SPALETI NEMA DILEMU: Zasluženo!

25.06.2024. 09:25
Lučano Spaleti
Lučano Spaleti / Izvor: Tanjug/AP/Andreea Alexandru/

Selektor fudbalske reprezentacije Italije Lučano Spaleti izjavio je da je njegov tim zasluženo izborio plasman u osminu finala Evropskog prvenstva u Nemačkoj, prenose italijanski mediji.

Italija je izborila plasman u osminu finala EP, pošto je sinoć u Lajpcigu odigrala nerešeno sa Hrvatskom 1:1, u meču poslednjeg, trećeg kola Grupe B.

Italija, koja je aktuelni evropski šampion, osvojila je drugo mesto u grupi B sa četiri boda.

Fudbaleri Hrvatske su poveli golom Luke Modrića u 55. minutu, a izjednačenje Italiji doneo je Matija Zakanji u osmom minutu nadoknade vremena.

-Ovo je fudbal. Neke stvari moramo da ispravimo. Možemo da budemo zadovoljni rezultatom, ali je potrebno da pokažemo više - rekao je Spaleti.

On je istakao da su fudbaleri Italije verovali u plasman u osminu finala EP.

-Kada dođu ovakve situacije niko vas ne pita da li ste igrali dobro ili loše. Zadovoljan sam kako je Rikardo Kalafjori izneo loptu i asistirao, ali u odbrani moramo da igramo bolje. Bilo je dosta nelogičnosti u igri i banalnih grešaka, ali smo zasluženo prošli u osminu finala EP - zaključio je Spaleti.

Italija će u osmini finala EP igrati protiv Švajcarske.