BODO JE BIO NEMOĆAN: Crvena zvezda je u Ligi šampiona

28.08.2024. 20:25
Uroš Spajić
Uroš Spajić / Izvor: MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Bodo Glimt sa 2:0 u revanš meču i plasirali se u Ligu šampionata.

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u Ligu šampiona pošto su u sa 2:0 savladali u revanšu Bodo Glimt i tako nadokandili minus posle poraza od 2:1 u prvom meču.

Potpuno drugačija je bila utakmica na stadionu ''Rajko Mitić'' u odnosu na onu od pre nedelju dana. Zvezda je bila ta koja se pitala za apsolutno sve u večerašnjoj utakmici. Fudbaleri Boda imali su puno poteškoća da tokom prvog poluvremena uopšte iznesu loptu sa svoje polovine, a o stvaranju nekakvih šansi nije bilo ni govora. Već u 6. minutu Ivanić je je bio u dobroj poziciji, ali je iskosa sa nekih šest metara šutirao pored gola, da bi u 13. minut Hvang sa 18 metara šutirao, ali je golman Haikin uspeo da odbrani njegov udarac.

Igrao se 25. minut kada je jedan u tom trenutku bezazlen napad Zvezde doneo gol prednosti. Milson je sa loptom krenuo van šesnaesterca, Sjevold ga je potpuno nepotrebn ofaulirao, a Masa pokazao na belu tačkju. Duarte je bio siguran izvođač za vođstvo 1:0, a Zvezda je izbrisala minus iz prvog meča. Nastavili su crveno-beli u istom stilu da igraju i pet minuta kasnije sjajni Olajinka je mogao da duplira prednost, ali je posle udarca glavom na ubacivanje Duartea pogodio prečku. Bodo nije imao nijedan šut u okvir gola Zvezde, dok je na drugoj strani Elšnik pokušao u 35. minutu, ali je Haikin uspešno intervenisao. U 44. minut je i Milson šutirao sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla preko gola.

U drugo poluvreme je Bodo ušao nešto bolje i imao inicijativu, ali nisu stvarali Norvežani šanse. Prvi put su zapretili u 56. minutu kada je šutirao Berg sa 17 metara, ali je Ilić dobro intervenisao. Delovalo je da se Zvezda povukla, a onda je korner izborio Elšnik. Isti igrač ga je i izveo, Spajić je bio najbolji u skoku i sjajnu partiju krunisao golom za erupciju oduševljenja na stadionu u 59. minutu. Zvezda je vodila 2:0 i imala rezultat za prolaz i odlučila prepusti inicijativu protivniku vrebajući šansu iz kontre. Bodo je više vremena provodio na polovini crveno-belih, ali nisu gosti uspevali da naprave opasnu šansu, a čak i kad bi stigli u kazneni prostor Spajić i Mimović su čistiliu sve.

Ivanić je u 80. minutu probao da iznenadi Haikina, ali je šutirao pravo u njega, da bi Hvang u 88. minutu takođe šutirao direktno u Haikina. U prvom minutu sudijske nadokande Luka Ilić je mogao da otkloni sve dileme, ali je njegov udarac iz sjajne pozicije neverovatno odbranio Haikin. Bilo je to i poslednje pravo uzbuđenje pre nego što je Masa odsvirao kraj za veliko slavlje navijača crveno-belih.

CRVENA ZVEZDA - BODE GLIMT 2:0 (1:0)

STADION: Rajko Mitić.

SUDIJA: Davide Masa (Italija).

GLEDALACA: 45.000

STRELCI: Duarte 26, Spajić 58

CRVENA ZVEZDA: M. Ilić, Mimović, Điga, Spajić, Seol, Hvan, Elšnik, Olajinka (od 72. Dalsio Gomes), Ivanić (od 86. L. Ilić), Milson (od 62. Puma), Duarte (od 72. Endijaje).

BODE GLIMT: Haikin, Sjovold, Bjortfut (od 86. Moe), Gundersen, Bjorkan, Evjen (od 86. Auklend), Berg, Fet (od 74. Saltnes), Mata (od 86. Helmerson), Heg (od 66. Zinkernagel), Hauge.

