19°C
23.09.2024.
117.0717
104.8278

DRAMA: Evrogol Luiza, povratak Liverpula i promašeni penal Koste koji je produžio šampionsku trku (VIDEO)

31.01.2017. 22:56
David Luiz
David Luiz / Izvor: Reuters

Remi u derbiju 23. kola Premijer lige.

Čelsi je ostao neporažen u Liverpulu u derbiju 23. kola Premijer lige i načinio veliki korak ka šampionskoj tituli, 1:1 (0:1). Posle kiksa Arsenala i Totenhema, „plavci“ su ostavili na minus 10 trećeg konkurenta u trci za trofej i sa mnogo manje pritiska očekuju nastavak šampionata.

Tim Antonija Kontea bio je blizu osvajanja tri boda na „Enfildu“. Gosti su vodili evrogolom Davida Luiza iz slobodnog udarca u 24. minutu, a pri rezultatu 1:1 Dijego Kosta je promašio jedanasterac, koji je dosuđen u 76. minutu posle sumnjive situacije u kaznenom prostoru domaćina.

Međutim, Simon Minjole je zaustavio udarac Brazilca sa pasošem Španije i donekle se iskupio za kiks kod pogotka Luiza u prvom poluvremenu.

Liverpul je pokušavao u drugom poluvremenu da načini preokret, ali je pogodak Žoržinja Vajnalduma u 57. minutu bio sve što je uspela da učini ekipa Jirgena Klopa. Imao je domaćin šansi za još koji gol, ali se u jednoj od najboljih prilika propisno obrukao Firmino.

Celu utakmnicu u ekipi Čelsija odigrao je reprezentativac Srbije Nemanja Matić. Posle 23. kola Čelsi je lider sa 56 bodova, dok je Liverpul na četvrtom mestu sa deset bodova manje. Na drugj i trećoj poziciji su Totenhem i Arsenal sa po 47 bodova.