21°C
20.09.2024.
117.058
105.2585

SUDIJE PREKINULE MEČ I DODELILE POBEDU PARTIZANU: Nestvarna tuča pri završetku utakmice, crno-beli blizu F4

27.04.2023. 19:51
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: Profimedia

Igra se do tri pobede.

Košarkaši Partizana savladali su na gostovanju ekipu Real Madrida sa u drugom meču plej-ofa Evrolige i tako poveli sa 2:0 u seriji. Partizan je vodio sa 95:80 u završnici četvte deonice, ali je nastala nestvarna tuča, te su sudije prekinule meč, što je značilo pobedu crno-belih.

"NE INTERESUJE ME" Lazić odbio da prokomentariše uspehe Partizana u Evroligi

PANTER U DRESU SRBIJE? Evo šta o tome kaže selektor

"Bolje bronza, nego zlato sa strancem"

Ponovo su izabranici Željka Obradovića priredili pravu senzaciju i tako stigli na korak do plasmana na F4 najelitnijeg takmičenja na Starom kontinentu.

Furiozno je Partizan započeo utakmicu, poveo sa 9:0 i od starta pokazao da je spreman za novu senzaciju. Istini za volju, Real je izuzetno slabo igrao, u životu ih je održavao Hezonja, dok se kod crno-belih u uvodnoj četvrtini najviše istakao Dante Egzum. Prvu deonicu Partizan je rešio u svoju korist sa 31:21.

U drugoj četvrtini Madriđani su ubacili u petu, spustili na svega minus tri, a onda serija dobrih napada Partizana. Smailagić je prekinuo seriju domaćih, potom je u napadu povukao Papapetru, a onda i Panter trojkom donosi Partizanu veliku prednost, koja je na pouluvremenu iznosila +14 (51:37).

Treća četvrtina potpuno je zabrinula sve navijače Partizana. Real je u momentima delovao impresivno, a u dva navrata su prišli na minus pet, no crno-beli su uvek uspevali da se konsoliduju i da odole naletu rivala. Blistao je iskusni Rudi Fernandez u dresu domaćih, koji je pogodio tri trojke u ovom periodu, ali je četa Željka Obradovića na kraju treće deonice maltene sačuvala prednost sa poluvremena, imali su +13.

Odlično su izabranici Željka Obradovića ušli u poslednju deonicu, nisu dozvolili protivniku da ugrozi lepu prednost Beograđana. Izuzetno pametna i taktička četvrtina Partizana.

Međutim, pri kraju je Ljulj pesnicom udario Pantera, nakon čega je nastala nestvarna tuča, Jabusele je krvnički povredio Egzuma, a posle opšteg meteža sudije su prekinule meč i dodelile pobedu crno-belima.

Treči meč igra se u Beogradu 2. maja, a plasman na F4 obezbediće tim koji prvi ostvari 3 pobede.

Čitav tok meča uživo možete pratiti na sajtu Srbija Danas.

KRAJ
Sudije nisu dozvolile nastavak meča i dodelile su pobedu Partizanu
Nestvarna tuča, sve je zakuvao Ljulj udarcem Pantera, a onda je krvnički Jabusele udario Egzuma. Pitanje kako će proći košarkaš Partizana zbog te povrede.

