FRANCUZI POPRAVILI UTISAK: Dembele predvodio Trikolore do pobede nad Belgijom

09.09.2024. 22:43
Fudbaleri Francuske
Fudbaleri Francuske / Izvor: Tanjug/AP Photo/Laurent Cipriani

Fudbaleri Francuske savladali su Belgiju (2:0) u drugom kolu A Lige nacija.

Posle razočaravajuće partije i poraza na svom terenu od Italije (3:1), Trikolori su popravili utisak protiv komšija i najviše zahvaljujući Osmanu Dembelu upisali prve bodove u ovogodišnjem izdanju Lige nacija.

Selektor Didije Dešan je odlučio da ostavi na klupi glavnu zvezdu i kapitena Kilijana Mbapea i ispostavilo se da je to dobra odluka.

Svesno su domaći na početku meča prepustili inicijativu Belgiji i pretili iz kontre. Prvih 25 minuta može se reći da su pripali gostima, ali je ostatak meča bio u znaku Petlova.

Igrao se 29. minut kada je došlo do promene rezultata. Pomenuti Dembele je šutirao, Kastels odbio loptu, ali pravo na nogu Kolo Muanija koji uz malo sreće pogađa mrežu.

U nastavku dominacija Francuske, a drugi pogodak je stigao u 57. minutu. Dembele je sve odradio, uneo loptu u sredinu i levom nogom probušio gol Belgije. Nisu jednostavno Belgijanci imali rešenja i energije za protivnika, pa su kapitulirali u Lionu.

U još jednom meču ove grupe, Italija je slavila na gostovanju Izraelu. Bilo je 2:0 za Azure.

Пласман обезедио Sofascore

Što se tiče ostalih liga. U B takmičenju, Vels je savladao Crnu Goru (1:2), dok je Turska bila bolja od Islanda (3:1) uz tri gola Akturkoglua.

Slovenija je pobedila Kazakstan (3:0), a Norveška Austriju (2:1).

U Ligi C, Rumunija je nekako izašla na kraj sa Litvanijom (3:1). Ranije je tzv. Kosovo slavilo na Kipru (4:0).

BOGDANOVIĆ: Da sam na Stanojevićevom mestu, odmah bih podneo ostavku
Aleksandar Stanojević

17.09.2024. 08:00
JEDAN OD NAJBOLJIH GOLMANA NA MARAKANI: Legendarni Englez dobio Zvezdinu JEDINICU