LIGA ŠAMPIONA: Ludogorecu BOD u Bazelu, nemilosrdni favoriti, het-trik Mesija (VIDEO)

13.09.2016. 22:46
Logo Lige šampiona
Logo Lige šampiona / Izvor: Profimedia

Odigrano sedam utakmica u grupama A, B, C i D.

Glavni kandidati za osvajanje titule prvaka Evrope, uz branioca trofeja Real, Barselona i Bajern startovali su ubedljivim pobedama, Leo Mesi je postigao het-trik, Ludogorec koji je prošlog meseca eliminisao Crvenu zvezdu je bio blizu pobede u Bazelu ali je osvojio bod, dok je Bešiktaš u nadoknadi meča stigao do remija u Lisabonu protiv Benfike u meču u kojem je sudio Milorad Mažić.

DA LI JE OVO REALNO: Evo šta kladionice kažu ko je bliži pobedi - Partizan ili Zvezda

Zvezdin "dželat" Ludogorec je ispustio pobedu u Bazelu. Šampion Bugarske je golom Žonatana Kafua u finišu poluvremena poveo i dugo vodio, ali nije uspeo da sačuva prednost. Izjednačio je Renato Štefen u 80. minutu.

DA SE NAJEŽIŠ: Iz Partizana su na FENOMENALAN način POZVALI i GROBARE i DELIJE na 152. DERBI (FOTO)

Barselona je deklasirala Seltik 6:0, a raspucao se Leo Mesi. Najbolji strelac Barselone je poslao čak tri lopte u mrežu Seltika i već sad nagovestio borbu za najboljeg strelca Lige šampiona. Rezultat meča je mogao da bude mnogo drugačiji, da je u 24. minutu, kod vođstva Barselone Musa Dembele iskoristio penal za goste, ali je njegov udarac odbranio povratnik na gol domaće ekipe Mark Andre ter Štegen.

Kandidat za predsednika UEFA OŠTRO napao sadašnje rukovodstvo

U derbiju večeri PSŽ nije uspeo da pobedi Arsenal iako je poveo već u 1. minutu preko Edinsona Kavanija. Izjednačio je Aleksis Sančez, a obe ekipe su meč okončale sa desetoricom pošto su duboko u nadoknadi isključeni Marko Verati i Olivije Žiru.

U "srpskom meču" Benfika Ljubomira Fejse (odigrao ceo duel) je minimalno pobedila Bešiktaš Duška Tošića (odigrao svih 90 minuta) u utakmici na kojoj je pravdu delio Milorad Mažić sa svojim pomoćnicima. Prvi gol na meču postigao je Franko Ćervi u ranoj fazi meča.

Derbi Čelsi – Liverpul bez ovog igrača neće biti isti (FOTO)

Izjednačio je nekadašnji član Benfike Anderson Taliska golom u trećem minutu nadoknade meča.

Barselona - Seltik 7:0

(Mesi 3, 27, 60, Nejmar 50, Inijesta 59, Suarez 75, 85)

Mančester siti - Borusija Menhengladbah - ODLOŽENO

Grupa D

Bajern - Rostov 5:0

(Levandovski 28, Miler 45, Kimih 53, 60, Bernat 90)

20.09.2024. 19:26
SVE JE SPREMNO ZA SPEKTAKL: Evo kako izgleda drevni stadion na kom će igrati Partizan (FOTO+VIDEO)

20.09.2024. 22:06
ŠTA SE SVE KRIJE IZA SUKOBA IZRAELA I HEZBOLAHA? "Rat" koji je žestoko buknuo prethodnih dana - Nove likvidacije, pejdžeri, napadi na Bejrut i nestanci ključnih ličnosti