NEKA NOVA SRBIJA: Orlovi odoleli evropskom šampionu

Fudbaleri Srbije i Španije odigrali su bez golova u prvom kolu A Lige nacija.

Naša selekcija u izmenjenom sastavu je odigrala požrtvovano i odolela evropskom šampionu.

Stadion: Rajko Mitić

Sudija: Serdar Gozubujuk (Holandija)

Srbija (3-4-2-1): Rajković - Eraković (od 46. Jan Karlo Simić), Milenković, Pavlović - Nedeljković, Lukić, I. Ilić (od 85 S. Mitrović), Živković (od 62. Belić) - Samardžić (od 74. Grujić), Birmančević - Jović (od 74. Ratkov).

Španija (4-3-3): Raja - Karvahal, Le Norman, Laport, Kukurelja - Ruiz, Zubimendi, Olmo - Jamal, Perez, Vilijams.

Sadržajno i zanimljivo prvo poluvreme smo gledali na stadionu „Rajko Mitić“. Selekcija Srbije je pružila veliki otpor favorizovanom protivniku. Čak je i najbolju priliku imao naš tim u ovom delu igre. Luka Jović se obrukao… promašio je ceo gol napadač Milana sa samo nekoliko metara od gola. Nije iskoristio centarfor ni to što je golman Raja pao na zemlju.

I Španci su imali svojih prilika, a najbolja je bila delo Ajoze Pereza. Bivši igrač Njukasla je šutirao unutar šesnaesterca, ali se istakao Predrag Rajković odličnom odbranom.

Orlovi su uglavnom pokušavali iz kontranapada i neretko bili veoma opasni po gol protivnika.

U nastavku se igra odvijala pred golom Rajkovića. Srbija retko kad je uspevala da zadrži loptu više od desetak sekundi, ali smo se branili kompaktno i uspeli da izvučemo bod koji će nam mnogo značiti, pre svega na polju samopouzdanja.

Najbolju priliku za Špance imao je Fabijan Ruiz posle greške Simića, ali je prekomplikovao i ta šansa je otišla u nepovrat. Lamin Jamal je takođe imao nekoliko pokušaja, ali je sve zaustavio sjajni Rajković.

Naša selekcija sledeći meč igra u nedelju na gostovanju Danskoj od 18 časova.

Kraj

Završen je meč. Srbija - Španija 0:0.

90'

Nadoknada vremena

Meč je produžen tri minuta.

85'

Izmena

Stefan Mitrović menja Ivana Ilića.

82'

Srbija u podređenoj poziciji

Naša selekcija gotovo da ne uspeva da dođe do lopte, ali odoleva protivniku.

75'

Sreća za Srbiju

Jan Karlo Simić je pogrešio, ali je Fabijan Ruiz komplikovao i izvukli smo se u ovoj situaciji.

74'

Srbija pravi dvostruku promenu

Grujić i Ratkov su na terenu, a izlaze Samardžić i Jović.

71'

Najbolja prilika za Španiju

Rajković je zaustavio udarac iz slobodnog udarca, da Jamal iz dva pokušaja nije uspeo da promeni rezultat.

70'

Odmah žuti za Belića

Oštro je startovao veznjak AZ Alkmara i dobio opomenu.

66'

Španija atakuje

U poslednjih nekoliko minuta gosti imaju veliku inicijativu. Srbija je u podređenom položaju.

62'

U igri je Kristijan Belić

Debituje za reprezentaciju bivši igrač Partizana. On menja Andriju Živkovića.

56'

Neprecizno Ruiz

Primio je loptu u šesnaestercu veznjak i šutirao daleko preko gola.

51'

Kombinacija Španaca

Sreća za naše. Karvahal je posle pasa Jamala šutirao preko gola. Lepa kombinacija iz slobodnog udarca gostiju.

49'

Ilić pokušava iz slobodnog udarca

Ivan Ilić je šutirao pored gola sa 18 metara.

46'

Odmah izmena

Jan Karlo Simić je na terenu umesto Strahinje Erakovića. Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog dela igre

Bez golova posle prvih 45 minuta igre.

