11°C
21.09.2024.
117.062
104.8191

TEK NAS ČEKAJU MARATONI: Kolina OBJASNIO zašto utakmice u Kataru traju 100 i kusur minuta (FOTO)

22.11.2022. 10:42
Pjerluiđi Kolina
Pjerluiđi Kolina / Izvor: Profimedia

Rekordne nadoknade.

Ako se po nečemu razlikuju utakmice u Kataru od duela na prethodnim šampionatima planete, onda je to po rekordnim nadoknadam vremena i trajanju mečeva.

NIŠTA MU NIJE ODGOVORIO! Piksi pitao Mitra na treningu ono što zanima celu Srbiju (VIDEO)

DEGENEK VERUJE U SRBIJU: Orlovi nikad nisu bili jači!

NJEGA NAŠI NAVIJAČI NE MOGU OČIMA DA VIDE: Evo kako je Džaka prognozirao meč Srbije i Brazila

Tako je na utakmici izemđu Engleske i Irana sudijska nadoknada u trajala u prvom poluvremnu 14, a u drugo deset minuta pri rezultatu 6:1, a i na drugim utakmicama bile su slične situacije. Na utakmicama Senagal -  Holandija i Vels - SAD druga poluvremena pordužena su po deset minuta.

Predsednik sudijske komisije FIFA, Pjerluiđi Kolina, objasnio je zašto se krenulo sa strožijom primenom te prakse.

- Već smo u Rusiji krenuli sa preciznijim merenjem nadoknade, a rekli smo svima sada, da ne budu iznenađeni kada vide četvrtog sudiju sa velikom brojkom za nadoknadu. Bilo da je reč o šest, sedam ili osam minuta. Ako želite da imate više vremena igre, potrebno je i više nadoknade“, rekao je Kolina te dodatno objasnio:

„Razmislite malo. Ako smo videli tri gola, a slavlje traje minut i po, već smo time izgubili pet minuta. Želimo da budemo dosledni, a još ako se uključi VAR, već se izračuna sve na precizan način.

Zanimljivo, oba poluvremena između Engleske i Irana, te druga poluvremena na utakmicama SAD – Vels i Senegal – Holandija, bila su poluvremena sa najdužim sudijskim nadoknadama u istoriji svetskih prvenstava.

NE PROPUSTITE! Sve vesti o Mundijalu u Kataru pročitajte OVDE.

Pogledajte kako izgleda srpski strelac Sanja Vukašinović

TAKO SE TO RADI: Sjajan gest fudbalera Maroka posle Mundijala, novac od nagrade podelili SIROMAŠNIMA
Fudbalska reprezentacija Maroka

22.12.2022. 19:03
DEŠAM OSTAJE NA KLUPI TRIKOLORA? Odluka pada sledeće nedelje
Didije Dešam

22.12.2022. 18:30
NIJE DUGO ČEKAO POSAO: Luis Enrike preuzima reprezentaciju Brazila?
Luis Enrike

22.12.2022. 16:07
PRVI PUT OD KADA JE MESI PODIGAO TROFEJ: Oglasio se Kristijano Ronaldo!
Kristijano Ronaldo

22.12.2022. 15:34
SVE JE SPREMNO ZA SPEKTAKL: Evo kako izgleda drevni stadion na kom će igrati Partizan (FOTO+VIDEO)

20.09.2024. 22:06
ŠTA SE SVE KRIJE IZA SUKOBA IZRAELA I HEZBOLAHA? "Rat" koji je žestoko buknuo prethodnih dana - Nove likvidacije, pejdžeri, napadi na Bejrut i nestanci ključnih ličnosti