21°C
08.09.2024.
117.0105
105.2158

ENGLEZI U NADOKNADI DO FINALA! Gordi Albion preokrenuo, sa Špancima za šampiona Evrope

10.07.2024. 19:36
E
E / Izvor: (AP Photo/Martin Meissner)

Fudbalska reprezentacija Engleske savladala je Holandiju sa 2:1 u polufinalu Evropskog prvenstva u Nemačkoj i tako se plasirala u meč za titulu prvaka Starog kontinenta.

U meču za naslov prvaka igraće u nedelju 14. jula protiv Španije, koja je dan ranije nadigrala Francuze sa 2:1.

HOLANDIJA - ENGLESKA 1:2

(Simons 7 - Kejn 18 penal, Votkins 90)

Stadion: Vestfalen, Dortmund

Kapacitet: 62.000

Sudija: Feliks Cvajer

Holandija: Verbrugen - Damfris, De Fraj, Van Dajk, Ake - Shouten, Simons, Rejnders - Malen, Depaj, Gakpo.

Engleska: Pikford - Voker, Stons, Guehi - Saka, Mejno, Rajs, Tripije - Foden, Belingem - Kejn.

Uvodni minuti meča nisu najavili uzbuđenje, a onda je Ćavi Simons u 7. minutu oduzeo loptu Deklanu Rajsu i sjajnim udarcem doneo 1:0 Lalama.

Englezi su krenuli u navalu, Kejn je fauliran u šesnaestercu rivala, dosuđen je penal posle gledanja VAR-a, a napadač Engleske je preuzeo odgovornost i poravnao sa bele tačke.

Do poluvremena smo gledali sjajan meč, sa dosta prilika. Holanđani su pogodili prečku, Englezi stativu, ali je posle 45 minuta bilo 1:1.

U nastavku neubedljiv fudbal, bez mnogo prilika. Oba tima su bila oprezna, niko nije želeo da rizikuje, a onda...

Iznenada, na samom kraju meča, u 90. minutu Votkins pogađa za 2:1 i vodi Engleze u finale.

Kraj meča

Englezi su u finalu

90'

GOL! Votkins vodi Engleze u finale

Votkins je pogodio u 90. minutu meča. Iznenada, ali u pravo vreme, Palmer je dodao za Votkinsa koji pogađa za 2:1

88'

Neuzbudljiva završnica

Miriše na produžetke, pošto ni jedna nije odlučila da napadne iz svih oružja.

80'

Poništen gol Sake

Konačno veće uzbuđenje, Saka je postigao gol, ali je sudija poništio pogodak zbog ofsajda u kom je bio asistent.

71'

Nešto dinamičnije

Holanđani su sa dva opasna napada uneli uzbuđenje u ovaj deo igre. I dalje pasivni i jedni i drugi.

63'

Mirno

Bez ikakvog uzbuđenja u drugom poluvremenu. Englezi imaju loptu, ali ni jedna ekipa ne stvara šanse.

52'

Izmene

Drugo poluvreme krenulo je mirno. Na pauzi su napravljene dve izmene, po jedna na obe strane. Kumanova druga izmena je Veghorst, koji je na terenu umesto Malena. Na drugoj strani Tripijea menja Luk Šo.

46'

Počelo drugo poluvreme

Startovalo je drugo poluvreme. Posle prvih 45 minuta rezultat je 1:1.

Poluvreme - 1:1

Nakon prvih 45 minuta rezultat u polufinalu je nerešen. Gledalu smo izvrsno prvo poluvreme, sa dosta prilika.

39'

Depaj morao da izađe

Veliki peh za Narandžaste, Memfis Depaj je morao van igre zbog povrede, umesto njega Verman

32'

Stativa

Foden je sa 25 metara raspalio i pogodio stativu.

30'

Prečka

Gledamo sjajan meč, dinamična igra na obe strane, prilike, a Dumfris je u 30. minutu pogodio prečku posle kornera.

23'

Sa gol linije

Fil Foden se šetao kroz šesnaesterac Holandije, niko ga nije zasustavio, ali loptu jesu. I to sa gol linije, delovalo je veoma blizu pogotku, ali gol tehnologija se nije oglasila. Ostaje 1:1.

18'

Gol! Kejn sa penala

Hari Kejn je pogodio sa bele tačke za izjednačenje 1:1. Šutirao je precizno, golman je pogodio stranu i ugao, ali je udarac bio milimetarski tačan.

16'

Penal za Engleze

Dumfris je neoprezno išao đonom na Kejna, koji je šutirao. Sudija Feliks Cvajer je nakon gledanja VAR-a dosudio penal.

14'

Englezi napadaju

Trgao je primljen pogodak četu Gereta Sautgejta, koja je krenula napred. Videli smo niz prilika, ne stopostotnih, ali je nekoliko puta šutirano ka golu Verbrugena.

7'

GOL! Simons

Golčina Ćavija Simonsa u 7. minutu! Nakon mirnog početka meča, Simons je oduzeo loptu Rajsu i raspalio sa 20 metara za vođstvo Narandžastih 1:0.

1'

Počeo je susret

Utakmica između Holandije i Engleske je krenula. Španci čekaju protivnika u finalu EP.

Sastavi

Startne postave:
Holandija: Verbrugem - Damfirs, De Fraj, Van Dajk, Ake - Šouten, Simons, Rejinders - Malen, Gakpo, Depaj

Engleska: Pikford - Voker, Stons, Moehi - Saka, Mejinu, Rajs, Tripije - Foden, Belingem, Kejn

Finale je na programu u nedelju, 14. jula u Berlinu, a u njemu je već selekcija Španije, koja je sa 2:1 nadigrala Francuze, i čeka boljeg iz okršaja Engleza i Holanđana.

Gordi albion je vicešampion sa prethodnog šampionata gde je u finalu poražen od Italije na penale, dok je Holandija eliminisana već u osmini finala od Češke.

Englezi sad imaju priliku da opet zaigraju u finalu, ali će za to morati da eliminišu Lale.

Gordi Albion je uprkos lošim igrama ipak uspeo da se domogne završnice turnira. Ekipa Gareta Sautgejta ostvarila je samo jednu pobedu u regularnom delu igre, i to protiv Srbije u prvom kolu grupne faze takmičenja.

Sa druge strane Holandija je poražena od Austrije, ali je ostatak turnira odigrala jako dobro, te sa velikim nadama ulaze u ovaj duel.