LIGA ŠAMPIONA: Birmančevićeva Sparta razbila Salcburg, bez golova u Bolonji

18.09.2024. 20:45
Fudbaleri Sparte Prag
Fudbaleri Sparte Prag / Izvor: Tanjug/AP Photo/Petr David Josek

Fudbaleri praške Sparte savladali su Salcburg (3:0), dok je duel Bolonje i Šahtjora završen bez golova u mečevima prvog kola Lige šampiona.

Češki tim, za koji nastupa srpski fudbaler Veljko Birmančević, je sa dva gola u prvom poluvremenu odradio veći deo posla.

Već u drugom minutu su domaći stigli do vođstva. Pogrešili su gosti u iznošenju lopte, to je iskoristio Haraslin, lepo probio po boku i šutirao. Njegov pokušaj je zaustavio Blasvik, ali je odbio udarac pravo na nogu Kairinenu kome nije bilo teško da pogodi praznu mrežu.

Gosti su uspeli da dođu do daha, čak su i postigli pogodak, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda napadača Jeoa. Sparta je drugi gol postigla u samom finišu poluvremena. Igrao se 42. minut kada je Olatundži umakao odbrani Salcburga i volej udarcem povećao prednost svog tima.

To je potpuno obeshrabrilo Austrijance koji nisu u nastavku uspeli da zakomplikuju duel domaćinu. Česi su čak u 58. minutu postigli i treći gol, a pogodio je Laci.

Utakmica Bolonje i Šahtjora završena je najnepopularnijim rezultatom, što je prvi slučaj u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona. Najbolju priliku na meču imao je Sudakov u četvrtom minutu kada je njegov udarac iz penala zaustavio Skorupski.