PRAVI ČOVEK NA PRAVOM MESTU: Vlada Ivić nastavio pohod ka tituli, pomogli mu i konkurenti

24.09.2023. 21:41
Vlada
Vlada / Izvor: Foto: Twitter printscreen/FCKrasnodar / MN Press

Srpski trener bi mogao do velikog uspeha, ali daleko je kraj sezone.

Krasnodar Vladimira Ivića nastavlja sa odličnim igrama i novom pobedom nad Uralom 2:0 održava prvo mesto. Na ruku mu idu i novi kiksevi Zenita i CSKA.

"NAJBOLJA STVAR U ŽIVOTU - SAŠA ILIĆ" Božinov o kapitenu Partizana, ali i predstojećem večitom derbiju

BAHARU NIJE VALJAO: Leković postigao gol za Viljareal

TEŠKA OSMICA U GOSTIMA: Njukasl demolirao Šefild, a NIJEDAN igrač nije postigao dva gola

Ekipa srpskog trenera u prvih devet kola još nema poraz, a tu seriju nastavila je protiv Urala. Nije bilo lako, gosti su odolevali do 54. minuta. A onda nesrećna okolnost i autogol Filipenka doneli su Krasnodaru vođstvo. Konačnih 2:0 postavio je Kevin.

Posle ove pobede Krasnodar je pobegao aktuelnom šampionu Zenitu na četiri boda razlike. Jer Zenit je u Sankt Peterburgu doživeo poraz od Lokomotive 2:1. I to pošto je vodio od 22. minuta golom Kasijere. Preokret su doneli Glušenkov u 60. i Tiknizjan u prvom minutu nadoknade. Za Zenit je svih 90 minuta odigrao Strahinja Eraković.

Pred ponorom nalazio se i CSKA u Rostovu. Istoimeni klub vodio je 2:0 golovima Mironova i Golenkova dva. Kelven je u 26. minutu smanjio na 2:1, a posle drugog gola Golenkova u 50. minutu nadu da bi Armejci mogli da se izvuku dao je Čalov golom u 65. minutu.

Samo pet minuta kasnije Fajzulajev je doneo izjednačenje i na kraju veliki bod ekipi za koju su svih 90 minuta odigrali Milan Gajić i Saša Zdjelar na poziciji centralnog štopera.