SUPERKUP ITALIJE: Inter u Rijadu odbranio titulu protiv Milana

18.01.2023. 22:49
FK Inter
FK Inter / Izvor: Profimedia

Sedmi trofej neroazura u ovom takmičenju.

Fudbaler Intera odbranili su trofej u Superkupu Italije ošto su u Rijadu na stadionu ''Kralj Fahd'' savladali gradskog rivala Milan sa 3:0 (2:0), a veći deo posla je tim Simonea Inzagija obavio u prvom poluvremenu. Inter uje ovo sedmi trofej u Superkupju i izjednačio se sa Milanom.

KUP KRALJA: Valensija se prošetala kroz Hihon

AMERIKANCI PROBAJU NOVE SNAGE PROTIV SRBIJE: Čak 13 DEBITANATA izlazi na megdan Piksijevim momcima

NIJE VIŠE 100 MILIONA EVRA: Juventus SPUSTIO cenu za Vlahovića

Već u 10. minutu se zatresla mreža Milana posle lepe akcije Intera. Džeko je primilo loptu na sredini terena i prosledio do Barele koji je asistirao Dimarku za vođstvo. Prošlo je samo 11 minuta, a Inter je već vodio 2:0 posle solo prodora Edina Džeka koji je prevario Tonalija i precizno šutirao. Milan je bio potpuno podređen tokom prvog poluvrmeena, a jedinu šansu imao je preko Rafaela Leaa.

Rosoneri su nešto bolje počeli drugo poluvreme, Leao je imao još jednu priliku da smanji zaostatak, ali nije bio precizan. Trudio se Milan, ali je sve nade Rosonera raspršio Lautaro Martinez u 77. minutu kada je lopta upućena njemu preskočila Tomorija, a Argentinac sjajnim udarcem postigao treći gol.

Pogledajte kako izgleda Beatris Moreira, devojka Giljermea Soareša fudbalera Brage