LIGA EVROPE: TSC nemoćan protiv Makabija!

22.08.2024. 22:33
FK TSC
FK TSC / Izvor: MN Press

Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole poraženi su kao nominalni gosti od Makabija iz Tel Aviva rezultatom 3:0, u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu Evrope.

Utakmica je odigrana u mađarskom Sombathelju, a TSC je završio sa devetoricom igrača na terenu, pošto su Đorđević i Banjac isključeni još u finišu prvog poluvremena.

Bila je ovo još jedna očajna predstava od strane srpskih ekipa u Evropi. TSC je bio nemoćan i jako teško će do Lige Evrope u revanšu, pa je mnogo realnije da ga od jeseni gledamo u grupnoj fazi Lige konferencija.

Strelci za Makabi bili su Turgeman u 27, Dor Perec u 63. i Madmon u 83. minutu.

Tim koji sa klupe predvodi Žarko Lazetić, doskorašnji trener TSC-a, od samog starta je preuzeo kontrolu igre.

Pretio je Makabi preko Pereca, TSC je čekao kontre i pokušavao da obori ritam i baš kad je delovalo da je uspeo u tome i da utakmica ulazi u neku mirniju fazu, desio se vodeći pogodak Makabija.

Bila je to odlična timska akcija "domaćeg" tima u 27. minutu, koji se skoro pa ušetao u gol TSC-a.

Najpre je šutirao Perec sa oko sedam-osam metara, Veljko Ilić je odlično odbranio, ali se onda lopta odbila do Dora Turgemana, koji ju je zakucao u nebranjeni deo mreže, za 1:0.

Saša Jovanović je u 35. minutu imao nestvaran promašaj. Uspeo je da sa dva metra promaši prazan gol. Sudija jeste podigao ofsajd zastavicu, ali ova situacija bi se sigurno proveravala u VAR sobi, da je Jovanović poslao loptu u mrežu.

Nakon toga dva katastrofalna i neozbiljna poteza igrača TSC-a.

U 42. minutu je Đorđević napravio faul kao poslednji igrač odbrane i dobio direktan crveni karton posle provere u VAR sobi.

Tri minuta kasnije pogibeljan start Banjca na sredini terena, nova VAR provera i novi direktan crveni karton.

Drugo poluvremene je, naravno, donelo igru na jedan gol, pošto TSC sa devetoricom nije mogao ništa u fazi napada.

Držao se nekako srpski tim do 63. minuta, kada je očekivano kapitulirao.

Iskusni Zahavi je centrirao sa desne strane, Turgeman je sa druge stative glavom odigrao za Dora Pereca, a ovaj je glavom iz peterca smestio loptu pod samu prečku, za 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je Madmon u 83. minutu, kada je ostao sam na drugoj stativi i lako pogodio posle asistencije Bitona.

Podsetimo, poraženi iz ovog dvomeča će se preseliti u grupnu fazu Lige konferencija, a to će evidentno biti TSC.