15°C
03.07.2024.
117.0403
109.0573

ISTORIJSKA BRUKA: Dalas protiv Klipersa vodio sa 50 razlike na poluvremenu (VIDEO)

28.12.2020. 08:39
Luka Dončić
Luka Dončić / Izvor: Profimedia

Čudo na čudima.

Duel između Klipersa i Dalasa trebao je da bude veliki derbi, a završio se kao istorijsko brukanje tima iz El Eja. Utakmica je završena rezultatom 124:73 za goste iz Teksasa.

Rezultat na poluvrmenu bio je neveroatnih 77:27, čak 50 poena razlike. što se nije desilo od sezone 1954/55 kad je u NBA ligi uvedeno računanje vremena za napad.

TEŽAK PEH: NBA zvezda polomila nogu, ZAVRŠILA sezonu!

U ČAČKU ZBUNJENI: Birčević napustio Borac pred meč, nije odigrao ni minut

RAZOČARANI RADONJIĆ KRATKO PROKOMENTARISAO PORAZ U LAKTAŠIMA: Meč je bio rešen već na poluvremenu

Katastrofa Klipersa je počela na samom startu utakmice. Od 11 poena koliko su ubacili za čitavih 8 mintua košarke, 9 je postigao Pol Džordž... Za to vreme, Dalas je imao 32 poena, a onda je Ričardson pogodio novu trojku i posle 12 minuta košarke su Maveriksi vodili sa 37:13 i to je bila jedna od najubedljivijih prednosti ikada.

Drugo poluvreme je dobro počelo za Kliperse. Imali seriju od 10:0 i uspeli su da spuste razliku na 40 poena i to je bilo možda i najbolje što su uspeli da urade tokom čitave utakmice.

Najbolji u ekipi Dalasa bio je Luka Dončić sa 24 poena, devet skokova i osam asistencija, a raspoloženi su bili još Džoš Ričardson sa 21 i Tim Hardvej junior sa 18 poena. Boban Marjanović je za deset minuta upisao četiri poena i pet skokova.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Pol Džordž sa 15 poena, Serž Ibaka je dodao 13, a dvocifren je bio još samo Ivica Zubac sa deset.