15°C
21.09.2024.
117.062
104.8191

REAL NAŠAO LEK ZA BARSU: Majstor Benzema het-trikom poslao Kraljeve u finale Kupa

05.04.2023. 22:54
FK Real Madrid
FK Real Madrid / Izvor: Reuters

Nemoćna Barselona.

Fudbaleri Real Madrida igraće u finale Kupa kralja protiv Osasune, pošto su u drugom meču savladali Barselonu (4:0) na Nou Kampu, posle trijumfa (1:0) Blaugrane u prestonici.

TOTALNA LUDNICA U HOLANDIJI! PREKINUT DE KLASIKER: Navijač raskrvario glavu fudbaleru Ajaksa, Tadić u centru FRKE (VIDEO)

TREBALO JE DA GA OTPUSTE PRE DVA MESECA: Legenda Sampdorije udarila na Stankovića - "Nikada ga ne bih doveo"

NIŠTA OD ČELSIJA: Nagelsman na korak od preuzimanja ovog kluba

Madriđani su tako posle tri uzastopna poraza slavili protiv najljućeg rivala, a čovek odluke je bio Karim Benzema.

Francuz se sa tri gola i asistencijom ponovo pojavio kada je najbitnije.

Kao i uvek bilo je puno drame i tenzija, a gosti su poveli u nadoknadi prvog poluvremena. Barsa je bila u prilici preko Levandovskog, istakao se Kurtoa, da bi potom pukla kontra Reala koju je završio Vinisijus Žunior.

U najidealnijim trenucima su Madriđani postizali golove, na kraju prvog i početku drugog poluvremena. Igrao se 50. minut kada su kombinovali Modrić i Benzema. Lopta je došla do Francuza na ivici kaznenog prostora, odakle je odmah raspalio i udarcem nisko po zemlji prevario Ter Štegena.

Nada za Barselonu je ugašena u 58. minutu. Nesmotreno je Kesi startovao u svom šesnaestercu na Vinisijus Žuniora. Sudija Martinez Munuera je bez razmišljanja pokazao na penal, a Benzema je bio siguran realizator. Do kraja utakmice još jedan gol u mreži domaćina. Karim Benzema je u 81. minutu kompletirao svoj het-trik i vratio velikom rivalu za identičan poraz iz prošle sezone na Santiago Bernabeu.

Pogledajte kako izgleda srpska tensierka Olga Danilović

PROMENJEN FORMAT: Svetsko klupsko prvenstvo u Dohi! Real direktno u finalu

21.09.2024. 08:18
ZVEZDAŠI NE IDITE U ITALIJU: Delijama DEFINITIVNO zabranjen dolazak na utakmice protiv Intera i Milana