19°C
13.09.2024.
117.029
106.2258

TORINO SLAVI SRBE: Ilić POGODIO, Vanja u ODBRANIO PENAL u finišu meča! Samardžić debitovao porazom (VIDEO)

25.08.2024. 20:51
Ivan Ilić
Ivan Ilić / Izvor: Tanjug/AP/Marco Alpozzi

Fudbaleri Torina pobedili su Atalantu u drugom kolu Serije A nakon što su golove za Bikove postigli Ivan Ilić i Če Adams, ali je i golman Vanja Milinković-Savić odbranio penal u petom minutu nadoknade i tako doneo svom timu tri boda – 2:1. Ovaj meč će pamtiti i Lazar Samardžić koji je debitovao za Boginju.

Tim iz Bergama je poveo u 26. minutu golom Retegija, na asistenciju Zapakoste, a Ilić je samo pet minuta kasnije svojim pogotkom najavio preokret.

Posle odlične saradnje sa Adamsom, Ilić je izbio oči u oči sa golmanom Karnezekijem, majstorski je ''bocnuo'' loptu, prebacio čuvara mreže i pogodio za izjednačenje na 1:1.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, a tek što je ono počelo, Adams je uz asistenciju upisao i svoj pogodak, kojim je ne samo doneo preokret Torinu, nego i rešio pitanje pobednika - 2:1.

Prava bura u finišu meča, u nadoknadi vremena, kada su gosti iznudili penal, ali je šut Pašalića sa bele tačke zaustavio Vanja Milinković-Savić i izrastao u heroja utakmice!

Inače, Ivan Ilić je u ekipi Torina proveo svih 90 minuta, baš kao i golman Vanja Milinković-Savić, a na drugoj strani je novo pojačanje Atalante Lazar Samardžić priliku da zaigra dobio od 53. minuta. Ipak, ni njegov ulazak nije pomogao Atalanti da do kraja meča stigne bar do boda.

Za to vreme, još jedan kiks Fiorentine, koja na svom terenu nije uspela da savlada Veneciju. Meč je završen bez golova, 0:0, pa je jasno da ''ljubičastima'' treba još pojačanja, a prema najavama Filip Kostić bi trebalo da bude jedno od njih.

BOMBA U SRPSKOM FUDBALU: Matić potpisao za crveno-bele (FOTO)