LJUBA NIJE JEDINA NEVINA ŽRTVA Kraj serije "Sablja" donosi još jedno SUROVO UBISTVO koje će šokirati publiku?!
Finale serije Sablja donosi preokrete koji razotkrivaju izdaju, korupciju i nemilosrdne obračune u borbi protiv Zemunskog klana.
Hit serija Sablja, koja je zaintrigirala publiku detaljnom rekonstrukcijom događaja iz turbulentnog perioda nakon atentata na premijera Zorana Đinđića, stiže do svog uzbudljivog i emotivno teškog završetka. Poslednje epizode biće emitovane u subotu i nedelju, 23. i 24. novembra, a donose šokantne preokrete i novi nivo drame.
Već sada se može pretpostaviti da će kraj serije doneti još jedno surovo ubistvo koje će dodatno osvetliti spletke, izdaje i dvostruke igre unutar policijskih redova. Nakon što je inspektor Boris u 6. epizodi hladnokrvno likvidirao svog kolegu i prijatelja Ljubu, suočen sa razotkrivanjem svojih veza sa moćnim strukturama iz senke, od poslednje epizode se očekuje da ekranizuje još jedno ključno ubistvo - Kuja Kriještorca, svedoka koji je bio ključni činilac u otkrivanju istine o atentatu na pokojnog premijera Zorana Đinđića.
Ljuba i Boris: Od partnera do smrtnog obračuna
Serija je od početka pratila dvojicu inspektora, Ljubu i Borisa, koji su bili glavne figure u borbi protiv Zemunskog klana. Međutim, kako se radnja razvijala, otkriveno je da Boris krije mračne tajne. Njegova povezanost sa tastom, bivšim visokim funkcionerom DB-a, dovela je do toga da sabotira istragu i ukloni važne svedoke, uključujući Mrava, bliskog saradnika vođa klana, Dušana Spasojevića i Mileta Lukovića.
Kada Ljuba otkriva Borisovu ulogu u ovim zaverama i preti da će ga razotkriti nadređenima, Boris ga likvidira u trenutku koji ostavlja publiku bez daha. Time serija ne samo da prikazuje korupciju i izdaju, već i tragične posledice koje donosi borba za istinu u svetu gde zakon i pravda često gube bitku protiv moći i interesa.
Različite verzije ubistva svedoka Kuja Kriještorca
Kriještorac je likvidiran 1. marta 2004. godine, a već 9. marta Sekretarijat unutrašnjih poslova u Beogradu saopštava ono što su mnogi već znali - ubijeni Kriještorac trebalo je da bude jedan od svedoka na suđenju za ubistvo premijera Đinđića.
Portparol SUP tada je naveo da, prema saznanjima policije, ubistvo Kriještorca nije u vezi sa eventualnim svedočenjem. Motiv je, prema tumačenju policije, "naplata reketa". Portparol beogradske policije je još rekao i to da postoji pisani iskaz ubijenog svedoka i da on nije od velike važnosti za tok sudskog postupka.
Advokat porodice Đinđić, Rajko Danilović, je za razliku od policije, rekao da je iskaz ubijenog svedoka dragocen i da može imati dalekosežnije posledice, koje se odnose na zastrašivanje ostalih svedoka.
- Taj svedok je značajan, jer je on neke izvršioce preopznao, na primer Vladu Budalu, ispred zgrade iz koje je pucano na premijera Đinđića, a i još neke. Znači, taj iskaz svedoka je dragocen. Ako to ima ikakve veze sa ovim suđenjem, onda je to zastrašivanje drugih svedoka. Ja nisam siguran da to ima veze jedno s drugim - kazao je tada Danilović.
Podsetimo, tog 1. marta 2004. godine negde oko 23 časa nepoznati napadač je na Kriještorca ispalio desetak hitaca kroz prozorsko staklo kombija koji je uparkiravao u dvorište svoje kuće u naselju Žarkovo. Kriještorac je ubijen gotovo na kućnom pragu, uoči svedočenja na kojem je trebalo da potvrdi raniji iskaz da je u trenutku atentata na premijera ispred zgrade u Ulici admirala Geprata, iz koje je pucano, prepoznao "zemunca" Vladimira Milisavljevića.
Trebalo bi istaći da je nakon zločina policija saopštila da je, kao vlasnik poznatog lanca prodavnica, on zapravo bio žrtva reketaša i da njegova smrt nema veze sa suđenjem.
- Policajci su nam posle njegove smrti pozvonili na vrata i kratko rekli: "Ubili su ga reketaši". To je priča u koju niko nije poverovao - ispričala je svojevremeno za medije supruga ubijenog Vera Kriještorac.
Inače mediji su u to vreme pisali da je pre Kriještorac pre nego što je ubijen, dobijao pretnje i anonimne telefonske pozive, kao i da je nekoliko sedmica pre ubistva pretučen pred kućnim pragom.