26°C
21.05.2024.
117.1131
107.829

NEVEROVATAN MEČ U MINHENU: Duel više nego dostojan polufinala Lige šampiona! Viđena su četiri gola, dva penala

30.04.2024. 19:54
Bajern - Real
Bajern - Real / Izvor: Tanjug/AP Photo/Christian Bruna

Fudbaleri Bajerna i Reala iz Madrida su odigrali 2:2 u Minhenu u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Krenuo je Bajern jako izgledalo je kao da je potanje momenta kada će Real kapitulirati.

Ipak, jedno fenomenalno dodavanje Tonija Krosa ka Vinisijusu u 24. minutu je donelo vođstvo Realu.

Do kraja poluvremena nije viđeno mnogo šansi, ali usledilo je sjajnih 45 minuta u nastavku.

POLUFINALE LIGE ŠAMPIONA

BAJERN - REAL 2:2 (0:1)

Strelci: Sane 53, Kejn 57. (p) - Vinisijus 24, 83. (p)

Stadion: Alijanc arena

Sudija: Klemen Turpin (Francuska)

Bajern Minhen: Nojer, Kimih, Dajer, Kim, Mazraui, Lajmer, Gorecka (od 46. Gerero), Sane, Musijala, Gereiro, Kejn.

Real Madrid: Lunin, Vaskez, Naćo, Ridiger, Mendi, Čuameni, Kros, Valverde, Belingem, Rodrigo, Vinisijus.

Bajern je u nastavku krenuo kao i u prvom delu, ali ovoga puta su iskoristili šanse. Prvo je Sane poravnapo skor sjajnim udarcem levom nogom u 53. minutu, a zatim je u 57. Vaskez je napravio faul nad Musijalom za najstrožu kaznu.

Siguran izvođač najstrože kazne je bio Hari Kejn i bio je to potpuni preokret. Izgledalo je kao da će Bajern stići do trećeg gola kada je Real dobio penal.

Kim je faulirao Rodriga, a Vinisujus je sa bele tačke u 83. minutu izjednačio rezultat.

Bio je to krajnji rezultat fenomenalnog meča u Minehnu.

Šta se događalo na meču možete pročitati ovde

KRAJ Bajern - Real 2:2

Završila se ova fenomenalna utakmica.

83'

GOL! Bajern - Real 2:2

Vinisijus je sa bele tačke poravnao rezultat.

82'

Penal za Real

Brazilac Vinisijus sjajno proigrao zemljaka Rodriga, koga je Kim srušio u šesnestercu, a francuski arbitar još jednom večeras pokazao na belu tačku.

72'

Bajern opseda gol Reala

Domaćin igra fenomenalno. Ipak, nikako da postignu i treći gol.

67'

Kejn je bio blizu novog gola

Englez je sjano šutirao, ali Ridiger je uspeo da skrene loptu u korner. Posle udarca iz ugla nova šansa za domaće, ali ostaje 2:1.

64'

Nova prilika za Real

Vinisijus je uspeo da dođe do šanse, ali mnogo je bilo igrača domaćih za nešto više.

62'

Sjajan prodor Rodriga

Odlično je sam sebi stvorio šansu Brazilac, ali je izblokiran.

57'

GOL! Bajern - Real 2:1

Hari Kejn je rutinski zatresao mrežu iz penala.

56'

PENAL ZA BAJERN

Vaskez je napravio faul nad Musijalom za najstrožu kaznu.

53'

GOL! Bajern - Real 1:1

Liroj Sane je levom nogom pucao jako i Lunjij je bio nemoćan.

51'

Sjajna prilika za Real

Odlično je Manuel Nojer odbranio šut Tonija Krosa iskosa sa leve strane sa ivici šesnaesterca.

46'

Počelo je drugo poluvreme

Jedan izmena u redovima Bajerna. Rafael Gerero je ušao umesto Leona Gorecke.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:1

Bajern je bio bolji, ali Real je dao gol.

45'

Rodrigo je slabo izveo slobodnjak

Pogodio je Kejna u živom zidu iz vrlo solidne pozicije. Samo korner za goste.

42'

Odličan šut Kejna

Čekalo se dva minuta za izvođenje slobodnog udarca, ali Englez je šutnuo malo pored gola.

40'

Lepa prilika za Bajern

Slobodan udarac za domaće sa nekih 18 metara.

24'

Bajern - Real 0:1

Vinisijus je iz prvog ozbiljnog napada gostiju poveo. Prelepo ga je uposlio Toni Kros.

12'

Ređaju se prilike domaćih

Bajern opseda gol Reala. Prosto se očekuje kada će pasti pogodak. Ovoga puta je Musijala šutirao preko gola iz povoljne pozicije.

6'

Ljunin opet siguran

Odbranio je Ukrajinac šut Harija Kejna.

1'

Sjajna šansa za Bajern

Lunjin je skinuo zicer Saneu. Vrlo lako je moglo biti 1:0 za domaće.

Sve je spremno za meč u Minhenu

Evo kako izgleda svlačionica domaćina

Bajern je u četvrtfinalu izbacio ekipu Arsenala. U prvom meču u Londonu bilo je 2:2, da bi potom u drugom Bajern u Minhenu slavio sa minimalnih 1:0, i tako su prošli dalje.

Sa druge strane, Real je tek posle penala izbacio Mančester siti. U Madridu je bilo 3:3, da bi u drugom posle 1:1, prešli na penale, posle kojih su Madriđani prošli.

Kada je reč o međusobnim susretima, u poslednjih pet mečeva stvari su jednake, po dve pobede oba tima uz jedan nerešen meč.

Ukupno Bajern ima 11, a Real 12 pobeda uz tri remija. Gol razlika je 41:39 za Madriđane.