PARTIZAN U NADOKNADI DO POBEDE! Saldanja heroj crno-belih, Napredak kiksnuo u samom finišu

19.07.2024. 21:57
Mateuš Saldanja
Mateuš Saldanja / Izvor: MN Press

Fudbaleri Napretka ugostili su ekipu Partizana na stadionu u Humskoj, a crno-beli su na svom terenu kao formalni gosti slavili sa 1:0, golom Mateuša Saldanje u 93. minutu meča.

Crveni karton: Tošeski u 67. minutu.

Napredak: Savić - Čubra, Marinković, Bukorac, Vukajlović - Krstić (od 89. Ostojić), Tošeski, Karaklajić - Bastajić (od 77. Šarić), Stoiljković (od 71. Ignjatović), Bubanj.

Partizan: A. Jovanović - Đurđević, Marković, Mujakić, Antić - Šćekić (od 46. Zahid), Arijaga (od 71. Natho) - Trifunović (od 71. Stjepanović), Goh (od 46. Nikolić), Kalulu (od 60. Severina) - Saldanja

Napredak je odolevao naletima crno-belih, iako je poslednjih 20 minuta igrao sa igračem manje. Golom Saldanje Partizan je uspeo da izbegne kiks već na samom startu.

Sudeći po samom startu, delovalo je da ćemo gledati žestok meč, no...Najpre je u četvrtom minutu Šćekić iz voleja pogodio prečku, a onda je Napredak preko Bubnja ugrozio gol Jovanovića.

Usledio je i pokušaj Kalulua, a onda je meč ušao u mirnije vode.

Posle pola sata imali smo pauzu za osveženje, ali ni u nastavku nije bilo velikih šansi izuzev pokušaja Saldanje u 40. minutu, te je posle 45 minuta igre 0:0.

Napredak je prvi pripretio u nastavku, Bastajić je šutirao, a sjajni Jovanović intervenisao izvrsno.

Ponovo je Bastajić zadao glavobolju, u 58. minutu, ali je lopta završila pored terena.
Probao je Stanojević sa izmenom, uveo je Severinu, a onda je u 67. minutu Napredak ostao sa igračem manje, jer je direktan crveni karton dobio Tošeski zbog veoma grubog starta nad Đurđevićem.

Pri kraju je pripretio i Partizan nekoliko puta, činilo se bezuspešno, a onda u 93. minutu posle gužve u šesanestercu Napretka Saldanja postiže gol i donosi veoma važna tri boda crno-belima.

Što se tiče tribina, Grobari bojkotuju utakmice na kojoj je Partizan domaćin, a sada su na stadionu crno-belih, jer je Napredak formalni domaćin. Na početku utakmice smo čuli skandiranje protiv uprave crno-belih koje je trajalo čitav duel.

STANOJE, DA SE NE LJUBIMO: Samo trojica zadovoljila, ostali nisu zaslužili da se ni slovo ne troši o njima
OFK Beograd - Partizan

15.09.2024. 21:15
"Šta da pričam..." Stanojević nikad kraći posle novog šoka
Aleksandar Stanojević

15.09.2024. 21:06
DEBI IZ SNOVA: Saldanja postigao dva gola u premijernom meču po odlasku iz Partizana