SVETSKA LIGA: Orlovi razbili kengure

18.06.2015. 23:24
Odbojkaška reprezentacija Srbije
Odbojkaška reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Srbija pobedila Australiju sa 3:0 u prvoj utakmici četvrtog vikenda Prve divizije grupe A.

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je u Novom Sadu selekciju Australije sa 3:0 u setovima (31:29, 27:25, 25:19), u prvoj utakmici četvrtog vikenda Prve divizije Grupe A u Svetskoj ligi.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Aleksandar Atanasijević sa 19 poena, Marko Ivović je upisao 17, dok je Uroš Kovačević poenitirao 12 puta. U poraženoj ekipi najbolji su bili Pol Sanderson sa 13 i Linkoln Aleksander Vilijams sa poenom manje.

Slavila je Srbija maksimalnim rezultatom protiv Australije, ali teže nego što rezultat pokazuje. Australijanci su prikazali dobru i borbenu igru, u kojoj su zadavali mnogo muka izabranicima Nikole Grbića, koji opet, kada je bilo najpotrebnije, bili na visini zadatka i maksimalno koncentrisani u odlučujućim trenucima i zasluženo su osvojili nova tri boda.

U prvom setu, Srbija je imala prednost, ali je Australija u finišu uspela da izjednači na 17:17. Usledila je igra poen za poen, da bi Srbija stigla prva do set lopte (24:23). Nije Srbija iskoristila svoje dve šanse, a zatim ni Australija dve set lopte, da bi na kraju Srbija realizovala četvrtu set loptu za 31:29 za vođstvo od 1:0.

U drugom setu se, takođe, vodila izjednačena borba da bi u drugom delu seta Australija povela sa 17:16, pa 19:17, a Srbija uspela da izjednači na 19:19, pa zatim i povede sa 21:20 i 23:21. Činilo se tada da će Srbija rutinski završiti set, ali su Australijanci igrali fantastično u odbrani i uspevali da se odbrane čak i kada se činilo da im nema spasa. Izjednačila je Australija na 23:23, a Srbija zatim uspela preko Ivovića da realizuje drugu set loptu za 26:24 i vođstvo od 2:0 u setovima.

U trećem setu, Srbija je imala blagu prednost, a Australija je nastavila sa dobrom igrom, posebno u odbrani. Srbija otpor rivala slomila u finišu, kada je povela sa 21:17, a zatim set završila sa 25:19 i meč sa 3:0.

Drugi meč između Srbije i Australije igra se u subotu u Beogradu od 20.00 u hali Pionir.