90+7. minut

Crvena zvezda - Bodo Glimt 2:0

Meč je završen, Crvena zvezda se plasirala u Ligu šampiona pošto je slavila sa 2:0, odnosno ukupnim rezultatom 3:2.

90+1. minut

Fantastičnu priliku je imao Ilić, ali je Haikin čudesno odbranio taj udarac.

88. minut

Hvang je imao možda i boljih rešenja, ali je šutirao direktno u golmana gostiju.

80. minut

Probao je Ivanić sa 16 metara da iznenadi Haikina, ali je lopta završila pravo u naručju golmana gostiju.

72. minut

Milojević se odlučio za dvostruku izmenu. Ndiaje i Dalsio su ušli u igru umesto Duartea i Olajinke.

62. minut

Prva izmena u Zvezdi, Puma Rodrigez je ušao umesto Milsona.

59. minut

2:0!!! Strelac je Uroš Spajić. Elšnik je šutirao sa 16 metara, ali je od svega bio samo korner. Posle toga Spajić je posle ubacivanja Elšnika glavom savladao Haikina za veliku radost na stadionu ''Rajko Mitić''.

56. minut

Crvena zvezda - Bodo Glimt 1:0

Zapretili su gosti preko Berga sa 17 metara, ali je dobro branio Ilić.

53. minut

Bolje su u drugo poluvreme ušli gosti, imaju inicijativu, ali bez šansi.

46. minut

Počelo je drugo poluvreme u Beogradu.

45. minut

Sudija Masa označio je kraj prvog poluvremena.

44. minut

Milson je pokušao sa dvadeset metara posle kornera za Zvezdu, ali nije bio precizan.

35. minut

Probao je ELšnik sa dvadesetak metara, bio je to nezgodan udarac, a lopta je zakačila i jednog od defanzivaca gostiju, ali je golman Haikin bio na mestu.

30. minut

Olajinka je imao fantastičnu šansu posle ubacivanja Duartea, ali je pogodio prečku posle udarca glavom.

28. minut

Hvang je ubacio loptu posle dobrog lažnjaka i pronašao je Olajinku koji je iz solidne pozicije pogodio ''samo'' defanzivca gostiju. Korner je bio za Zvezdu, ali nije bilo opasnosti posle toga za goste.

25. minut

1:0!!! Povela je Crvena zvezda, strelac je Duarte iz jedanaesterca. Oboren je bio sa leđa Milson, a sudija je pokazao bez dvoumljenja na belu tačku. Duarte je bio siguran.

22. minut

Crvena zvezda - Bodo Glimt 0:0

Nastavlja Zvzeda sa napadima, Bode teško iznosi loptu sa svoje polovine. Olajinka je krenuo u šesnaesterac, pokušao je da ubaci loptu koja je završila kod golmana gostiju, ali je pomoćni sudija signalizirao nedozvoljenu poziciju igrača crveno-belih.

13. minut

Hvang je odlučio da šutira sa 18 metara, dobro je to učinio, a golman gostiju Haikin izbacio je loptu u korner posle kojeg nije bilo opasnosti za Bodo.

6. minut

Krenula je Zvzeda napadački od starta, a Ivanić je imao veoma dobru priliku, ali je šutirao pored gola iskosa sa nekih šest metara.

1. minut

Posle minuta ćutanja povodom smrti Svena Gorana Eriksona, počeo je meč na stadionu ''Rajko Mitić''.

Norveški predstavnik je u prvom meču odigranom pre nedelju dana ostvario pobedu sa 2:1 i odigrao znatno bolje od Crvene zvezde, koja se nada da bi uz pomoć domaćeg terena i navijača mogla da dođe do rezultata koji će joj doneti plasman u elitni rang.

Čak i u slučaju neuspeha u dvomeču protiv Bodo Glimta, Crvena zvezda bi imala obezbeđenu jesen u Evropi pošto bi igrala u Ligi Evrope.

Trener crveno-belih Vladan MIlojević napravio je malo iznenađenje u startnoj postavi pošto je na poziciji napadača Bruno Duarte, dok je Šerif Ndiaje ostao na klupi.

HAJDUK SLAVIO U DERBIJU: Splićani minimalcem slavio na Maksimiru!