A SADA U POHOD NA EVROPU! Uspešna provera Srbije, Orlovi se branili pa RAZBILI Švedsku

08.06.2024. 16:46
Srbija
Srbija / Izvor: FSS

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je na gostovanju ekipu Švedske sa 2:0 u prijateljskoj utakmici koja je i poslednja priprema naše selekcije pred Evropsko prvenstvo.

ŠVEDSKA – SRBIJA 0:3
(Sergej 18, Mitrović 60, Tadić 70)

Stadion: Frends arena

Sudija: Jasper Vergote (Belgija)

ŠVEDSKA (4-3-3): Olsen – Kraft, Hien, Lindelef, Kajuste – Kuluševski, Saletros, Forsberg – Elijason, Nilson, Elanga.

SRBIJA (3-4—1-2): Rajković – Milenković, Stojić, Pavlović – Živković, Ilić, Lukić, Mladenović – SMS – Vlahović, Mitrović.

U uvodnim minutima Švedska je od starta nametnula ritam, dok četa Dragana Stojkovića Piksija nije uspevala da poveže ni nekoliko dodavanja.

Krenuli su domaći još ofanzivnije, a kažnjeni su za to u 18. minutu kada je Andrija Živković pefektno centrirao za usamljenog Sergeja Milinkovića Savića, te je ovaj glavom matirao Šveđane.

Osim rezultata, ništa se nije promenilo, domaćin je nastavio da kontroliše igru i vodi glavnu reč na terenu sve do poluvremena.

U nastavku se krenulo u istom ritmu, Švedska je napala, i kada su akcije domaćina bile sve opasnije, Srbija dolazi do još jednog gola.

Aleksandar Mitrović je na impresivan način zatresao mrežu domaćih i povisio na 2:0, nakon čega je i izašao sa terena.

Zaigrala je Srbija bolje od tog momenta, krenule su da se nižu i šanse. Vlahović je promašio iz izgledne šanse, a onda je Kostić jurišao ka golu. Ni on ni Vlahović nisu tresli mrežu, ali kapiten Dušan Tadić jeste, u 70. minutu za velikih 3:0 za naš tim.

Nije tu stala ekipa selektora Piksija, imala je Srbija još šansi, a napadali su i Šveđani, te se tu istakao golman Predrag Rajković.

Srbija je na kraju slavila sa 3:0, i u izvrsnoj atmosferi ide na EP, a prvi meč će na šampionatu odigrati protiv Engleske.

Kraj! Pobeda Srbije

Orlovi su savladali Švedsku sa 3:0 u poslednjoj pripremi pred EP! Uslediće ceremonija povodom opraštanja Zlatana Ibrahimovića od fudbala.

86'

Rajković sjajan

Istakao se u ovim momentima golman reprezentacije Srbije, Predrag Rajković koji je u kratkom invervalu vezao nekoliko sjajnih intervencija.

80'

Dinamično

Birmančević i Jović su u igri umesto Sergeja i Živkovića. Dinamična borba je na terenu, napada i Srbija, ali i Švedska.

70'

Gol! Kapiten za 3:0

Krenula je potpuna navala Srbije, još jedna šansa, vukao je Kostić, šutirali i on i Vlahović, a onda je Tadić raspalio i pogodio za 3:0.

69'

Orlovi zaigrali

Piksi je napravio dve izmene. Tadić i Kostić umesto Mitrovića i Mladenovića. Selekcija Srbije konačno je zaigrala, sada je lopta često u nogama naših igrača. Loše je Vlahović šutirao u 69. minutu kada je izašao sam pred golmana i pokušao da ga predribla.

60'

GOL! Majstorija Mitrovića

I baš kada su napadi Švedske postali sve žešći, Srbija dolazi do novog gola, Vlahović se zagradio lepo, dodao ka Mladenoviću, a ovaj uposlio Mitropvića koji je pravom majstorijom iz ukilzavanja pogodio za 2:0

54'

Sve po starom

Ništa se nije promenilo ni u nastavku. Šveđani imaju loptu u svojim nogama.

46'

Počelo je drugo poluvreme

Pred nama je drugih 45 minuta, poslednjih za Orlove pred EP.

Poluvreme

Srbija posle prvih 45 minuta igre vodi sa 1:0. Jedini gol dao je Sergej Milinković Savić u 18. minutu, ali uprkos vođstvu, naš tim ne deluje bolje na terenu. U završnici smo dobili i tri žuta kartona, Saša Lukić, Nikola Maksimović i Strahinja Pavlović.

39'

Domaćin traži izjednačenje

Bez mnogo promene, Šveđani u navali, šutirao je Kuluševski ponovo, Rajković je dobro reagovao u sačuvao mrežu.

29'

Vodimo, ali...

Iako selekcija Srbije vodi sa 1:0, na terenu se igrački ništa nije promenilo, Švedska i dalje dominantnija, lako prolazi ka našem golu.

21'

Rasplamsala se borba.

Već u 20. minutu Srbija je ponovo zapretila, Vlahović je raspalio levom iz voleja, preko gola ipak. Usledila su dva udarca u istom napadu domaćih, odbrana Orlova dobro postavljena.

GOL! 0:1

Sergej Milinković Savić donosi vođstvo, posle pogotka u 18. minutu, kada je Živković centrirao, a Sergej usamljen glavom zatresao mrežu.

17'

Švedska preti posle kornera

Najbolju priliku do sada imao je domaćin u 17. minutu, kada je njihov igrač šutirao glavom nakon kornera. Lopta je završila pored stative.

14'

Srbija bez dodavanja

Ništa se nije promenilo od uvoda, Švedska lako dolazi do gola Orlova, Srbija sa druge strane ne može ni da poveže nekoliko dodavanja. Kuluševski je u 15. minutu šutirao, odbranio je Rajković.

5'

Domaćin konkretniji

Nismo videli ništa spektakularno u uvodnih pet minuta meča, ali i po njima se vidi da je Švedska ta koja je konkretnija. Napadaju, prolaze i imaju ideju.

Počeo je susret

Biće ovo poslednja priprema Srbije pred početak EP i zadnja prilika da Dragan Stojković Piksi vidi šta treba menjati!

I Švedska i Srbija su pre nekoliko dana izgubili svoje prijateljske utakmice identičnim rezultatom 2:1. Šveđani su poraženi od Danaca, dok su Orlovi poklekli u Beču protiv Austrije.

Srbija je dva poslednja puta dobila Švedsku. Opet, Srbija svakako raspoloženija dočekuje ovaj duel s obzirom na to da za nekoliko dana idu na Evropsko prvenstvo, dok se Šveđani nisu plasirali.

Biće ovo ujedno i oproštaj Zlatana Ibrahimovića od fudbala, te zbog toga utakmica ima poseban značaj za Šveđane.