Ovih 5 telefona imaju najbolje KAMERE za snimanje USPORENIH SNIMAKA! (FOTO)
Ko voli slowmotion - nek' izvoli.
Iako je slowmotion ili usporeno snimanje nekada za korisnike mobilnih telefona sa kamarama bilo samo maštarija, danas je to sasvim normalna stvar, piše portal "Pametni telefoni". Šta više, svi vodeći telefoni, pa čak i neki iz srednje klase, sadrže funkciju usporenog snimanja. To je toliko standardizovano da mi danas imamo mogućnost da diskutujemo koji su to telefoni najbolji za slowmotion snimanje.
Samsung Galaxy S7 & Galaxy S7 Edge. Novi vodeći telefoni Samsung kompanije su možda trenutno najpogodniji za snimanje u slowmotion režimu. Prema utiscima mnogih koji su imali prilike da koriste Samsung Galaxy S7, slowmotion snimanje je odličnog kvaliteta sa visokim "framerate"-om. Galaxy S7 ima zadnju kameru od 12 MPx sa f/1.7 otvorom blende, optičkim stabilizatorom slike i "DualPixel" autofokusom. Fizička veličina senzora je veličine 1/2.6”, a veličina piksela je je 1.4 µm
Ova hardverska postavka u mogućnosti je da napravi slowmotion video snimke u 720p rezoluciji, sa 240 frejmova po sekundi. Naravno, moguće je napraviti i 1080p slowmotion snimak, ali sa 60 frejmova po sekundi. Super je to što je optički stabilizator slike aktivan prilikom snimanja, kao i ultra-brzi "DualPixel" autofokus, što vam omogućava da pravite neverovatno kvalitetne snimke. Galaxy S7 ne pravi problem da li se ono što je u kadru pomera ili ne jer je sve procesuirano i fokusirano najbolje moguće.
pic.twitter.com/3P5Ve3w2yf— FikoR (@FikoR87) December 26, 2016
iPhone 6s Plus. Ajfon 6s Plus možda je i jedan od najboljih pametnih telefona na tržištu, pogotovu ako govorimo o slowmotion mogućnostima. Poput svog "sitnijeg brata" Ajfona 6s, "grdosija" Ajfon 6s Plus je u mogućnosti da napravi 1080p video snimke sa 120 frejmovima po sekundi ili 720p sa 240 frejmovima po sekundi.
Primećujete razliku u odnosu na Galaxy S7 zar ne? Ajfon 6s Plus je u mogućnosti da snimi više frejmova po sekundi kada se koristi 1080p rezolucija.
Što se hardverske postavke tiče, Ajfon 6s Plus pakuje 12 MPx senzor sa 1/3“ fizičkom veličinom senzora, optičkim stabilizatorom slike i 1.22 µm veličinom piksela.
NAJPOPULARNIJI Tri pametna telefona koji zauzimaju prva mesta na tržištu! (VIDEO)
Iako "grdosija" dolazi sa istim softverom kao i njegov "sitnij brat", Ajfon 6s Plus je ipak hardverski u prednosti od Ajfona 6s jer je optička stabilizacija slike kvalitetnija. Treba spomenuti da je ranija verzija, Ajfon 6 Plus imala optičku stabilizaiju slike samo pri fotografisanju, dok Ajfon 6s Plus ima optičku stabilizaciju slike i za snimanje.
Još jedna zanimljivost vezana za Ajfon 6s Plus je to da je njegova prednja kamera od 5 MPx sposobna za slowmotion snimanje. Ista priča je i za prednju kameru: 1080p sa 120 fps, a 720p je sa 240 fps. Nameće se pitanje, zašto bi neko uopšte koristio prednju kameru za slowmotion snimanje, ali bez obzira na to, vredi spomenuti tu činjenicu.
pic.twitter.com/qxo1TgNHyK— FikoR (@FikoR87) December 26, 2016
LG V10. Kada je reč o sposobnostima kamere kod pametnih telefona, LG V10 je svakako ogroman kompetent. Da, ovaj telefon može da napravi odlične slowmotion snimke.
Dakle, LG V10 ima zadnju kameru od 16 MPx sa 1/2.6" fizičkom veličinom senzora, čiji je otvor blende f/1.8. Tu je i laserski autofokus sa otpičkim stabilizatorom slike.
Ovaj telefon je ograničen što se slowmotion rezolucije tiče, te je moguće napraviti 720p usporene snimke sa 120 fps. Razlog zbog čega smo se ipak odlučili da ovaj telefon uvrstimo na ovu listu je to što je LG V10 sposoban da snima u slowmotion režimu sa mogućnošću ručnog podešavanja. To korisnicima omogućava da do detalja kontrolišu način snimanja. Verujemo da je to nešto što "daje krila" slowmotion snimcima.
STIŽE 3D HOLOGRAMSKA PORNOGRAFIJA: Pomoću ovih projektora, gole devojke stižu u vaš stan (VIDEO)
Napomenućemo da se razlika u rezoluciji primećuje pri editovanju na računaru, ali ono što je korisnik u mogućnosti da učini prilikom samog snimanja je svakako odlična stvar i voleli bismo da isto to vidimo na ostalim uređajima koji su na ovoj listi.
pic.twitter.com/0ZoYzFTDq4— FikoR (@FikoR87) December 26, 2016
Nexus 6P. Novi Gugl telefon napravljen od strane kompanije Huavei, Neksus 6P prvi je uređaj koji dolazi sa 720p / 240 fps slowmotion snimanjem. Kao takav, definitivno zaslužuje mesto na ovoj listi, a osim toga, on ima i potpuno čist operativni sistem.
Zadnja kamera Nekusa 6P je rezolucije 12.3 MPx sa f/2.0 otvorom blende. Fizička veličina senzora je 1/2.3", a veličina piksela je 1.55 µm. Nažalost, Neksus 6P nema optički stabilizator slike što je bitna karakteristika kada je snimanje u pitanju.
pic.twitter.com/cAPxGkxrrg— FikoR (@FikoR87) December 26, 2016
Motorola Moto X Pure. Prethodni telefoni su premium i samim tim imaju i visoke cene. Listu ćemo osvežiti jednim povoljnijim uređajem, a reč je o modelu Moto X Pjur.
Njegova zadnja kamera ima rezoluciju 21 MPx sa 1/2.4" fizičkom veličinom senzora i 1.1µm veličinom piksela. Ovo je definitivno senzor sa najvećom rezolucijom na ovoj listi ali i najmanjom veličinom piskela. Otvor blende je f/2.0, a autofokus sa "phase-detection" sistemom.
Sve u svemu, Moto X Pjur može da napravi video snimke koji su iznad proseka, ali što se slowmotion-a tiče, može da snima samo u 720p sa 120 frejmovima po sekundi. Takođe, ručni režim koji LG V10 ima nije dostupan kod Moto X Pjur tako da jeftinija cena podrazumeva neke blage nedostatke.
pic.twitter.com/zdk4Sp2dPx— FikoR (@FikoR87) December 26, 2016