Vikinzi su bili više od mišićavih ratnika (prvi deo)
Nikada nisu nosili šlemove sa rogovima.
Prva asocijacija na Vikinge jeste njihova mišićna masa, šlemovi sa rogovima i život na brodu. Pitanje je koliko je sve to tačno jer mitovi o njima su nastali kroz katoličku propagandu. Njihovo doba je trajalo od 8. do 11. veka.
5. Vikinzi su većinu vremena provodili na svojim farmama
Većina Vikinga je živela normalno i uglavnom su se bavili poljoprivredom i stočarstvom. Bilo je onih koji su učestvovali u napadima na Evropu, ali posle svake pljačke su se vraćali na farme. Dok su muškarci bili odsutni, žene su brinule o farmama. Iako je mnogo njih uzgajalo goveda, koze, svinje i ovce, bilo je i onih koji su živeli na brodovima i pljačkali sve što stignu. Imanja su bila dovoljno velika da prehrane celu porodicu, ali ne dovoljno velika da bi se proizveo višak hrane koji bi mogao da se proda ili zameni za druge potrepštine.
4. Vikinzi su posebnu pažnju posvećivali održavanju lične higijene
Za razliku od svojim evropskih savremenika, Vikinzi su bili jedni od najčistijih naroda. Kupali su se najmanje jednom nedeljno, a koristili su pincete, nožiće, češljeve i štapiće za uši, napravljene od životinjskih kostiju i rogova. Pored redovnog nedeljnog kupanja, posećivali su prirodne termalne izvore u kojima su se dodatno kupali i uvek su oblačili čistu odeću tokom svojih krvavih pohoda.
3. Vikinzi su poštovali svoje žene
Za razliku od žena u Evropi koje nisu imale skoro nikakva prava, do su kod Vikinga i žene i muškarci imali ista prava. Štaviše, moglo bi se reći da su žene bile u boljoj poziciji. One su takođe učestvovale u pljačkama, zauzimanju i naseljavanju novih teritorija i tako obišle gotovo sve od Rusije na istoku do Njufaundlenda na zapadu. Dok su njihovi muževi bili odsutni ili mrtvi, žene su imale potpunu kontrolu nad imovinom i da se samostalno bave trgovinom. Nakon smrti muža, celo imanje bi prešlo u vlasništvo supruge, a mnoge od njih su na osnovu ovoga postale jako uticajne u društvu. Žene su tada mogle da zatraže razvod braka, a postoje i istorijski dokazi o tome da su žene ponekad pretile razvodom "neaktivnim" muževima. Razvod bi se uvek, finansijski gledano, završio u korist žene.