19°C
20.09.2024.
117.058
105.2585

OI 14. DAN: Aleksandra Perišić osvojila srebro! Vaterpolisti obezbedili medalju, Cabolov ima šansu za odličje

08.08.2024. 23:51 23:29
Olimpijske igre 14. dan
Olimpijske igre 14. dan / Izvor: Shutterstock/,MNpress/Dusan Milenkovic ATAImages/M.M. ATAImages

Srbija je i 14. dana Olimpijskih igara u Parizu imala svoje predstavnike na borilištima. Vaterpolisti se su izborili za plasman u finale. Tekvondistkinja Aleksandra Perišić je osvojila srebrnu medalju, dok je Stefan Takov eliminisan. Rvač Hetik Cabolov se plasirao u repesaž koji je na programu u subotu, dok dve srpske posade u kajaku nisu prošle u finale Igara.

Košarka - žene

U obe konkurencije u finalu olimpijskog turnira igraće Francuska i Sjedinjene Američke Države pošto su košarkašice domaćina Igara pobedile Belgiju u polufinalu posle produžetka rezultatom 81:75 (66:66).

Fudbal - muškarci

Reprezentacija Španije je osvojila zlato na Olimpijskim igrama pošto je u velikom i uzbudljivom finalu porazila Francusku sa 5:3 i to posle produžetaka.

Vaterpolo- muškarci

Hrvatska je pobedila sa 9:8 Mađarsku u polufinalu Igara u Parizu i za zlato će se u nedelju boriti protiv Srbije.

Stoni tenis muškarci

Reprezentacija Kine očekivano je osvojila zlatnu medalju u stonom tenisu u muškoj timskoj konkurenciji pošto je u finalu bila bolja od Švedske sa 3:0. Legendarni Long Ma sada je osvojio svoje šesto olimpijsko zlato, četvrto uzastopno u timskoj konkurenciji, a pritom ima i dva zlata u singlu (Rio i Tokio). Ušao je u istoriju kao prvi olimpijac u kineskoj istoriji koji je osvojio šest zlatnih medalja.

Reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država je ubedljivo pobedila Australiju 85:64 u polufinalu Igara.

Rukomet muškarci

Nemci uspeli su posle velike borbe da pobede Španiju sa 25:24 (12:12) u polufinalu Igara u Parizu.

Odbojka muškarci

Selekcija SAD pobedila je Italiju u borbi za treće mesto na Olimpijskim igrama u Parizu sa 3:0 (25:23, 30:28, 26:24).

SRBIJA

KAJAK: Treće i osmo mesto za srpske dvojce u B finalu

Reprezentativci Srbije u kajaku Marko Novaković i Marko Dragosavljević zauzeli su treće mesto u B finalu u disciplini K2 500 metara na Olimpijskim igrama u Parizu. Vladimir Torubarov i Anđelo Džombeta završili su trku u B finalu na osmoj poziciji.  Novaković i Dragosavljević su ostvarili vreme jedan minut, 31 sekund, 50 stotinki, a Zorubarov i Džombeta jedan minut, 35 sekundi.
Srpski dvojci su ranije danas u svojoj polufinalnoj trci zauzeli sedmo, odnosno osmo mesto.

SRBIJA

Cabolov poražen u četvrtfinalu

Srpski rvač Hetik Cabolov u kategoriji do 74 kilograma poražen je u četvrtfinalu od Japanca Dajiči Takatanija sa 10:0.

SRBIJA

Pobeda Aleksandre Perišić

Srpska reprezentativka Aleksandra Perišić plasirala se u četvrtfinale u kategoriji odo 67 kilograma posle pobede protiv Uzbekistanke Ozode Sobrijanove. Aleksandra je slavila posle tri uzbudljive runde 2:1 (0:5, 8:4, 2:0). Njena protivnica u četvrtfinalu biće Tajlanđanka Sasikarm Tongčan.

SRBIJA

Poraz Stefana Takova

Srpski tekvondista Stefan Takov poražen je u prvom kolu od borca iz Burkine Faso Fajsala Savadoga u kategoriji do 80 kilograma sa 2:0 (po rundama 4:6, 7:8). Ipak, Takov može do repasaža i borbe zabornzu ako Savadogo uspe da se plasira u finale.

SRBIJA

Cabolov siguran u prvom kolu

Srpski rvač Hetik Cabolov lako se plasirao u četvrtfinale pošto je sa 10:0 savladao Imana Mahdavija iz tima izbeglica.

SRBIJA

Srpski dvojci bez A finala u kajaku

Ništa od A finala za srpske dvojce u kajaku na 500 metara.

Marko Novaković i Marko Dragosavljević završili su kao sedmi u drugoj polufinalnoj trci na Olimpijskim igrama u vremenu 1:30.20 minuta, dok je drugi srpski dvojac Anđelo Džombeta/Vladimir Torubarov završio istu trku na poslednjem, osmom mestu u vremenu 1:34.65 minuta.

Podsetimo, srpski kajakaši su zajedničkim snagama u četvrtak učestvoali u finalu trke četverca na 500 metara i zauzeli šestu poziciju.

Najava OI 14. dan
Najava OI 14. dan / Izvor: Infografika SrbijaDanas/shutterstock

BESMISAO: Amerikanac trčao u Parizu, iako su svi znali da je dopingovan
Erion Najton

16.08.2024. 09:34
CURA I PO: Bokserka za koju tvrde da je muško pokazala kakva je kad se sredi i našminka (VIDEO)
Imane Kelif

15.08.2024. 17:59
Damir Mikec: Osvajanje zlatne medalje je osećaj koji ne može da se opiše
Damir Mikec

15.08.2024. 17:20
Pol Džordž čija je žena Srpkinja ispričao kako su zajedno gledali meč: Za*****ala me, ali sam ja PONOSNI AMERIKANAC
Pol Džordž

15.08.2024. 14:02
MALO JE NEDOSTAJALO ZA REMI: Benfika savladala Zvezdu na Marakani
FK Crvena zvezda

19.09.2024. 18:27
NIJE SAMO RODIĆ POVREĐEN: Milojević OTKRIO da su još dva fudbalera Zvezde bila ONEMOGUĆENAda igraju
Vladan Milojević

19.09.2024. 22:02
PRIMIO JE GOL U SVOJ UGAO: Evo šta Glazer kaže o slobodnjaku Kokčua (VIDEO)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31
LIGA ŠAMPIONA: Zvezda sa Barsom, Šturnom i Lajpcigom na deobi 22. mesta
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00

KONAČNO OTKRIVENO kako će da izgleda služenje VOJNOG ROKA u SRBIJI - da li su telefoni NAJVEĆI PROBLEM?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Benfika nema veze s mozgom" Delije žale zbog poraza, na udaru je i Milojević

19.09.2024. 20:45
SNIMCI KOJI LEDE KRV U ŽILAMA! Rusi izvršili žestok napad u Kursku - Plamen progutao ukrajinsku defanzivu (VIDEO)