LEKCIJA SASUOLA: Evropa je i za Zvezdu druga galaksija!

18.08.2016. 19:41 23:16
Detalj sa meča Sasuolo - Crvena zvezda
Detalj sa meča Sasuolo - Crvena zvezda / Izvor: Srbija Danas

Crveno-beli nemoćni u meču sa italijanskom ekipom.

Grupna faza evropskog takmičenja i ove godine najverovatnije će ostati samo san za fudbalere Crvene zvezde. Sasuolo je očitao lekciju šampionu Srbije u prvom meču plej-ofa za Ligu Evrope i slavio sa 3:0 (2:0), pa će crveno-beli imati nemoguću misiju za sedam dana u Beogradu.

Tim Miodraga Božovića je potpuno podbacio u duelu sa šestoplasiranim timom Serije A u prošloj sezoni. Zapravo, Sasuolo je pokazao crveno-belima gde se srpski fudbal nalazi na mapi Evrope. Domaćin je očitao lekciju iz modernog fudbala, po bokovima pleo mrežu dezorijentisanim fudbalerima Zvezde, koji nisu sastavili tri ozbiljne akcije za 90 minuta, a kamoli napravili stopostotnu šansu za gol.

DELIJE zagrmele, pozvale igrače, a onda se dogodilo VELIKO IZNENAĐENJE (VIDEO)

Jedini koji je bio na visini zadatka trofejnog kluba bio je Aleksandar Katai, koji je bio usamljen u pokušajima da ugrozi domaćina. Bolji utisak od kapitena crveno-belih ostavili su jedino navijači Zvezde koji su i pored loše igre svojih ljubimaca i minusa od tri gola navijali kao da njihov osvaja neki važan trofej.

Sasuolo je odigrao odličnu utakmicu, njihova igra imala je glavu i rep. Politano, Defrel i Berardi su se poigravali sa defanzivcima Zvezde, a pravo je čudo da italijanska ekipa nije slavila ubedljivije, jer je pored golova pogodila i dve stative.

NEVEROVATAN KIKS: Pogledajte kako je Zvezda primila gol od Sasuola (VIDEO)

Crveno-belima ostaje žal za šansom propuštenom u kvalifikacijama za Ligu šampiona protiv Ludogoreca, kada su bili blizu podviga. Ipak, Evropa je još uvek neka druga galaksija, čak i za najbolji srpski klub u ovom trenutku.

SASUOLO - CRVENA ZVEZDA 3:0 (2:0)

Stadion: Mapei u Ređo Emiliji.

Strelci:  Berardi 17, Politano 41, Defrel u 69. minutu.

Sudija: Serdar Gozubujuk (Holandija).

SASUOLO: Konsilji, Gacola, Kanavaro, Aćerbi, Peluzo, Bjondini, Manjaneli, Dankan, Berardi (od 69. Fanćineli), Defrel 8od 75. Trota), Politano (od 83. Sensi).

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Cvetković, Le Talek, Fibel, Ristić, Donald, Poletanović, Mouče (od 71. Srnić), Ruiz (od 57. Plavšić), Katai, Vijeira (od 84. Sikimić).

U nastavku vesti pročitajte kako je tekao meč u Ređo Emiliji.

Navijači Crvene zvezde
Navijači Crvene zvezde / Izvor: Srbija Danas

74. minut - Još jedna šansa za Defrela, lopta odlazi pored gola. Umalo 4:0.

69. minut - 3:0, Defrel! Centaršut Fanćinelija sa leve strane i sjajna reakcija Defrela. Udarac u dalji ugao, Kahriman je ovoga puta nemoćan.

64. minut - Stativa Sasuola. Fudbaleri Zvezde su dekoncentrisani u odbrani, nova odlična šansa za italijanski tim. Berardi je bio blizu drugog gola.

DEBAKL: AZ Alkmar deklasirao Vojvodinu (FOTO)

61. minut - Kahriman se donekle iskupio za kiks kod prvog gola domaćina. Odbranio je oštar udarac Gacole koji je išao u gornji levi ugao.

59. minut - Berardi šutira preko gola posle prodora po desnom boku.

56. minut - Veleslalom Kataija, probacio je loptu koz noge defanzivcu domaćina, ali iz mrtvog ugla nije mogao ozbiljnije d augorzi gol Sasuola. Da li je ovo znak da se Zvezda budi?

DRUGO POLUVREME

41. minut -  2:0, Politano! Krilni igrač Sasuola se prošeao po obodu kaznenog prostora, odigrao dupli pas sa Berardijem i poslao loptu u mrežu Kahrimana. Zvezda je u nokdaunu.

28. minut - Zicer za Defrela, ali sreća za Zvezdu. Igrač Sasuola je oštro šutirao pored gola posle greške Le Taleka.

17. minut - 1:0, Berardi! Kakav kiks Kahrimana. Politano je šutirao po zemlji, lopta je prošla golmanu Zvezde kroz ruke, pogodila stativu, odbila se do druge stative i došla na noge napadaču domaćina. Bernardi je prihvatio poklon i sproveo loptu u praznu mrežu.

13. minut - Pokušaj Politana sa oko 18 metara, Kahriman hvata loptu.

9. minut - Prva šansa za Sasuolo. Bjondini je zahvatio volej sa 16 metara, Kahriman je uspeo da dobije loptu u polje.

4. minut - Fibel je sa leđa vukao za dres Defrela, ali nije bilo intenziteta za najstrožu kaznu.