LIGA EVROPE: Partizan IZGUBIO u praznoj HUMSKOJ, a imao je "PLUS DVA" (VIDEO+FOTO)

28.09.2017. 20:45
Leandre Tavamba
Leandre Tavamba / Izvor: MN Press

Crno-beli dočekuju Ukrajince pred praznim tribinama stadiona u Humskoj.

Partizan je izgubio u utakmici 2. kola Lige Evrope. Iako je vodio sa 2:0, na kraju je bilo 3:2 za Dinamo iz Kijeva. Crno-beli su Ukrajince dočekali u sablasno praznoj Humskoj, zbog kazne UEFA i na poluvremenu imali "plus dva". Međutim, na poluvremenu strateg Dinama Aleksander Hackevič je uveo dvojicu igrača, Artema Besedina i Žuniora Moraeša. Njjih dvojica su u najvećij meri i kreirali preokret. Moraeš je bio dva puta strelac, dok je Besedin odlično proigrao Vitalija Bajalskog.

Preokretu je naravno kumovala i dominacija gostiju u drugom poluvremenu. Inače, posebno treba istaći učinak golmana Vladimira Stijkovića koji je u nekoliko navrata briljirao i spasio gol svog tima. Da nije bilo njega, rezultat bi verovatno bio drugačiji. Sve u svemu, Partizan ima za čime da žali. Posle dva kola ima samo jedan bod, dok je Dinamo na šest. U sledećem kolu, 19. oktobra, crno-beli će gostovati Skenderbegu koji je večeras remizirao sa Jang Bojsima - 1:1

ŠTA LI ĆE REĆI GROBARI: Ožegović napravio veliku GLUPOST protiv Dinama (VIDEO)

NIJE MUTA DŽABE PRIČAO: Veliko pojačanje DOLAZI u Partizan (FOTO)

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Partizana dočekuju na stadionu u Humskoj u drugom kolu grupe B Lige Evrope Dinamo iz Kijeva. Sve je spremno za gostovanje Ukrajinaca i meč koji će biti odigran pred praznim tribinama stadiona u Humskoj zbog kazne koju je Partizan dobio od strane UEFA.

Poznate su i startne postave oba tima, a OVDE možete pročitati  za koga se odlučio trener Partizana Miroslav Đukić.

IMPOZANTNA OTKUPNA KLAUZULA: Ko hoće ovog igrača, mora Realu da plati 700 MILIONA! (FOTO)

DOBILI TRKU SA JUVENTUSOM: Barsa dobija NAJVEĆE POJAČANJE koje može da se poredi sa potpisom Mesija! (FOTO)

TOK UTAKMICE.

KRAJ UTAKMICE.

84. minut - Potpuni preokret. Sada je 3:2 za Dinamo. Strelac ponovo Žunior Moraeš.

82. minut - Pivarić izvodi "slobodnjak", Stojković pravi paradu.

79. minut - Jovanović umesto Ožegovića.

75. minut - Pantić umesto Sume.

74. minut - Stojković brani šut sa distance.

73. minut - Radin u poslednjem trenutku seče opasan napad Dinama. Ko zna kako bi bilo da je Garmašova lopta prošla.

68. minut - Bajalski za 2:2. Asistent je Besedin, koji je ušao na početku drugog poluvremena.

64. minut - Ponovo Stojković spasava Partizan, posle pokušaja Vide. Odlična intervencija. Lopta je išla u gol.

54. minut - Žunior Moraeš smanjuje na 2:1 sa bele tačke.

53. minut - Penal za Dinamo. Posle slobodnog udarca, u živom zidu lopta pogađa u ruku Ožegovića.

POČINJE DRUGO POLUVREME.

Đukić ne menja na poluvremenu. Dvostruka izmena kod gostiju. Ulaze Žunior Moraeš i Besedin.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

45. minut - Zamalo da povede Partizan sa 3:0. Tavamba koristi grešku, ali golman Dinama u poslednjem trenutku spasava svoj gol.

42. minut - GOOOOOL! - Tavamba za 2:0. Evertonu pripadahju velike zasluge za gol.

34. minut - GOOOOOL! - Ožegović i Partizan vodi. Asistent je Tavamba. Kamerunac je prvo dobio duel sa Vidom i dodao novajliji. Sa nekoliko metara je pogodio.

24. minut - Stojković opet spasava Partizan. U situaciji "jedan na jedan", uspešniji od Gonzalesa. Golman crno-belih je intervenisao odlično i  u 18. minutu.

17. minut - Odlična šansa za Partizan, ali Everton nije bio dovoljno koncentrisan. Tavamba odlaže loptu, ali Brazilac ne koristi priliku.

13. minut - Polukontra preko Tavambe i Sume, ali nisu dobri u završnici.

Utakmica počinje.

PARTIZAN - DINAMO KIJEV 2:3

STRELCI: Ožegović 34, Tavamba 42. - Žunior Moraeš 54.p, 84, Bajalski 68.

STADION: Partizana

SUDIJA: Sven Odvar Moen (Norveška)

PARTIZAN: Stojković, Tavamba, Vulićević, Janković, Suma (od 75. Pantić) Ostojić, Everton, N. G. Miletić, Radin, Ožegović (od 79. Jovanović), N. R. Miletić. Rezerve: Jovičić, Mitrović, Antonov, Đuričković, Ilić, Pantić, Jovanović. Trener: Đukić.

DINAMO KIJEV: Koval, Cigankov (od 46. Žunior Moraeš), Sidorčuk, Garmaš, Kravec (od 46. Besedin), Pivarić, Vida, Gonzales (od 90. Morožjuk), Bujalski, Kadar, Kedziora. Rezerve: Buščan, Šepelijev, Morozjuk, Moraeš, Koržun, Besedin, Vantuk. Trener: Hackevič.

LIGA EVROPE: Boaćijeva bomba za VELIKU Zvezdinu pobedu, USRED Nemačke (UŽIVO)

20.09.2024. 19:26
SVE JE SPREMNO ZA SPEKTAKL: Evo kako izgleda drevni stadion na kom će igrati Partizan (FOTO+VIDEO)

20.09.2024. 22:06
ŠTA SE SVE KRIJE IZA SUKOBA IZRAELA I HEZBOLAHA? "Rat" koji je žestoko buknuo prethodnih dana - Nove likvidacije, pejdžeri, napadi na Bejrut i nestanci ključnih ličnosti