ZVEZDA SLAVILA NA ”KARAĐORĐU”: Pešić i Kanga slomili otpor Vojvodine!

20.10.2022. 18:17
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Zaostali meč petog kola domaćeg prvenstva.

Beogradska Crvena zvezda savladala je VECERAS u Novom sadu ekipu Vojvodine, rezultatom 0:2 u meču zaostalog petog kola Mozzart Bet Superlige Srbije.

PREŠLA ILI NE? Da li je Napredak u Humskoj OŠTEĆEN ZA GOL (VIDEO)

Omladinci Zvezde dobili Sporting uz evrogol Mijatovića

LINEKER O POSTUPKU PORTUGALCA: Ronaldov potez je jadan

Crvena zvezda je bila nešto bolji rival, ali daleko od toga da je zaslužila prednost na poluvremenu.

Malo ozbiljniji napad Zvezda je imala preko Kataija i Kange, nakon što je Bukari uputio povratnu Kangi, šut nije bio tako dobar. Igrao se 21. minut, a samo tri minuta kasnije nova ašnsa kada se Pešić našao u petercu sa loptom, ali nije imao pravu pomoć.

Prilično dobro su i jedni i drugi zatvorili prilaze svom golu, ali bilo je inspirisanih fudbalera koji imaju potencijal da naprave pometnju u nastavku, pre svih mislimo na Veljka Simića koji igra protiv svog nekadašnjeg tima.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je Aleksandar Katai. Sjajna akcija sa Pešićem koji ga je uposlio, izašao je sa Carevićem 1 na 1, ali je golman bio uspešniji u tom trenutku.

Do kraja poluvremena bez mnogo šansi.

Igrao se 48. minut kada je Vojvodina mogla da stigne do prednosti. Uroš Nikolić je dobio loptu sa desne strane, šutirao je glavom, ali je pogodio samo stativu.

Samo tri minuta kasnije gol u mreži Vojvodine.

Eraković je sjajno uleteo na desnu stranu kaznenog prostora Vojvodine, dobio pravovremenu loptu, potom uputio sjajan centaršut, a na pravom mestu je bio Aleksandar Pešić. Čini se da je Traore zakasnio i da je morao bolje da reaguje u ovoj situaciji.

Samo minut kasnije šansa za Vojvodinu kada je Nikolić pokušao, ali je Borjan odbranio. Na drugoj strani smo videli i jedan sjajan udarac Kange koji je otišao preko gola.

Uglavnom, u prvih 10 minuta drugog poluvremena je bilo više dešavanja nego u prvih 45 minuta utakmice.

Crvena zvezda je stigla do 0:2 u 62. minutu utakmice. Tada je morao sudija Milanović da gleda i snimak jer je lopta pogodila u ruku jednog fudbalera Vojvodine, ispostavilo se da je ruka bila u neprirodnom položaju, pa je dosuđen kazneni udarac. Na kraju - Kanga pogađa za veliku prednost.

U 85. minutu velika šansa da se dokrajči Vojvodina, tada je Bukari imao sjajan prodor, a Mustafa se nije najbolje snašao, šutirao je, ali slabo, Carević je dva puta odbranio.

Ovom pobedom Crvena zvezda osvojila je važna tri boda, i sada ima ukupno 5 bodova više od Partizana.

Detaljniji tok meča možete ispratiti u nastavku teksta.

VOJVODINA - CRVENA ZVEZDA 0:2

Drugo poluvreme

90+4
KRAJ MEČA! Crvena zvezda uspela je da slomi otpor Vojvodine u Novom sadu i tako održi lidersku poziciju na tabali Superlige Srbije.
90. Minut
IGRAĆE SE JOŠ 4 MINUTA!
85. Mimut
CAREVIĆ PONOVO SPASAVA VOJVODINU! Velika gužva u kaznenom prostoru domaćih doprinela je da se Mustafa naše sam pred golmanom Vojvodine ali ponovo je čuvar mreže sjajno intervenisao!
80.. Minut
NOVA ŠANSA ZA ZVEZDU! Krstičić je iskosa šutirao, međutim nakon prvog lošeg prijema, snašao se golman Carević i ipak uhvatio tu loptu.
70. Minut
IZMENE U ZVEZDI! Nenad Krstičić menja Mirka Ivanića, dok je Ibrahima Mustafa zamenio Aleksandra Kataija.
65. Minut
ODLIČAN BJEKOVIĆ! Bukari je sjajno sprintao po desnoj strani, izbio iskosa pred gol protivnika ali Bjeković uklizava izbija tu loptu u korner.

