16°C
13.09.2024.
117.029
106.2258

PALMER I MADUEKE SE IGRALI U MIDLENDSU: Het trik golova i asistencija dvojca za Čelsijevu "šesticu" protiv Vukova

25.08.2024. 17:03
Noni Madueke, Kol Palmer i Enco Fernandez
Noni Madueke, Kol Palmer i Enco Fernandez / Izvor: Tanjug/Nick Potts/PA via AP

Fudbaleri Čelsija su slavili na gostovanju Vulverhemptonu (6:2), dok je meč Bornmuta i Njukasla završen nerešeno (1:1) u mečevima drugog kola Premijer lige.

Definitivno najbolju utakmicu u uvodne dve runde gledali smo na Molinjuu.

Bezbroj šansi i po dva gola Vulvsa i Čelsija za potpuno uživanje ljubiteljima fudbala. Mreža se tresla već u drugom minutu. Nikolas Džekson je bio najspretniji posle kornera i glavom doveo goste u vođstvo.

Nije to obeshrabrilo domaće koji su krenili silovito ka golu Sančeza i u 27. minutu je stiglo poravnanje preko Kunje. U jeku inicijative i bolje igre Vulvsa, Čelsi je ponovo poveo. Robert Sančez je sjajno ispucao loptu, pronašao Džeksona koji fino spušta za Palmera, a ovaj divnim lobom postiže gol.

Ipak, ni taj pogodak nije pomogao Plavcima da na veliki odmor odu sa vođstvom. Jorgen Strand Larsen je u sudijskoj nadoknadi još jednom izjednačio rezultat.

Nastavak je bio totalno u znaku Čelsija, odnosno Kola Palmera i Nonija Madueke. Za samo 14 minuta (od 49. do 63.) gosti su postigli tri gola, a u sve tri situacije je Palmer bio asistent, a Madueke strelac.

Do kraja meča se u strelce upisao i novajlija Žoao Feliks.

U duelu Bornmuta i Njukasla nije bilo tako uzbudljivo, a remi je, ipak, najpravedniji ishod. Domaćin je poveo preko Tavernijea, a Gordon 14 minuta pre isteka regularnog dela utakmice poravnao rezultat. Treba istaći da je u poslednjim trenucima meča Trešnjicama poništen pogodak Outare zbog igranja rukom.