17°C
20.09.2024.
117.062
104.8191

LUDNICA U LIGI NACIJA: Bosna i Hercegovina slavi Prosinečkog, Hrvati šokirali Špance u poslednjim sekundama

15.11.2018. 23:02
Robert Prosinečki
Robert Prosinečki / Izvor: Profimedia

Uzbudljivo veče u Ligi nacija.

Fudbaleri Hrvatske savladali su Španiju u derbiju četvrte grupe A Lige nacija sa 3:2 i sačuvali su šansu da budu prvoplasirani u grupi u kojoj se nalazi i Engleska.

LEGENDA: Ronaldo aplaudirao Đokoviću, a onda mu je Novak poslao poruku DA SE SMRZNEŠ! (VIDEO)

DA SE NAJEŽIŠ: Veseli postao tata i hteo odmah da igra derbi Evrolige! Željko Obradović mu prišao i jednom rečenicom dokazao kakva je LEGENDA!

Španci su držali loptu i čuvali rezultat na punom „Maksimiru“ punih 55 minuta, kada je Serhio Roberto poklonio loptu domaćinu, a Andrej Kramarić je kardinalnu grešku pretvorio u pogodak.

Dva minuta kasnije je izjednačio Sebaljos, ali su Hrvati preko Jedvaja u 69. minutu ponovo došli do prednosti.

Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima. Serhio Ramos je realizovao jedanaesterac u 78. minutu za 2:2. Međutim, „crvena furija“ nije uspela da sačuva rezultat koji bi joj praktično garantovao prvo mesto u grupi. U trećem minutu nadoknade vremena Jedvaj je još jednom matirao De Heu za konačnih 3:2.

Bosna i Hercegovina je remizirala u Austriji sa domaćinom 0:0 i izborila plasman u A grupu Lige nacija. Selekcija koju sa klupe predvodi Robert Prosinečki ima 10 bodova, što je nedostižno za Austriju koja je sakupila četiri boda pred poslednji duel grupe 3 sa Severnom Irskom.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitati OVDE.

20.09.2024. 18:20
KADA VANJA NIJE TU: Poznato ko je zamenik kapitena Partizana (FOTO)
Vanja Marinković

20.09.2024. 19:53
ŠTA SE SVE KRIJE IZA SUKOBA IZRAELA I HEZBOLAHA? "Rat" koji je žestoko buknuo prethodnih dana - Nove likvidacije, pejdžeri, napadi na Bejrut i nestanci ključnih ličnosti