SNS: DS ne voli i blati svoju zemlju
Demokratska stranka ne razume problem migranata i nije informisana o svim merama koje je Vlada Srbije preduzela i pre nego što je došlo do povećanja njihovog priliva u našu zemlju, saopštila je danas Srpska napredna stranka.
U odgovoru demokratama, koji su ranije danas ocenili da vlada nema politički odgovor na migrantsku krizu ni institucionalne kapacitete i zakonodavni okvir za rešenje tog problema, naprednjaci navode da je "zastrašujuće" koliko DS ne voli svoju zemlju i ne poštuje institucije koje rade na tome da se očuva stabilnost.
DS blati svoju zemlju
Santrač je navela da je u nedostatku bilo kakvih ideja i konstruktivnih predloga, DS po običaju nastavlja da blati svoju zemlju.
"Brankica Grupković iz DS, navodeći nekakve nedostatke koje se odnose na problem migranata, u stvari prepričala je generalne smernice Evropske komisije za sve države članice, koje se ne odnose isključivo na Srbiju", navela je Santrač u saopštenju.
Član Izvršnog odbora SNS Tanja Santrač kaže da je Srbija uspešno suzbila prvi talas priliva lažnih tražilaca azila i intenzivno radi na suzbijanju potencijalnog dodatnog priliva na svim kritičnim tačkama.
Pored formiranja Mešovite radne grupe na nivou vlade 17. juna ostvarena je intenzivna saradnja i sa međunarodnim partnerima, uz poštovanje svih pozitivnih propisa i Konvencije UN o zaštiti izbeglica.
Inicirane su i brojne aktivnosti sa zemljama članicama Evropske unije, kao i svih drugih zemalja u okruženju.
"Srbija je okarakterisana kao lider u regionu po pitanju iregularnih migracija što dokazuje brza reakcija nadležnih organa prilikom rešavanja povećanog priliva migranata i lažnih azilanata ka Mađarskoj", navodi Santrač i dodaje da je od početka godine policija uhapsila 600 ljudi koji su osumnjičeni da su učestvovali u švercu migranata, što su najbolji rezultati u regionu.
Zamenica ministra za evropske integracije vlade u senci DS-a Brankica Grupković navela je ranije danas da Srbija nema politički odgovor na celokupnu oblast upravljanja migracijama, te da bi trebalo napraviti strateški okvir, analizirati rizike i na osnovu toga kreirati strategije.
Pročitajte i: