17°C
20.09.2024.
117.062
104.8191

ABA LIGA: Primorska i Budućnost u penal završnici rešili pitanje pobednika (VIDEO)

04.01.2020. 19:09
Aba
Aba / Izvor: Foto: ABA Liga/Koper Primorska/Ziga Mikeli

Uzbudljiv meč.

Košarkaši Budućnosti savladali su Primorsku u gostima na premijernoj utakmici 14. kola ABA lige rezultatom 78:75 (20:18, 30:14, 12:30, 16:13). Utakmicu su obeležile velike serije oba tima, a na kraju su se Podgoričani bolje snašli u neizvesnoj završnici.

ABA LIGA PRESEKLA: Poznata KAZNA za NEODLAZAK Zvezde na utakmicu protiv Budućnosti

MELEM ZA OČI: Glasajte za najlepši Zvezdin GOL tokom desetih (VIDEO) (ANKETA)

ITALIJANI GA POGURALI KA HUMSKOJ: Rajković na korak od Partizana

Gosti su fenomenalno otvorili utakmicu i ubrzo su poveli sa 20:6, ali je onda usledila serija Slovenaca od 12:0 kojom je završena prva četvrtina. Ipak, početak druge deonice je u potpunosti pripao Crnogorcima koji su se serijom 17:0 odlepili na 19 poena prednosti (37:18), a potom je Primorska ponovo uspela da smanji zaostatak. Međutim, usledila je nova serija Budućnosti (9:0), pa je na semaforu posle prvih 20 minuta pisalo 50:32.

Ipak, drugo poluvreme je sjajno otvorio domaći tim, serijom 15:2, a do kraja treće četvrtine su Slovenci uspeli i da izjednače na 62:62. U poslednjih deset minuta je viđena rezultatska klackalica, ali je Budućnost bila skoncentrisanija u finišu i domogla se pobede.

Najzaslužniji za pobedu Budućnosti bili su Šon Kilpatrik i Džastin Kobs sa po 15 poena, a 13 je dodao Suad Šehović. Sa druge strane, najbolji je bio Alen Hodžić koji je postigao 23 poena, a istakao se i Luka Vončina sa 17.

Crvena zvezda - Krka (17)

Pogledajte kako izgleda Mina Milutinović, devojka Nemanje Nedovića.

TURNIR NA KOM IGRA PARTIZAN: Makabi savladao Panatinaikos
Ergin Ataman, KK Panatinaikos

20.09.2024. 20:37
Divac: Jokić je najbolji evropski košarkaš ikad, brojke sve govore
Vlade Divac

20.09.2024. 20:06
KADA VANJA NIJE TU: Poznato ko je zamenik kapitena Partizana (FOTO)
Vanja Marinković

20.09.2024. 19:53
OSLABLJEN PARTIZAN, ALI I PAO: Ataman bez Lesora i još dvojice na crno-bele?

20.09.2024. 18:20

ŠTA SE SVE KRIJE IZA SUKOBA IZRAELA I HEZBOLAHA? "Rat" koji je žestoko buknuo prethodnih dana - Nove likvidacije, pejdžeri, napadi na Bejrut i nestanci ključnih ličnosti
Izraleski avion

20.09.2024. 20:11
PUTIN NIKAD BLIŽI CILJU: Ukrajina PRED KOLAPSOM - Zelenski iznosi "plan za pobedu" koji ipak zavisi od SAVEZNIKA