ABA LIGA: Partizan poražen u Skoplju posle velike drame (FOTO)

29.09.2017. 21:55
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: Foto: ABA liga

Meč je obilovao preokretima i uzbuđenjima.

Partizan je na ovosezonskoj premijeri gostovao u Skoplju, gde je u meču sa ekipom MZT 92:89(26:25, 16:23, 21:19, 29:22).

ABA LIGA: Panteri poklekli u Zagrebu protiv Cedevite na ovosezonskoj premijeri (VIDEO+FOTO)

DEBI U ŠPANIJI: Bivši igrač Zvezde uskoro oblači dres Sevilje (FOTO)

U prvom periodu motivisani domaćin je u više navrata imao vođstvo od nekoliko poena 11:9 (4.minut), 18:14 (6.minut, Garsija), 21:16 (7.minut). Posle 23:19, Partizan preokreće na 23:24 poenima Gavrilovića, a Veličković sa linije slobodnih bacanja postavlja rezultat 23:25, da bi Skopljanci ipak, sa poenom viška završili uvodnu četvrtinu.

U drugoj deonici razigrali su se crno-beli, zahvaljujući efikasnom Veličkoviću i rampi Marinkovića Partizan je furiozno napravio seriju 9:0, za vođstvo 32:41 u 17. minutu, a posle trojke Vanje Marinkovića bilo je 34:44 u korist ekipe iz Humske.

Bivši prvak Evrope pravi filijalu u Srbiji? (FOTO)

Pre odlaska na veliki odmor domaći tim je smanjio razliku na 42:46, ali je Vilijam-Gos poentirao sa linije penala za rezultat poluvremena 42:48.

Početkom trećeg dela susreta Skopljanci su uhvatili priključak (47:50, 23. minut, 49:52, 24. minut), ali odlični Andrić i Šalić vraćaju svom timu dvocifrenu prednost (51:61, 27.minut). Nije se predavao tim MZT Skoplja, primakao se na minus četiri pre kraja trećeg kvartala (59:63, 29. minut).

Četvrta četvrtina donela je pravu dramu, uporni domaći igrači izjednačili su na 70:70 u 34. minutu.

EUFORIJA I U GASPROMU: Evo šta su Rusi poručili fudbalerima Zvezde posle Kelna! (FOTO)

U 35. minutu je bilo 75:70 za makedonsku ekipu, ali su crno-beli, predvođeni Amerikancima Vilijamsom-Gosom, Milerom i Veličkovićem, prišli na korak do preokreta (78:76), međutim, Trajkovski je postigao trojku (81:76). Zatim Veličković postiže koš za 81:80 (38. minut).

Minut i po pre kraja utakmice bilo je 83:80, borili su se igrači Partizana, ali bezuspešno. Trajkovski je bio neumoljiv, ali 25 sekundi pre kraja susreta bilo je 87:85, a posle 88:85, promašio je Čakarević za tri poena i potom Stojanovski praktično najavljuje pobedu MZT Skoplja (90:85, 11 sekundi pre kraja). Posle tajm-auta Čakarević postiže poene iz prodora (90:87, 6 sekundi), a Stojanovski na drugoj strani overava trijumf sa linije penala.

Olimpija – Igokea u 21

MZT SKOPLJE – PARTIZAN 92:89 (26:25, 16:23, 21:19, 29:22 )

MZT SKOPLJE: Mitev, Garsija 17, Stajić, Jansen 14, Mekić, Lalić 10, Penov, Trajkovski 20, Mamuzić, Stojanovski 25, Maslinko, Bejli 6.

PARTIZAN: Miler 12, Vilijams-Gos 12, Tadić, Marinković 8, Tanasković, Veličković 16, Tomić 2, Pecarski, Gavrilović 7, Andrić 12, Čakarević 11, Šalić 9.

SVE JE SPREMNO ZA SPEKTAKL: Evo kako izgleda drevni stadion na kom će igrati Partizan (FOTO+VIDEO)

EL

ŠTA SE SVE KRIJE IZA SUKOBA IZRAELA I HEZBOLAHA? "Rat" koji je žestoko buknuo prethodnih dana - Nove likvidacije, pejdžeri, napadi na Bejrut i nestanci ključnih ličnosti