38. minut
Prekinut meč, nestvarna tuča na meču.
37. minut
Počeo je Real da se približava, ali konsolidovali su se gosti, period igre u kom blista Ledej. 78:95
34. minut
Nestvarna igra Partizana u ovim momentima, čak tri trojke za četiri minuta u ovoj deonici. 69:87
32. minut
Nestvarna trojka Pantera, iz skoka unazad, plus 17 ima Partizan.
Kraj treće četvrtine 62:75
30. minu
Treća trojka Rudija Fernandeza u ovoj deonici, ali sada mu je uzvratio Ledej trojkom.
28. minut
Neviđen pritisak sa tribina na sudije, svaku odluku arbitara navijači domaćih dočekaju burnom reakcijom. 59:66
26. minut
Ponovo je Real prišao na minust pet, a inda laki poeni Partizana i trojka Pantere - 52:62
24. minut
Upao je Partizan u loš ritam, ali je onda trojku pogodio Naneli i to pod faulom, te je pogodio dodatno bacanje.
24. minut
Istopila se prednost Partizana za tren, Fernandez trojkom dovodi Real na minust pet...48:53
22. minut
Dosta otvorenije se igra u drugom poluvremenu, a Real je ubacio u petu brzinu. Pored iskusnih Fernandeza i Ljulja, priliku je dobio i Rodrigez
Kraj prvog poluvremena: Real Madrid - Partizan 37:51
20. minut
Inteligentno je Partizan odigrao završnicu druge deonice, iskoristio sve greške protivnika i uspeo da uveća prednost i ode sa +14 na poluvreme.
18. minut
Još jedna trojka Partizana - ovog puta Panter 32:45
16. minut
Duga dvojka Papapetrua a zatim i trojka Smailagića za dvocifrenu prednosti 30:40
15. minut
Smajlagić je polaganjem, a onda maestralnim zakucavanjem prekinuo 4 minuta posta Partizana u ovoj deonici. 28:35
14. minut
Hezonja trojkom vraća Real u igru. 28:31
13. minut
U uvodna dva minuta druge deonice Partizan bez poena. Rudi i Hezonja pogodili za domaće.
Kraj prve četvrtine: Real Madrid - Partizan 21:31
10. minut
Trojka Nanelija!
9. minut
Hezonja i Fernandez su pogađali trojke za Real, ali Egzum driži Partizan u vostvu, 24:17.
8. minut
Festival izgubljenih lopti u ovim momentima na obe strane.
5. minut
Real je konsolidovaniji u napadu, ali dobra odbrana crno-belih. Pogodio je Lesor još jednom dvojku, zatim je Egzum imao dva bacanja, a onda je Ledej iskoristio situaciju 2+1 za vođstvo 16:7
3. minut
Odlična defanziva a zatim i u napadu dobri crno-beli, Papapetru povisuje na 9:0, ali Gos pogađa trojku.
1. minut
Madar je polaganjem postigao prvi poen na meču, a onda su crno-beli dobrom odbranom zaustavili napad Madriđana. Panter je onda pogodio trojku, a zatim i Lesor iz reketa za 7:0.
1. četvrtina
Počeo je susret! Partizan kreće sa postavom: Madar, Panter, Papapetru, Ledej, Lesor
20:30
Grobari su već ispred hale krenuli da bodre svoj tim, a atmosfera će biti još uzavrelija u dvorani.

20:10
Poznati su i rosteri za ovaj susret. Zbog povrede u timu Reala neće biti Edija Tavaresa.

Real Madrid: Vilijams-Gos, Rendolf, Fernandes, Abalde, Hanga, Hezonja, Rodriges, Dek, Poarije, Ljulj, Jabusele, Musa

Partizan: Vukčević, Ledej, Avramović, Panter, Smailagić, Papapetru, Egzum, Naneli, Lesor, Anđušić, Trifunović, Madar

19:55
Sjajnu atmosferu su priredili Grobari ispred Vizink centra. Očekuje se još veća podrška za izabranike Željka obradovića nego pre dva dana.

Pogledajte kako izgleda srpski strelac Sanja Vukašinović

POZNAT BUDŽET KK CRVENA ZVZEDA: Čović - "završavamo sapunicu oko Petruševa"
Nebojša Čović

20.09.2024. 12:24
POTPUNO NEOČEKIVANO: U Zvezdi nije uspeo da se nametne, ali zato odlazi u NBA ligu
Stefan Lazarević i Džavonte Smart

20.09.2024. 11:45
POČINJE ABA LIGA: Srbija prvi put sa šest timova! Titulu brani Zvezda
KK Crvena zvezda

20.09.2024. 10:32
TUŽNA VEST: Preminuo Nebojša Erkić (35)! Budućnost se od njega oprostila potresnim objavom
Nebojša Erkić

19.09.2024. 22:42

VELIKAN DOVODI VLAHOVIĆA: Slavni centarfor smatra da je on pravo rešenje
Dušan Vlahović

20.09.2024. 11:13
KO ŠIŠA TRENERA: Tadić mu je menjao formaciju pre meča, a on ništa nije primetio
Dušan Tadić

20.09.2024. 10:11
DERBI JE U PONEDELJAK: Poznato ko sudi duel 9. kola Superlige Srbije
Aleksandar Filipović i Šerif Endiaje

20.09.2024. 07:57
ZASTAVA 2024: "IZUZETNO SAM PONOSAN, DANAS ODLUKA O VOJNOM ROKU" Predsednik Srbije se obraća javnosti sa aerodroma u Batajnici
Aleksandar Vučić
UŽIVO

20.09.2024. 11:15
Preminula glumačka legenda Radmila Živković
najnovija vest, najnovija

20.09.2024. 12:23
"TATA, ON JE IMAO CRVENE OČI, OČI ĐAVOLA" Mališan preskakao tela svojih ranjenih drugara bežeći od dečaka ubice - nastavlja se suđenje za masakr u "Ribnikaru"
Suđenje za masakr u Ribnikaru

20.09.2024. 11:19
POPLAVNI TALAS STIGAO U SRBIJU! Pređena granica odbrane, OVAJ GRAD nalazi se pred potopom