NOVOSAĐANI ODOLELI: Zvezda i Vojvodina remizirali na Marakani (VIDEO)

04.02.2023. 16:58
Aleksandar Katai
Aleksandar Katai / Izvor: MN Press

Treći nerešen meč u sezoni za tim Miloša Milojevića.

Fubdaleri Crvene zvezde i Vojvodine  remizirali su na stadionu ''Rajko Mitić'' u 20. kolu Mozzart bet Superlige rezultatom 1:1 (1:1). Aktuelni šampion napadao je tokom celog meča, ali je propustio i veliki broj šansi, dok je Vojvodina iskoristila najbolju i uspela da osvoji bod u Beogradu.

POSLEDNJI POZDRAV NAVIJAČA: Delije sjajnom koregorafiJom odale počast Siniši Mihajloviću (FOTO)

NENAD CRVENI LALATOVIĆ: Očekivano trener Nišlija isključen već u prvom kolu

ZVEZDA ZVANIČNO ODLUČILA: Tribina će nositi ime Siniše Mihajlovića (FOTO)

Ofanzivno je počela Crvena zvezda i od starta krenula u napad zbog čega je već u 6. minutu izvela treći korner, ali nije bilo opasnosti po gol Vojvodine. Prvu veliku šansu imala je Zvezda u 9. minutu kada je Bukari dobro probio po desnoj strani i uposlio Pešića koji je veoma loše reagovao iz odlične pozicije. Samo minut kasnije Kanga je pogodio prečku posle centaršuta zahvaljujući vetru koji je neprestano duvao. Nastavil isu se Zvezdini napadu, Bukari je u 15. minutu sebi stvorio dobru poziciju, ali je veoma loše šutirao, a neprecizan je bio i pet minuta kasnije. Vojvdina je prvi put zapretila u 24. minutu kada je iz slobodnog udarca tik iznad prečke loptu poslao Čumić.

Ipka, bile je to uvertira za ono što će uslediti samo minut kasnije. Kabić je snažno i precizno šutirao sa ivice kaznenog prostora i savladao Borjana za vođstvo Vojvodine. Međutim, to nije preseklo Zvezdine napade, a Pešić je samo minut kasnije mogao da donese izjednačenje, ali je iz okreta šutirao preko gola. Ono što nije uspeo Pešić, pošto je za nogom Aleksandru Kataiju koji je na asistenciju Kange lobovao golmana Carevića i doneo izjednačenje u 28. minutu. Usledio je nešto mirniji period igre, da bi u u 39. minutu Pešić i treći put bio u dobroj prilici, ali je bio neprecizan, mada je dosuđen i ofsajd. Do kraja prvog dela igre nije bilo uzbuđenJa i ostalo je 1:1 na poluvremenu.

Pet minuta od nastavka igre u drugom poluvrmeneu Zvezda je imala veliku priliku pošto je Pešić proigrao Ivanića koji nije bio precizan. Tvrđe se igralo u nastavku, nije bilo mnogo prilika, a jednu je imao Kanga u 62. minutu kada je šutirao sa dvadesetak metara, ali je Carević dobro reagovao. Deset minuta kasnije Katai je ubacio loptu sa strane, ali se nije dobro Ivanić snašao i propala je prilika za Zvezdu. Vojvodina se odlučila da brani rezultat, a Zvezda je nastavila sa napadima ,ali bez konkretnog učinka. Umalo je Kangva pogodio gol u 83. minutu kada je zapravo želeo da centrira, ali je Carević izbacio loptu u korner posle kojeg su igrači Zvezde tražili penal zbog igranja rukom, ali je sudija Živković pokazao da se igra nastavi. Kapiten Vojvodine Đorđević je umalo zahvaljujući vetru iznenadio Borjana posle centaršuta 87. minutu, ali je golman Zvezde uspeo da izbije loptu u korner. Do kraja je Zvezda pokušavala da stigne do gola za pobedu, ali nije bilo pravih prilika za crveno-bele pa je ostalo nerešeno.

CRVENA ZVEZDA - VOJVODINA 1:1 (1:1)

STADION: Rajko Mitić

SUDIJA: Aleksandar Živković

STRELCI: Katai 28 - Kabić 25

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Vigo, Eraković, Dragović, Rodić (46. Azarov), Mijailović (63. Kangva), Kanga, Bukari (63. S. Mitrović), Ivanić (87. Milunović), Katai (82. Prucev) - Pešić

VOJVODINA: Carević, Lazarević, Vitas (53. Jeličić), Traore, Đorđević, Topić, Zukić (90+3. Miletić), Kabić (74. Baraj), Simić, Čumić (90+3. Milosavljević), Malbašić (74. Milošević)