SP U ODBOJCI: Uz dosta muke do druge pobede

04.09.2014. 16:22
Dragan Stanković
Dragan Stanković / Izvor: Foto: fivb.org

U trećem kolu Srbija je savladala Australiju 3:1 (25:23, 25:22, 22:25, 25:17).

Srpski odbojkaši ostvarili su drugu pobedu na Svetskom prvenstvu u Poljskoj. U trećem kolu A Grupe u Vroclavu oni su pobedili Australiju 3:1 (25:23, 25:22, 22:25, 25:17). Pobeda je ostvarena uz dosta muke. Od srtarta su Australijanci stavili do znanja da su spremni da skupo prodaju kožu.

Niokola Jovović
Niokola Jovović / Izvor: Foto: fivb.org

Izabranicima Igora Kolakovića je na startu malo toga polazilo za rukom, a posebno servis, pa su česte bile servis greške. Ipak, onda kada je bilo najpotrebnije, "orlovi" su bili najbolji - u završnici setova. Tu se pre svega misli na prvi i drugi set.

U trećem se slika promenila i tokom celog perioda tog seta Australijanci su diktirali ritam. Pokušala je Srbija u nekoliko navrata da uhvati priključak, ali osim ozbiljnijih pretnji nije ništa konkretnije uradila.

To kao da je trgnulo "orlove", pa se slika skroz promenila u četvrtom setu. Sve im je polazilo za rukom, a i servis se popravio. Zbog toga je taj period bio najubedljiviji, a protivniku je prepušteno samo 17 poena.

Srbija se u četvrtom kolu sastaje sa Venecuelom, a taj meč je na programu u subotu od 16:30 časova. Venecuela za sada ima poraz od Argentine i pobedu nad Kamerunom.

SRBIJA: N. Kovačević, U. Kovačević, Ivović, Petković, Stanković, Jovović, Nikić, Atanasijević, Starović, Podraščanin, Rosić, Lisinac. Selektor: Igor Kolaković.

AUSTRALIJA: Zingel, Roberts, Pasijer, Edgar, Pikok, Vajt, Peri, Mote, Sukočev, Daglas-Pauel, Smit, Kerol. Selektor: Džon Emili Uriarte.

Prenos uživo možete pratiti na Srbijadanas.com:

4. set 25:17

Četvrti set je Srbija počela mnogo bolje i povela 8:5.

Ni odmor nije poremetio odbojkaše u belim dresovima, koji su povećali prednost na 11:7. Stvari su konačno došle na svoje mesto. Srbija igra sigurno i vodi na drugom tehničkom tajm-autu 16:11.

Do kraja seta je sve išlo od ruke izabranicima Igora Kolakovića, servis, blok, napad, a i Australijanci nisu ličili na ekipu iz prva tri seta.  Prednost je rasla i iskorišćena je prva meč lopta za 25:17.

Aleksandar Atanasijević
Aleksandar Atanasijević / Izvor: Foto: fivb.org

3. set 22:25

Na početku se igralo poen za poen, a Australijanci su uglavnom bili u vođstvu. Na prvi tehnički tajm-aut se otišlo sa prednosšću Australijanaca 8:7.

Već u narednom napadu je dvojni blok zaustavio Podraščanina i prednost je povećana na 9:7. Prednost je trasla do 12:8, pa je Kolaković morao da zatraži tajm-aut. To nije dalo neki rezultat, pa je Kolaković umesto Nikića uveo Uroša Kovačevića. Na drugi odmor se otišlio sa prednošću Australije 16:11.

Koliko god dobro da su srpski reprezentativci igrali u napadu, toliko su očajno servirali. U ovom delu igre su napravili tri uzastopne servis greške. Konačno se servis stabilizovao, a i u odbrani se zaigralo agresivnije. To je dalo rezultat, pa su "orlovi" smanjili na 23:21. U narednom napadu je Australija osvojila poen, povela 24:21 i imala tri set lopte. Ivović je smanjio na 24:22, ali je naredni poen pripao Australijancima za konačnih 22:25.

2. set 25:22

U drugom setu je povela Australija 2:0, ali je Srbija izjednačila na 2:2, a potom i došla u vođstvo. Kako je set odmicao, tako se i igra popravljala, pa se na prvi odmor otišlo sa prednošću 8:5.

Povela je Srbija posle tajm-auta 9:5, ali u narednom napadu nije iskorišćena kontra. Održavla je naša reprezentacija prednost od tri-četiri poena, ali su Australijanci prišli na 12:10. U narednom napadu su sudije dosudile da je Atanasijević poslao loptu u aiut. Naš odbojklaš je tražio čelendž i ispostavilo se da je bio u pravu. Potom su osvojena tri uzastopna poena, pa se na odmor otišlo sa 16:11.

Ni posle odmora srpski reprezentativci nisu spuštali gas, već su poveli 17:11.  Ipak, Australija je napravila seriju 5:1, i smanjila na 18:16, pa je Kolaković zatražio odmor. To nije poremetilo naše odbojkaše koji su do kraja seta igrali sigurno i osvojili taj deo sa 25:22.

1. set 25:23

Počeli su Australijanci mnogo bolje. Poveli su 3:1 i 7:4, ali su naši smanjili na 7:6. U narednom napadu su Australijanci osvojili poen i sa 8:6 otišli na prvi tehnički tajm-aut. Srpski reprezentativci su u ovom delu napravili tri servis greške.

Pauza je dobro došla izabranicima Igora Kolakovića, koji su osvojili tri uzastopna poena i poveli 9:8. Asom Nikole Kovačevića Srbija je povela 13:11, pa je australijski selektor zatražio tajm-aut. Posle servis greške Kovačevića, u narednom napadu je izblokiran Atanasijević, pa je rezultat 13:13. Opet je Atanasijević izblokiran, pa se na novi odmor otišlo rezultatom 16:15.

Blok „kengura“ je nastavio da funkcioniše kao švajcarski sat. Na to nije umeo da odgovori Atanasijević i Australijanci vode 19:16. Kolaković je bio prinuđen da zatraži tajm-aut. To je urodilo plodom, pa je Srbija poentirala u narednom napadu. Proradio je i srpski blok, pa je Srbija povela 23:22. „Orlovi“ su osvojili četiri uzastopna poena, pa su Australijanci zatražili-tajm-aut. Proradio je Atanasijević, koji je doneo vođstvo 24:23, a u narednom napadu je osvojen poen iz bloka za osvajanje prvog seta - 25:23.

20.09.2024. 16:01
SVE JE SPREMNO ZA SPEKTAKL: Evo kako izgleda drevni stadion na kom će igrati Partizan (FOTO+VIDEO)

20.09.2024. 22:06
ŠTA SE SVE KRIJE IZA SUKOBA IZRAELA I HEZBOLAHA? "Rat" koji je žestoko buknuo prethodnih dana - Nove likvidacije, pejdžeri, napadi na Bejrut i nestanci ključnih ličnosti