KVALIFIKACIJE ZA EP: Prečka spasila bod Austriji u Briselu, Portugal lako protiv BiH

17.06.2023. 22:55
Romelu Lukaku
Romelu Lukaku / Izvor: Reuters

Danas je odigrano 11 utakmica trećeg kola.

Najzanimljiviji meč nedeljnog programa trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo odigrali su u Briselu reprezentacije Belgije i Austrije, a utakmica je završena rezultatom 1:1 (0:1), mada domaćin ima razloga da žaloi za sva tri boda.

ISTEKAO MU UGOVOR: Još jedan odlazak iz Partizana (FOTO)

ČUDESAN PREOKRET U OSLU: Škotska za 120 sekundi stigla do pobede protiv Norveške

REMI PO MERI SRBIJE: Crna Gora i Mađarska odigrale bez golova u Podgorici

Austrijanci su uspeli da šokiraju Belgijance u 22. minutu, tačnije učinio je to Mangala autogolom i tako doveo goste koji su bil iautsajderi u ovom meču, u vođstvo. Uspeli su Austrijanci da odole i sa prednošću odu na veliki odmor. U nastavku je Belgija krenula u totalni napad, ali je Austrija prva imala dobru priliku da poveća prednost preko Marka Arnautovića čiji je udarac odbranio Tibo Kurtoa u 59. Minut kasnije je Lukaku šutirao sa ivice šesnaesterca malo pored gola, ali se ispravio u 61. minutu kada je postigao pogodak za izjednačenje. U 68. minutu su Austrijanci ponovo mogli do vođstva, ali je Pošov udarac  odbranio Kurtoa. U završnici je dve dobre prilike propustio Lukaku pošto je oba puta šutirao pored gola, da bi u sudijskoj nadokandi Tilemans sa 16 metara pogodio prečku pa je u Briselu ipak ostalo 1:1.

Portugal nije imao imao mnogo muke sa Bosnom i Hercegovinom i slavio je sa 3:0. Odigral isu Portuglaci koliko im je bilo potrebno, a blistao je Bruno Fernandeš koji je prvo asistirao u 44. minutu Bernardu Silvi za vođstvo na poluvremenu, da bi igrač Mančester Junajteda u drugih 45 minuta sa dva gola potvrdio pobedu Portugala, u 77. i 90+3. minutu.

Island - Slovačka 1:2 (1:1)

Portugal - Bosna i Hercegovina 3:0 (1:0)

Pogledajte kako izgleda Beatris Moreira, devojka Giljermea Soareša fudbalera Brage

20.09.2024. 19:26
SVE JE SPREMNO ZA SPEKTAKL: Evo kako izgleda drevni stadion na kom će igrati Partizan (FOTO+VIDEO)

20.09.2024. 22:06
ŠTA SE SVE KRIJE IZA SUKOBA IZRAELA I HEZBOLAHA? "Rat" koji je žestoko buknuo prethodnih dana - Nove likvidacije, pejdžeri, napadi na Bejrut i nestanci ključnih ličnosti