PREMIJER LIGA: Mančester upisao trojku u Sautemptonu

14.09.2024. 16:15
Bruno Fernades
Bruno Fernades / Izvor: Tanjug/AP/Alastair Grant/

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su kao gosti Sauthempton rezultatom 3:0 u prvom meču 4. kola Premijer lige.

Domaćin je imao veliku šansu da povede u 33. minutu, ali je golman Mančester Junajteda Andre Onana odbranio penal Kameronu Arčeru.

Kazna za taj promašaj "svece" je stigla samo dva minuta kasnije, Matijs de Liht je bio strelac posle centaršuta Bruna Fernandeša. Gosti su prednost duplirali u 41. minutu, Amat Dijalo je dodao do Markusa Rašforda, a napadač "đavola" je preciznim udarcem iskosa sa 18 metara savladao Arona Ramzdejla.

Sauthempton je meč okončao sa 10 igrača, u 79. minutu defanzivac Džek Stivens je dobio direktan crveni karton posle pogibljeljnog starta na rezervisti Junajteda Alehandru Garnaču. Upravo je Garnačo u 90+6. minutu postavio konačan rezultat posle asistencije Dioga Daloa.

Junajtedu je ovo druga pobeda u sezoni i sad ima šest bodova, dok je Sauthempon nanizao i četvrti poraz na startu sezone.

ZVEZDIN HEROJ PONOVO NA MARAKANI: SRUŠIO Benfiku ’84. a sada će bodriti crveno-bele!