REŠENE DILEME U GRUPI G: Belgija izabrala teži deo kostura (FOTO+VIDEO)

28.06.2018. 19:47
utakmica
utakmica / Izvor: Reuters

Završena grupna faza.

Završena je grupna faza Mondijala. Belgija je savladala Englesku sa 1:0, lepim golom Januzaja, pa će tako kao prvoplasirana u osminu finala, gde će se sastati sa Japanom. Međutim, Belgijanci su "izabrali" teži put, jer će im potencijalni rival u četvrtfinalu biti petostruki svetskog šampion Brazil. "Albioni" će imati nešto teži posao u osmini finala, jer idu na megdan Kolumbiji, ali će ukoliko pobede, imati znatno lakši zadatak jer će potencijalni protivnici biti Švedska ili Švajcarska. Tunis je nakon preokreta nadigrao Panamu sa 2:1, nakon što su gubili posle prvog dela igre.

KRAJ UTAKMICA

90+2. minut - Mogla je Belgija do ubedljivije pobede u samom finišu meča, međutim Felaini pogađa spoljni deo mreže iz vrlo izgledne situacije.

89. minut - Pikford se sjajno izvio i paradom sačuvao mrežu posle veoma snažnog udarca Drisa Mertensa.

83. minut - Dobra prilika za Engleze posle kornera, Felaini se podmetnuo i fantastično blokirao udarac.

79. minut - Arnold napušta teren, umesto njega ulazi Velbek.

utakmica

78. minut - Engleska nije mnogo zainteresovana da postigne gol. Belgija sigurno čuva prednost.

74. minut - Vermalen napušta teren, u igru ulazi Vensan Kompani.

70. minut - Sada Panamci pokušavaju na sve načine da dođu do izjednačenja. Šutirao je Rodrigez iz okreta, ali bio je to traljav pokušaj.

66. minut - GOOOL za Tunis! Potpuni preokret, Vabi Kazri je strelac.

66. minut - Auuuu kavka prilika za Rašforda! Stopostotna! Vardi ga je sjajno proigrao, međutim Kurtoa fantastičnom reakcijom čuva gol Belgijanaca.

60. minut - Posle primljenog gola Belgija se povukla, dok je Engleska nešto opasnija po gol. Međutim, Kurtoa još nije imao šta da odbrani, pošto "Albioni" nemaju niti jedan šut u okvir gola.

57. minut - Vermalen je gadno prošao u duelu sa Vardijem, pukla mu je arkada, čini se da namere nije bilo.

51. minut - GOOOOOL za Tunis! Ben Jusef pronalazi mrežu nakon sjajne akcije.

51. minut - GOOOOOOOL za Belgiju! Januzaj fantastičnim udarcem matira golmana Pikforda.

48. minut - Dobar pokušaj Rašforda, njegov šut odlazi pored gola.

46. minut - Izmena u ekipi Engleske, Stouns je van igre, umesto njega Megvajer.

POČELO JE DRUGO POLUVREME

Kraj prvog dela igre - Ekipe Belgije i Engleske igraju sa 50 odsto snage i vidi se da im u interesu nije pobeda.

44. minut - Sasi je zbog oštrog starta sa leđa opravdano dobio žuti karton.

41. minut - Još jedna šansa za Tunišane, Hazri je pucao daleko iznad prečke.

39. minut - Sjajna šansa za Tunis, nakon centaršuta glavom je šutirao Jusuf, međutim lopta je završila tik uz desnu stativu.

33. minut - GOOOOL za Panamu! Hose Rodrigez strelac.

32. minut - Novi žuti karton za Belgiju! 5:2 je za sada u žutim kartonima. Za sada Engleska čvrsto na prvom mestu.

27. minut - Prvi korner za Belgiju na meču, odmah prilika za Felainija, međutim odbranili su se igrači Engleske.

25. minut - Prvi zvižduci se čuju na Baltik areni, upućeni igračima Belgije i Engleske. Publika hoće da gleda fudbal.

19. minut - Opasan korner za Tunis. Rami Bedui se podigao iznad obrane i glavom uputio udarac ka golu Paname, ali golman Penedo je spreman da zaustavi njegov pokušaj.

18. minut - Tilemans je dobio žuti karton za Belgiju.

14. minut - Englezi su probili po desnoj strani, odličan centaršut koji pogađa Vardija u glavu, ali ništa od gola.

9. minut - Sjajna prilika za Belgijance, gužva je bila u šesnaestercu međutim sa gol linije loptu skida jedan igrač "Gordi Albiona". Za sada ne deluje kao da ima nekih kalkulacija.

utakmica

6. minut - Sjajan pokušaj Tilemansa sa 30-ak metara međutim brani dobro Pikford.

2. minut - Vardi je probio po desnom krilu i poslao loptu u šesnaesterac, ali je odbrana izbila loptu.