LIGA ŠAMPIONA: Sveci otišli u četvrtfinale, Milioneri bez snage u Parizu (VIDEO)

11.03.2020. 22:54
FK Pari Sen Žermen
FK Pari Sen Žermen / Izvor: Reuters

Nejmar i Bernat pogodili za Pari Sen Žermen.

Fudbaleri Pari Sen Žermena plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona pošto su u revanš meču savladali Borusiju Dortmund sa 2:0 (2:0) i tako anulirali prednost Milionera koji su u prvom meču trijumfovali sa 2:1. Sveci su pred praznim tribinama, jer zbog širenja koronvirusa nije bilo dozvoljeno prisustvo navijača, zasluženo došli do pobede protiv Borusije u kojoj Haland večeras nije bio blizu partija na koje je navikao navijače Milionera.

REMI BEZ POSLEDICA: Srbija i Hrvatska odigrale meč bez pobednika!

KAKAV SUNOVRAT KARIJERE: Bio je šampion Engleske a sada niže SKANDALE!

KORONAVIRUS ODLAŽE BARAŽ U OSLU? Oglasili se Norvežani, OVO su njihove TVRDNJE!

Nije bilo mnogo uzbuđenja u Parizu u uvodnim minutima meča Pari Sen Žermena i Borusije Dortmund, kao da je i fudbalerima trebalo vremena da se naviknu na prazne tribine. Domaćin je imao inicijativu, ali nije uspeo da napravi konkretnu šansu, da bi prvu priliku imali gosti kada je Sančo u 18. minutu volejem sa 20 metara pokušao da postigne gol ali nije bio uspešan. Čeiir minuta ksnije Haland je mogao da se nađe u sjajnoj šansi, ali je Kimpembe sprečio da dođe do toga. Edison Kavani mogao je u 25. minutu da dovede Svece u vođstvo na pas Di Marije, ali je njegov šut zaustavio Birke. Ipak, ono što nije uspeo Urugvajac, pošlo je za nogom Nejmaru tri minuta kasnije kada je posle kornera Di Marije glavom postigao pogodak i doveo domaćina u vođstvo.

Sančo je u 38. minutu dobro utirao, ali je Navas uspeo da odbrani njegov pokuša, da bi tri minuta kasnije pokušao i Torgan Azar, ali je lopta otišla pored gola. U trenutku kada su svi već očekivali da sudija odsvira za kraj prvog poluvremena, Bernat je u nadoknadi povisio na 2:0 posle ubacivanja Sarabije i doneo veliku prednost Svecima na poluvremenu.

Desetak minuta drugog poluvremena bilo je prilično mirno, da bi situaciju prodrmao Di Marija koji je odlično šutirao iz slobodnog udarca, ali je Birki sjajno intervenisao. Borusija je preuzela inicijativu, ali bez praog napada, da bi Brant u 73. minut šutirao pored gola. Pari Sen Žermen nije mnogo pritiskao u nastavku igrajući taman onoliko koliko mu je bilo potrebno za prolaz jer su gosti u drugih 45 minuta bili bez prave prilike i na kraju su Sveci zasluženo otišli u četvtfinale.

LIGA ŠAMPIONA, osmina finala

Sreda

Livepul - Atletiko Madrid 1:0 (prvi meč 0:1)

Pogledajte kako izgleda Julijana Trigubčak, poznata hokejaška navijačica

DO PRE PAR GODINA OVO JE BILO NEMOGUĆE: Zvezda Real Madrida prelazi u Vulverhempton!

KORONA NEMA MILOSTI: Odložen kongres FIFA

NEMCI POTVRDILI: Ovo je prvi sportista ZARAŽEN koronavirusom!

20.09.2024. 19:26
SVE JE SPREMNO ZA SPEKTAKL: Evo kako izgleda drevni stadion na kom će igrati Partizan (FOTO+VIDEO)

20.09.2024. 22:06
ŠTA SE SVE KRIJE IZA SUKOBA IZRAELA I HEZBOLAHA? "Rat" koji je žestoko buknuo prethodnih dana - Nove likvidacije, pejdžeri, napadi na Bejrut i nestanci ključnih ličnosti