šKOTSKA / Izvor: Tanjug/AP photo/Andreea Alexandru

Odigran je i šesti dan prvenstva Evrope koji se odigrava u Nemačkoj.

Škotska: Gan, Ralston, Hendri, Henli, Tirni, Robertson, Gilmur, Mekgregor, Mekgin, Mektiomini, Adams.

Švajcarska: Somer, Šar, Rodriges, Akanji, Vidmer, Vargas, Frojler, Džaka, Abišer, Šaćiri, Ndoje.

90+1 KRAJ MEČA! Kraj sjajnog meča u kojem su oba tima pokazala neverovatnu borbu, tempo, ritam i želju za pobedom.

Na kraju, u Kelnu, u meču 2. runde grupe A, Škotska - Švajcarska 1:1.

26. Minut GOL!!! Đerdan Šaćiri šutira sa nekih 18 metara i "skida paučinu" na mreži Škota. Švajcarska je izjednačila!

21:13 (13. minut) GOOL!!! Mektomini je savladao golmana Somera i dovodi Škotsku u vođstvo u ranoj fazi meča!

21:03 Počeo je meč druge runde u kojem popularne "sajdžije" traže prolaz u drugu fazu takmičenja, dok Škoti žele da ostave bolji utisak nakon "petarde" protiv domaćina Nemačke.

Sledi utakmica Škotska - Švajcarska!

19:52 Kraj! Pobeda Pancera - 2:0. Posle ubedljivog trijumfa nad Škotskom, Nemci upisuju novu pobedu, dok Mađarska beleži drugi poraz na turniru i sada je nadomak eliminacije.

19:25 GOL! Nemci lome otpor protivnika i postižu drugi gol na meču. Mitelštad je odradio veći deo posla, da bi Gundogan zakucao loptu iza leđa Gulašija.

18:47 Završen je prvi deo igre. Nemci imaju prednost, ali su i Mađari mogli do gola. Soboslaj je ozbiljno zapretio iz prekida, dok im je u završnici poluvremena poništen gol zbog ofsajda.

18:22 Dolaze Nemci do prednosti. Posle velike gužve i zbrke u odbrani Mađarske, Džamal Musijala je zatresao mrežu.

18:00 Glavni sudija Dani Makeli je dao znak za početak meča.

17:10 Sledeći duel je na programu od 18 časova, a ovo su postave Nemačke i Mađarske.

Nemačka (4-2-3-1): Nojer – Kimih, Ridigiger, Ta, Mitelštat – Andrih, Kros – Musijala, Gundogan, Virc – Haverc

Mađarska (3-4-3): Gulači – Fiola, Orban, Dardai – Bola, Nađi, Šafer, Kerkez – Salaj, Varga, Soboslaj.

16:58 Kraj meča. Sjajan i uzbudljiv meč je završen bez pobednika - 2:2.

16:53 GOL! Šok za Hrvate! Đasula ispravlja grešku i poravnava u 95. minutu.

16:34 Stigli su Hrvati do potpunog preokreta autogolom Đasula.

16:32 Gol! Poravnava Hrvatska. Kramarić je bio strelac.

16:15 Hrvati opsedaju gol Albanije. Neprestano se igra pred golom Strakoše, ali još uvek nema izjednačenja. Šutalo je promašio najbolju priliku, glavom je prebacio gol iz neposredne blizine.

15:46 Veoma loše prvo poluvreme za Hrvate. Nisu "kockasti" stvorili nijednu izglednu priliku, a mogu da budu zadovoljni i minimalnim zaostatkom pošto je Livaković odbranio zicer Aslaniju.

15:10 Povela je reprezentacija Albanije. Strelac je bio Laci koji je glavom savladao nemoćnog Livakovića.

15:00 Počela je utakmica u Hamburgu.

14:06 Poznate su postave za meč Hrvatske i Albanije.

HRVATSKA (4-3-3): Livaković – Juranović, Šutalo, Gvardiol, Perišić – Brozović, Kovačić, Modrić – Majer, Petković, Kramarić. Selektor: Zlatko Dalić.

ALBANIJA (4-3-3): Strakoša – Hisaj, Đimšiti, Ajeti, Mitaj – Aslani, Ramadani, Laci, Asani, Manaj, Bajrami. Selektor: Silvinjo Menes.

13:55 Albanski navijači nastavljaju sa provokacijama, a o tome više pročitajte na linku ispod.