23°C
19.09.2024.
117.058
105.2585

6. DAN NA OI: Moćni Nole u polufinalu, poraz vaterpolista od Španije, maksimalan učinak basketaša

01.08.2024. 07:16 23:33
Olimpijske igre šesti dan
Olimpijske igre šesti dan / Izvor: Foto: Shutterstock/MN Press/Antonio Ahel ATAImages

Sportiste Srbije imali su polovičan učinak šestog dana u Parizu. Novak Đoković plasirao se u polufinale pobedom protiv Stefanosa Cicicipasa sa 2:0, dok su basketaši ostvarili pobede protiv Holandije i Francuske. Lazar Kovačlević je u trostavu malokalibarskom puškom zauzeo osmo mesto u finalu, a vaterpolisti Srbije poraženi su od Španije 15:11.

SRBIJA

BASKET

Posle trijumfa protiv Holandije, baksetaši Srbije zadržali su maksimalan učinak 6. dana na Olimpijskim igrama pošto su savladali Francusku sa 19:16.

SRBIJA

BRAVO NOLE

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Olimpijskih igara. U četvrtfinalu je savladan Stefanos Cicipas 2:0, po setovima je bilo 6:3,7:6(3).

SRBIJA

TENIS - MUŠKARCI

Novak Đoković vodi 1:0 u setovima u meču četvrtfinala protiv Stefanosa Cicipasa. Bilo je 6:3 za srpskog asa.

VATERPOLO

Reprezentacija Australije slavila je protiv Francuske sa 9:8 u trećem kolu "B" grupe vaterpolo turnira na Olimpijskim igrama  i praktično obezbedila plasman u četvrtfinale. Srpski vaterpolisti sledeći meč (subota, 19:30) igraju upravo protiv domaćina, što će se za obe ekipe biti od presudnog značaja u borbi za nokaut fazu.

Dobićemo novog olimpijskog šampiona u Parizu. Nemac Aleksandar Zverev je poražen od Lorenca Musetija 7:5,7:5 u četvrtfinalu (ceo izveštaj možete pročitati OVDE). Italijan će u borbi za finale igrati protiv boljeg iz duela Novaka Đokovića i Stefanosa Cicipasa.

Španac Karlos Alkaraz prvi je polufinalista Olimpijskih igara. On je u četvrtfinalu bio bolji od Amerikanca Tomija Pola rezultatom 6:3,7:6 (detaljan izveštaj meča možete pročitati OVDE).

ODBOJKA - ŽENE

Ženska odbojkaška reprezentacija Brazila obezbedila je plasman u četvrtfinale Olimpijskih igara u Parizu pobedom u drugom kolu grupe B nad Japanom rezultatom 3:0, po setovima 25:20, 25:17, 25:18 (izveštaj sa meča pročitajte OVDE).

TENIS

Senzacija u Parizu. Najbolja teniserka sveta Iga Švjontek eliminsana je sa olimpijskog turnira. Bolja od Poljakinje u polufinalu bila je Kineskinja Ćinven Ženg koja je slavila sa 6:2, 7:5. Treba napomenuti trostruka osvajačica Rolan Garosa.

SRBIJA

Vaterpolo - Španija jača od probuđene Srbije

Vaterpolisti Srbije izgubili su od Španije 15:11 u trećem kolu B grupe Olimpijskih igara. Izabranici Uroša Stevanovića su značajno popravili igru u odnosu na duel sa Australijom, ali nisu uspeli da iznenade evropskog šampiona (izveštaj sa meča pročitajte OVDE).

Vaterpolo - Srbija na "minus jedan" protiv Španije

U toku je treće kolo B grupe vaterpolo turnira Srbija posle dve četvrtine gubi od Španije 7:6 (4:3, 3:3).

SRBIJA

Plivanje - Barna stao u kvalifikacijama

Plivač Srbije Andrej Barna nije uspeo da se plasira u polufinale trke na 50 metara slobodnim stilom. Srpski rekorder je plivao 22,19 sekundi, što je bilo dovoljno samo za 30. mesto u generalnom plasmanu. Za prolaz u polufinale je bio potreban rezultat 21,94.

SRBIJA

Džudo - Kukolj eliminisan na startu

Srpski džudista Aleksandar Kukolj završio je takmičenje na olimpijskom turniru u džudou u kategoriji do 100 kilograma. Kukolj je poražen u prvom kolu od Mađara Sombora Vega 1:0,  vazarijem mađarskog borca 32 sekunde pre kraja.

Atletika - Pinedu zlato u brzom hodanju

Ekvadorski atletičar Brajan Danijel Pintado osvojio je zlatnu medalju u brzom hodanju na 20 kilometara na Olimpijskim igrama u Parizu. Pintado je do zlatne medalje došao za jedan sat, 18 minuta i 55 sekundi. Srebrnu medalju je osvojio Brazilac Kajo Bonfim, koji je za Pintadom kasnio 14 sekundi. Bronzano odličje je pripalo Špancu Alvaru Martinu (1:19:11).

SRBIJA

Veslači Pimenov i Mačković prvi u B finalu

Reprezentativci Srbije u veslanju Nikolaj Pimenov i Martin Mačković osvojili su prvo mesto u B finalu na Olimpijskim igrama u Parizu u disciplini dubl skul. Mačković i Pimenov su do pobede u B finalu stigli rezultatom 6:13,85 minuta. Oni su osvojili sedmo mesto u generalnom plasmanu na OI u Parizu. Drugo mesto u B finalu osvojila je posada Francuske (6:15.28), dok je treća bila Nemačka (6:17.07).

SRBIJA

Bomba Stojačića za pobedu basketaša

Basketaši Srbije savladali su Holandiju 21:19 u trećem kolu Olimpijskih igara u Parizu.Junak trijumfa je bio Strahinja Stojačić koji je postigao dvojku 1,5 sekundi pre kraja iz vrlo teške pozicije. Opširnije pročitajte OVDE.

Kovačević osmi u finalu trostava

Srpski strelac Lazar Kovačević završio je finale discipline MK puška trostav 50 metara na poslednjoj, osmoj poziciji. Kovačević je sakupio 407,4 bodova i zabeležio generalno odličan rezultat na debiju na Olimpijskim igrama.

Lazar i dalje na poslednjoj poziciji

Srpski strelac Lazar Kovačević nalazi se na poslednjem mestu i posle tri serije ležeći u finalu discipline MK puška trostav 50 metara. Kovačević ima 307,9 bodova, a važno je da se za dve serije popne na šestu poziciju kako ne bi završio finale pre ostalih takmičara. Za šestim Tomažom Bartnikom zaostaje 0,9bodova, a 308,8 bodova ima i Francuz Denis Križ.

Kovačević trenutno na osmom mestu

U toku je finale u streljaštvu u disciplini MK puška trostav 50 metara. Posle tri serije klečeći, Lazar Kovačević je trenutno na poslednjem, osmom mestu sa 152,3 boda. Na prvom mestu je Norvežanin Jon-Herman Heg sa 155,3 bodova.

SRBIJA

Strelac Kovačević se bori za medalju

Prvi srpski sportista koji izlazi na borilišta u četvrtak je Lazar Kovačević. Strelac će se takmičiti u finalu u disciplini MK puška trostav 50 metara. Finale počinje u 09:30 časova.