62. Minut
GOOOL!!! Kanga je siguran sa bele tačke! Crvena zvezda vodi da 2:0
60. Minut
PENAL ZA ZVEZDU! Uroša Nikolića je lopta pogodila u ruku, ali sudija Milanović nije svirao ništa. Ipak, ubrzo je dobio poziv iz VAR sobe i pokazao na belu tačku.
55. Minut
KANGA ŠUTIRA!!! Gabonac je šutirao tik iznad prečke sa oko dvadeset metara.
53. Minut
ŠANSA ZA IZJEDNAČENJE! Voša je odmah zapretila, posle prodora po levoj strani Antonijevića, Simić slabo zahvatio loptu, ona je stigla do Uroša Nikolića, koji je nedovoljno dobro šutirao.
52. Minut
GOOOOL!!! Na desnoj strani Eraković i Bukari su odigrali dobro, bek je centrirao, tačno na glavu Pešiću, koji je savladao Carevića.
48. Minut
STATIVA! Odlično je reagovao Nikolić na centaršut. Skočio i glavom udario tu loptu koja pogađa stativu gola Milana Borjana!
46. Minut
POČELO JE DRUGO POLUVREME U NOVOM SADU!

Prvo poluvreme

45+3
KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Vojvodina - Crvena zvezda 0:0!
45+3
NOVA ŠANSA ZA VOJVODINU! Kombinovali su domaći nakon izvedenog prekida, lopta je stigla do Nikolića koji je zakomplikovao stvari, šutirao ali veoma neprecizno!
45. Minut
IGRAĆE SE JOŠ 3 MINUTA!
36. Minut
BRANI CAREVIĆ! Katai je bio u sjajnoj šansi, došao je u situaciju 1 na 1, šutirao, ali je golman Vojvodine sjajno intervenisao i sačuvao svoju mrežu!
31. Minut
Mamadu Traore je zamenio Uroša Vitasa, koji se povredio posle duela sa Ivanićem.
27. Minut
NIŠTA NI OD OVE ŠANSE! Kruži Zvezda oko šesnaesterca domaćih ali fali završni pas. Sa druge strane odlična odbrana Vojvodine. Ovoga puta je centrirao Kanga ali je u skoku, na petercu, faul napravio Mirko Ivanić.
22. Minut
Sjajan prodor Crvene zvezde i ubačena lopta u kazneni prostor domaćih, ali Izbijena je ta lopta sa peterca tik ispred Pešića. Lopta se odbila do Kange koji je uputio udarac koji je takođe izblokiran.
18. Minut
ŠANSA ZA ZVEZDU! Rodić je centrirao, a Ivanić glavom šutirao pored gola.

16. Minut
VOJVODINA TRAŽI PENAL! Posle kornera Milunović je nespretno reagovao, a domaći su smatrali da je tom prilikom igrao i rukom. Sudije se nisu oglašavale.
14. Minut
"Stara dama" iz Novog Sada bez straha igra protiv šampiona, koji još ne uspeva da napravi pravu šansu za gol. Jedino je Katai pokušao iz daljine, ali je lopta otišla preko prečke, daleko...
06. Minut
Imala je Vojvodina preko Nemanje Nikolića, kojeg je izblokirao Aleksandar Dragović.
5. Minut
Uglavnom se igra na sredini terena, Zvezda pokušava da kroz posed stigne do šanse, ali za sada su one izostale.
01: Minut
MEČ NA "KARAĐORĐU" JE POČEO!!!

Vojvodina: Carević - Bjeković, Jeličić, Vitas, Antonijević - Busnić, Miletić - Simić, U. Nikolić, Čumić - N. Nikolić

Crvena zvezda: Borjan - Eraković, Milunović, Dragović, Rodić - Mijailović, Kanga - Bukari, Katai, Ivanić - Pešić