ABA LIGA: Vranješ i Nidam srušili Zvezdu i izborili treći meč (FOTO)

25.03.2018. 22:05
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: Foto: Mornar/Media Pro

Mornar savladao crveno-bele u Baru.

Košarkaši Mornara savladali su Crvenu zvezdu u Baru sa 88:84 (30:21, 18:24, 21:19, 19:20), izjednačili na 1:1 u seriji i izborili treći meč koji će se igrati 2. aprila u Beogradu. Barane su do pobede predvodili Nemanja Vranješ i Derek Nidam koji su zajedno postigli 57 poena od ukupno 88 Mornara, a za koje crveno-beli nisu imali rešenje.

Uvodni minuti utakimice u Baru protekli su u izjednačenoj igri, ali je ubrzo Mornar počeo da stvara prednost pošto je poveo 12:6 u četvrtom minutu, a minut kasnije i 16:8. Sako dva minuta kasnije Zvezda je uspela da skoro potpuno anulira zaostatak, ali je domaćin igrao kao u transu nošen podrškom navijača u prepunoj dvorani ''Topolici'' i došao do dvocifrene prednosti 30:18, 60 sekundi pre kraja prve četvrtine, da bi na prvom malom odmoru Zvezda ipak imala jednocifren zaostatak 30:21.

Vranješ i Nidam bili su predvodnici dobre igre Mornara koji je nastavio u dobrom ritmu i početkom druge četvrtine i u 14. minutu ponovo je domaćin imao dvocifenu prednost 42:29. Mnogo brže je Mornar igrao u odnosu na Zvezdu i to vse domaćinu isplatilo tokom većeg dela drugog poluvremena, ali je završnica prvog poluvremena pripala pripala crveno-belima. Trojke Davidovca i Ročestija uz veoma dobru rolu Omića dovele su Zvezdu na samo pola koša zaostatka 46:5, da bi Mornar ipak imao tri poena viška na velikom odmoru.

Tek što se krenulo u drugom poluvremenu Mornar jew uspeo da dođe do sedam poena prednosti 55:48, da bi zatim Davidovac i Lesor doveli Zvezdu na 58:56 u 25. minutu, ali je to bilo kratkog daha pošto je domaćin još jednom uspeo da se odlepi na 64:57. Međutim, domaćin nije uspeo da iskoristi momemnat i posle nekoliko grešaka u napadu Davidovac i Antić su sa penala približili Zvezdu na 64:61, da bi Antić potom pogodio i trojku za 66:64. Ipak, kapital Mornara pred poslednju deonicu uvećao je košem uz faul i pogotkom sa penala za 69:64.

Vranješ je trojkom za Mornar, svojom četvrtom, otvorio poslednju četvrtinu, a ubrzo je postigao i petu, a domaćin je imao prednost 75:66 pa je Dušan Alimpijević morao da zatraži tajm-aut. Ni to nije pomoglo Zvezdi pošto su Vranješ i Nidam nastavili da vuku Mornar koji je u 36. minutu već imao vođstvo 84:70 zahvaljujući seriji 15-4 i nepostojećoj odbrani crveno-belih. Razigrao se u tim trenucima Ognjen Dobrić i Zvezda je smanjila na 84:76. Dobrić je nastavio da pogađa, da bi zatim Davidovac postigao trojku, a potom i Dobrić za 87:84, ali je to bilo sve pa je Mornar slavio i izjednačio na 1:1.

MORNAR - CRVENA ZVEZDA 88:84 (30:21, 18:24, 21:19, 19:20)

DVORANA: Topolica.

SUDIJE: Radović, Boltauzer, Juras.

GLEDALACA: 3.000.

MORNAR: Pavićević, Ćalić 1, Mićović 6, Nidam 28, Mijović, Pavić 4, Vujošević 10, Mugoša, Rajli-Ros 10, Vranješ 29, Bakić.

CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Davidovac 14, Lazić, Antić 9, Dobrić 11, Feldin 5, Janković, Ročesti 16, Omić 11, Lesor 8, Enis 2, Bjelica 8.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE

ČOVIĆ KANDIDAT ZA PREDSEDNIKA KSS? Ja sam čuo da me je Zečević već pobedio
Nebojša Čović

20.09.2024. 13:09
POZNAT BUDŽET KK CRVENA ZVEZDA: Čović - "završavamo sapunicu oko Petruševa"

20.09.2024. 12:24
POTPUNO NEOČEKIVANO: U Zvezdi nije uspeo da se nametne, ali zato odlazi u NBA ligu

20.09.2024. 11:13
STATISTIKA JESTE KAO BIKINI, ALI... Podaci sa meča Zvezda - Benfika mogu radovati sve fanove crveno-belih
detalj sa meča Crvena zvezda - Benfika

20.09.2024. 13:24
KO ŠIŠA TRENERA: Tadić mu je menjao formaciju pre meča, a on ništa nije primetio
Dušan Tadić

20.09.2024. 10:11
ZASTAVA 2024: "IZUZETNO SAM PONOSAN, DANAS ODLUKA O VOJNOM ROKU" Predsednik Srbije se obratio javnosti sa aerodroma u Batajnici
Aleksandar Vučić

20.09.2024. 11:15
Preminula glumačka legenda Radmila Živković
najnovija vest, najnovija

20.09.2024. 12:23
"TATA, ON JE IMAO CRVENE OČI, OČI ĐAVOLA" Mališan preskakao tela svojih ranjenih drugara bežeći od dečaka ubice - nastavlja se suđenje za masakr u "Ribnikaru"
Suđenje za masakr u Ribnikaru

20.09.2024. 11:19
POPLAVNI TALAS STIGAO U SRBIJU! Pređena granica odbrane, OVAJ GRAD nalazi se pred potopom