NA OVO SE ČEKALO: Čeferin se IZJASNIO o ZAJEDNIČKOJ ligi (FOTO)
Održan sastanak.
Prvi čovek evropskog fudbala Aleksandar Čeferin je stavio veto na plan Holanđana i Belgijanaca o ideji o zajedničkoj ligi holandskih i belgijskih klubova, popularna “BeNeLiga”
Poslednja šansa za "Orlove": Evo zbog čega ne smeš da propustiš meč Norveška – Srbija
BURAN FINIŠ PRELAZNOG ROKA: Zvezda umalo ispred nosa uzela pojačanje Partizanu
ON JE PRONAŠAO SADIKA I ASANA: Partizanov stručnjak progovorio o novim pojačanjima!
Čeferin je posle sastanka sa predstavnicima belgijske Pro lige i generalnim sekretarom holandskog saveza Gajsom de Jongom poručio da ne prihvata njihove predloge i uslove.
Tačka sporenja su evropske vize. Holandsko i belgijsko prvenstvo trenutno imaju po pet mesta u evrokupovima. Nijedna strana ne želi da ih se odrekne ulaskom u zajedničku ligu. Holanđani i Belgijanci žele da igraju zajedničku ligu ali da zadrže po pet evropskih viza. To je ukupno 10 mesta u evrokupovima za jednu ligu što je Čeferin bez razmišljanja odbio uz obrazloženje da nijedna liga ne može da ima toliko evropskih kvota.
Četiri najjače lige imaju po sedam predstavnika u Evropi i ne dolazi u obzir da se pojavi neko slabije takmičenje sa više predstavnika u evrokupovima. Primera radi, Francuska koja je daleko veće i bitnije tržište od Belgije i Holandije, ima šest mesta. Iako je sa 67 miliona stanovnika više nego duplo veća od Belgije i Holandije zajedno (28 miliona). Sve to su parametri kojima se vodi UEFA i nema nameru da zbog Holanđana i Belgijanaca ugrozi ceo jedan sistem koji stabilno funkcioniše.
Više od 20 godina Srbija čeka na plasman na Evropsko prvenstvo, a hoće li ga konačno izboriti umnogome zavisi od večerašnjeg (20.45) meča polufinala baraža za plasman na EURO. Norveška dočekuje Orlove u Oslu i blagi je favorit - kec je 2,45, dvojka 3,10, a kvota na nerešen rezultat posle 90 minuta je 3,10. Pogledajte sve kvote kladionice MOZZART za Norveška - Srbija.
Najveći zagovornici ideja su belgijska G5 grupa koju čine Anderleht, Genk, Gent, Briž i Standard i kojoj ide 45 odsto svih sponzorskih prihoda u belgijskom fudbalu. Ali, žele jače takmičenje i napravili su biznis plan prema kojem bi klubovi u BeNeLigi delili sumu od 400.000.000 evra godišnje na osnovu plasmana.