TREĆA SREĆA: Partizan pobedio, a Suma ODUŠEVIO (VIDEO)

01.02.2018. 15:57
Sejduba Suma

Prijateljski meč na Kipru.

Fudbaleri Partizana ostvarili su prvu pobedu na pripremama na Kipru. Crno-beli su posle remija sa Gornjikom (0:0) i poraza od Slovana iz Libereca (2:1), savladali su Ermis sa 4:0. Golove su postigli Sejduba Suma, Armin Đerlek, Vladimir Đilas i Đorđe Jovanović.

ĐUKIĆ PRESEKAO: Evo koje pojačanje neće igrati u Evropi

ILIEV OŠTAR KAO ŽILET: Ne dam na Sumu! Ja znam ZAŠTO

Upravo pogodak najskupljeg pojačanja šampiona Srbije (1,6 miliona evra) je obeležio ovaj meč. Omaleni ofanzivni vezista je zatresao mrežu za TV špice. Suma je u 19. minutu iz slobodnog udaraca pogodio gornji levi ugao, golman Panagi je bio nemoćan.

Posle toga Ermis je imao nekoliko prilika, ali je golman Partizana Vladimir Stojković bio siguran. Iz tabora crno-belih je bilo pretnji, pa je malo nedostajalo da se i debitant Saša Zdjelar upiše u strelce. Međutim, to se nije desilo, pa se do kraja poluvremena se nije menjao rezultat.

U nastavku igre trener Đukić je napravio nekoliko izmena (ušli su Svetozar Marković, Vladimir Đilas, Strahinja Bošnjak, Đorđe Jovanović i kapiten Saša Ilić), ali se igra crno-belih nije mnogo promenila. I dalje je bilo napadaa, a posebno se isticao Suma, koje je bio vrlo motivisan.

Ipak, ofanzivni vezista nije uspeo da ponovo da postigne gol, ali je jeste mladi Armin Đerlek. Kreator akcije u 54. minutu bio je upravo Suma, koji je odlično pronašao Nemanju G. Miletića. Ovaj je odlično prošao po levom boku, ušao u kazneni prostor i direktno pucao u Panagija. Lopta se odbila pravo na nogu Đerleku, koji je lako postigao pogodak.

Posle drugog pogotka Ermisovim fudbalerima potpuno opao entuzijazam, što su crno-beli koristili. Prvo je u 74. minut veliku šansu propustio mladi Đorđe Jovanović. Mladi špica je dobio sjajan pas od Armina Đerleka, ali nije uspeo da postigne pogodak. Treba reći da je Jovanović bio sebičan, s obzirom na to da je imao priliku da asistira Vladimiru Đilasu.

Dva minuta kasnije to se nije dogodilo, jer se desila indetična situacija. Ponovo je Đerlek uputio pas, Jovanović je krenuo sam ka gol, ali je za razliku od prethodnog puta dodao Đilasu, a ovom je bilo lako da zatrese mrežu.

U 83. minutu malo je falilo da bude 4:0.  Mladi Đorđe Jovanović je propustio dobru priliku. Isto se desilo i pet minuta kasnije. Ponovo se Jovanović našao u izglednoj  šansi, ali mu se nije dalo da postigne pogodak.

Međutim, sreća mu se osmehnula u 90. minutu. Jovanović je postigao fantastičan pogodak.

Mladi špic je lobova golmana Ermisa u stilu najvećih majstora fudbala. Time je ovu utakmicu, ali svoju igru završio na najlepši mogući način.

PARTIZAN - ERMIS 4:0 (1:0)

STRELCI: Suma 19, Đerlek 54, Đilas 76, Jovanović 90.

PARTIZAN: Stojković - Cucin, Nemanja G. Miletić, Nemanja R. Miletić (od 46. Marković), Urošević (od 46. Bošnjak) - Radin (od 59. Pantić), Zdjelar (od 46. Ilić) - Suma, Tavamba (od 46. Đilas), Đerlek - Ožegović (od 46. Jovanović).

ERMIS: Panagi, Damčevski, Pasltis, Kezos, Cumon, Kontantinou, Dos Santos, Teodoru, Pim (od 59. Martinjuk), Punas, Monteiro.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.

LIGA ŠAMPIONA: Zvezda sa Barsom, Šturnom i Lajpcigom na deobi 22. mesta