PARTIZAN PAO U HUMSKOJ: Gent slavio minimalcem!

22.08.2024. 19:44
Detalj sa meča
Detalj sa meča / Izvor: MN Press

Fudbaleri Partizana poražen je od Genta rezultatom 0:1, na stadionu u Humskoj u meču plej-ofa za Ligu konferencija.

Igra koju je prikazao Stanojevićev tim ne obećava mnogo pred revanš, očigledno nije pomoglo ni odlaganje prvenstvene utakmice protiv Radničkog iz Niša...

Prvih desetak minuta ove utakmice davalo je neku nadu da bi Partizan večeras mogao da pokaže određeni napredak u igri u odnosu na mečeve protiv kijevskog Dinama i Lugana.

Prvu, i to veliku priliku imao je Mateuš Saldanja u četvrtom minutu, kada je golman Ruf poklonio loptu Zahidu, ovaj odmah prosledio napred za brazilskog napadača, ali on je daleko od prošlosezonske forme. Šut Saldanje u situaciji jedan na jaden je golman Ruf uspeo da zaustavi.

Dva minuta kasnije nova prilika za Saldanju, ovoga puta je pokušao sa oko 17 metara, ali je loptu poslao pored gola.

Od tog trenutka ekipa Genta je uspela da se konsoliduje i da sve češće prelazi na polovinu Partizana. U 11. minutu je malo nedostajalo da Gandelman u kaznenom prostoru Partizana zahvati loptu glavom posle centaršuta sa leve strane, ali je pet minuta kasnije mnogo bolje reagovao.

Tada je kapiten Kums imao previše prostora na desnoj strani, centrirao je pored Zubairua i pronašao Omrija Gandelmana u petercu crno-belih, a izraelski fudbaler je pored Jurčevića uspeo da dođe do lopte i pošalje je u mrežu golmana Jovanovića - 0:1.

Moglo je do poluvremena da bude i većih problema za Partizan, ali gosti nisu iskoristili nekoliko izglednih situacija, najpre preko Gandelmana čiji je šut zaustavio golman Jovanović, a kasnije i posle novih grešaka crno-belih na svojoj polovini.

Na sve to se nadovezala i povreda Goha koji je već u 23. minutu morao da napusti teren, a zamenio ga je debitant Stefan Kovač, najnovije pojačanje Partizana koji je zatim pokazao da će mu biti potrebno još vremena da se uigra sa novim saigračima, s obzirom da smo u par obećavajućih akcija videli da se nije sporazumeo sa Severinom, pa Saldanjom.

Početak drugog poluvremena opet letargičan kada je igra Partizana u pitanju, a već oko 60. minuta su pojedini igrači poput Saldanje ili Mujakića počeli da se žale na grčeve.

Saldanja je odmah zatim izašao iz igre, zamenio ga je Đorđe Jovanović, ali tek je ulazak veterana Bibarsa Natha uneo neku novu energiju u igru crno-belih.

A onda, tek što su i jedan i drugi ušli na teren, Natho u svom stilu pronalazi Lazarevića potpuno samog na desnoj strani kaznenog prostora gostiju, ali je novi bek crno-belih šutirao - u bekovskom stilu, visoko preko gola! Bila je to najbolja prilika za crno-bele u drugom poluvremenu.

Usledile su zatim i dve prilike za Arijagu, kod prve je iznudio korner, a posle Nathovog centaršuta iz ugla, šutirao je glavom pored stative.

Mogao je Partizan i u 90. minutu do izjednačenja, kada je posle centaršuta sa leve strane najpre Kovač pokušao, lopta je došla do Jovanovića, čiji šut sa desetak metara zaustavlja golman Ruf.

90+4

KRAJ MEČA!!!

Susret je završen, gent je pobedio sa 1:0.

Strelac jedinog gola bio je Omri Gandelman u 16. minutu.

Revanš se igra 28. avgusta u Belgiji.

90. Minut

NEVEROVATNI PROMAŠAJI PARTIZANA!

Nestvarno je kako sada Đorđe Jovanović nije dao gol!

Bio je u padu, zahvatio loptu na nekih šest metara od gola, ali je Ruf uhvatio loptu!

Ostaje 0:1.

85. Minut

Kartoni u Humskoj!

Nervoza daje rezultat, sada je Milan Lazarević upisan u beležnicu sudije.

Žuti karton zbog nedozvoljenog, oštrog starta na Dina.

78. Minut

NOVI PROMAŠAJ PARTIZANA!

Natho, samo što je ušao, pripremio mu je idealnu priliku.

Šutirao je Lazarević sa desetak metara, ali visoko preko gola.

Najbolja prilika do sada je propala!

68. Minut

ZAHID NEPRECIZAN!

Napad Partizana po levoj strani.

Lopta je na ivici kaznenog prostora došla do Zahida, ali on je uhvatio volej tako da je lopta otišla visoko preko gola.

63. Minut

DVE IZMENE U PARTIZANU!

Neće Stanojević ništa da rizikuje.

Izvukao je sa terena Saldanju a uveo je Đorđa Jovanovića.

Zakođe, umesto Zubairua, tu je Peruanac Grimaldo.

59. Minut

SALDANJA PONOVO U ŠANSI!

Lepa akcija Partizana po desnoj strani.

Severina je sve dobro uradio, ubacio povratnu negde u penal zonu, natrčao je Saldanja, ali je loše šutirao.

Lopta odlazi pored gola Genta.

53. Minut

NOVA ŠANSA ZA PARTIZAN!

Zubairu je mnogo hteo, malo uradio. Novajlija iz Jedinstva je imao nekoliko dobrih poteza, želeo je da pronađe prvo Saldanju centaršutom s leve strane, a onda je i sam šutirao posle odbitka. Ipak, samo do Rufa.

48. Minut

SEVERINA GREŠI!!!

Pokušaj brze kontre Partizana, lopta je bačena u prostor za Severinu.

Nije uspeo napadač partizana, bilo je to sporo, spetljao se sa loptom, propala je prilika...

45+1

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

Partizan je solidno počeo, ali je Gent iz prve prilike došao do pogotka za 0:1.

Sve u svemu, moraju crno-beli daleko više ako žele bolji rezultat.

40. Minut

SALDANJA MAŠI!

Petljao je sada Saldanja oko kaznenog prostora, pokušao da stvori sebi prostor za šut.

Na kraju je i uspeo, šutirao levom nogom iz okreta sa nekih 20 metara, ali nije bio precizan.

Nema opasnosti po gol Belgijanaca, moraće Partizan da krene jače, aktivnije.

30. Minut

Umalo 0:2!

Okliznuo se golman Jovanović u pokušaju da ispuca loptu.

Na sreću, stigao je do nje pre igrača Genta, pretilo je da to bude veoma opasno po mrežu crno-belih.

25. Minut

Belgijanci u ofanzivi!

Period igre kada je Gent nekako više sa loptom u nogama.

Opet nezgodan centaršut Kumsa, ali je Jovanović izboksovao loptu.

16. Minut

GOOL!!! Gent poveo u Humskoj!

Posle centaršuta kapitena Svena Kumsa, glavom je loptu zahvatio Gandelman preko Jurčevića, negde sa ivice peterca, lopta je završila u mreži Partizana, 0:1!