43'

Napeto poluvreme

Žuti karton je zaradio i Veljko Birmančević.

41'

Sjajni Pavlović

Oduzeo je loptu naš defanzivac Laminu Jamalu, a potom i naterao mladog igrača da dobije žuti karton.

36'

Birmančević u prilici

Nastavlja Srbija sa dobrom igrom. Sada je Raja zaustavio udarac Birmančevića.

34'

Nestvaran promašaj Jovića

Sam je izašao napadač ispred Raje, ali je promašio ceo gol. Golman Španije jeveć bio na zemlji. Velika šteta.

32'

Rajković brani

Predrag Rajković zaustavlja udarac Pereza sa ivice šesnaesterca.

28'

Otvorila se utakmica

Zapretila je Srbija, ali je odmah nakon toga pukla kontra Španije, da bi udarac Jamala bio izblokiran.

27'

Unervozili se gosti

Karvahal je drugi opomenut u timu Furije.

21'

Opomenuti i gosti

Ajoze Perez je zaradio žuti karton zbog starta nad Milenkovićem.

20'

Karvahal preko gola

Oslobodili su se Španci posle dobrog perioda igre Srbije. Sada je Karvahal volej udaraca poslao preko gola.

18'

Zapretili Španci

Imali su gosti dva kornera, ali je odbrana Srbije otklonila opasnost bez većih problema.

12'

Odlična Srbija na početku meča

Raspoloženi su naši momci na startu utakmice. Nekoliko puta smo zapretili, a poslednji je to uradio Luka Jović, ali je šutirao preko gola.

6'

Srbija u prvoj prilici

Pukla je kontra naše selekcije. Samardžićev udarac je izblokiran, da bi Lukić poslao loptu preko gola.

5'

Odmah žuti

Strahinja Eraković je zaradio opomenu na samom startu meča. Prestroga odluka Gozubujuka.

Počinje meč

Glavni arbitar Serdar Gozubujuk je dao znak za start utakmice.

Čitav tok meča mogli ste pratiti na našem sajtu.

Golčina Ibrahimovića u dresu Milana protiv Empolija (VIDEO)
Maksimilijan Ibrahimović

15.09.2024. 22:24
SLS: Tekstilac bez isključenog kapitena Marjanovića postigao dva gola i stigao do pobede
Nikola Marjanović

15.09.2024. 21:56
LOŠE KOLO ZA SRPSKE TRENERE: Stankovićev Spartak zapeo u Mahačkali

RUSKA PREMIJER LIGA

Dejan Stanković

15.09.2024. 21:55
STANOJE, DA SE NE LJUBIMO: Samo trojica zadovoljila, ostali nisu zaslužili da se ni slovo ne troši o njima
OFK Beograd - Partizan

15.09.2024. 21:15
DEJVIS DONEO POBEDU: Partizan slavio u "TRILER završnici" protiv Pariza
Partizan - Pariz

15.09.2024. 23:11
KIKS PRED DERBI: OFK Beograd pobedio Partizan u Zaječaru (VIDEO)
Zubairu i Ado

15.09.2024. 19:46
NEVEROVATAN PREOKRET: Radnički čudesnom igrom u završnici stigao do Lige šampiona
Uroš Stevanović

15.09.2024. 21:31

Prvo oglašavanje Donalda Trampa nakon stravične pucnjave: Bivši američki predsednik izustio samo jedno (VIDEO)
Donald Tramp

15.09.2024. 22:13
Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave! Kula Beograd u bojama trobojke, neverovatni prizori iz prestonice (VIDEO)
Kula Beograd

15.09.2024. 22:30
MOŽDA NAJTUŽNIJA SLIKA DANAŠNJEG DANA: Pas se borio za život do poslednjeg trenutka, međutim niko nije bio tu da mu pomogne (FOTO/VIDEO)
vučjak

15.09.2024. 22:49
PRIPADNICI TAJNE SLUŽBE PUCALI NA NAPADAČA Ovo su detalji novog pokušaja atentata na Trampa

15.09.2024. 21:51