14.04.2022. 22:57
Filip Kostić
Filip Kostić / Izvor: Reuters

Nemci priredili čudo.

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta priredili su veliko iznenađenje i eliminisali Barselonu posle pobede na Nou Kampu (3:2), u prvom duelu je bilo 1:1.

KOSTIIIIIIĆ! Predivno pogađa za 3:0 na Kamp Nou! Drugi gol Srbina - DEMOLIRANJE ĆAVIJEVE BARSE (VIDEO)

A U KATALONIJI - MUK! Kostić golom utišao čitav Kamp Nou posle manje od ČETIRI MINUTA MEČA (VIDEO)

LE I LK: Lajpcig protutnjao Bergamom, veliki preokret Lestera

Junak trijumfa nemačkog tima je bio srpski reprezentativac Filip Kostić. Krilni igrač je postigao dva gola, a na to je dodao i jednu asistenciju.

Gosti su do prednosti stigli već u četvrtom minutu, dosuđen je penal posle duela Lindstroma i Garsije, a Kostić je mirno realizovao najstrožu kaznu.

Barsa je potom krenula silovito, ređale su se prilike pred golom Trapa, a  onda novi šok za domaćina. Pas Kostića za Borea i bomba sjajnog Kolumbijca, Ter Štegen je bio nemoćan, 0:2.

U nastavku je pitanje pobednika i putnika u polufinale rešeno u 67. minutu. Kostić je u svom stilu pogodio dalji ugao i bacio svoje navijače u trans.

Domaćin je uspeo u samoj završnici meča da smanji rezultat, prvo je Buskec bio strelac u 91. minutu, da bi i Depaj pogodio sa penal u 11. minutu nadoknade.

Vest Hem je bio bolji od Liona u Francuskoj (3:0) i obezbedio mesto među četiri najbolje ekipe, gde će igrati sa Frankfurtom, dok će Lajpcig - Rendžers biti drugi polufinalni par, posle pobede Škota nad Bragom 3:1.

Mečevi polufinala se igraju 28. aprila, a revanš je nedelju dana kasnije.