SRBIJA JE NEDODIRLJIVA: Delfini RAZBILI Hrvate i osvojili zlato u Parizu

11.08.2024. 12:51
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: Tanjug/ AP Photo/Luca Bruno

Vaterpolisti Srbije savladali su Hrvatsku (13:11) i osvojili zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu.

Delfini su osvojili treću vezanu zlatnu medalju na Olimpijskim igrama i još jednom pokazali da pripadaju samom vrhu svetskog vaterpola.

Do pobede smo stigli na fantastičan način. Posle loše grupne faze i ostvarene samo dve pobede, usledila je sjajna igra kada je bilo najpotrebnije.

Pobeda nad Grcima u poslednjoj sekundi, potom i dominacija protiv SAD, a šlag na torti je bila partija protiv Hrvatske u finalu.

Od sredine prve četvrtine u bazenu je postojala samo jedna ekipa. Sve je funkcionisalo odlično, izvanredno smo koristili igrača više, golman Filipović je branio kao nikad pre i vrlo brzo smo stekli i četiri gola prednosti.

Hrvati su uspeli da u poslednjoj deonici stignu na minus dva, ali ništa više od toga. U završnici se probudio i Dušan Mandić koji je samo zapečatio sudbinu protivnika.

SRBIJA - HRVATSKA 13:11 (5:2, 3:3, 3:3, 2:3)

Srbija: Filipović, Mandić, Rašović S, Ranđelović, Ćuk, Dedović, Drašović, Jakšić N, Vico, Ubović, Jakšić P, Rašović V, Mišović.

Hrvatska: Bijač, Burić, Fatović, Lončar, Joković, Bukić, Vukićević, Zuvela, Marinić Kragić, Vrlić, Biljaka, Harkov, Popadić.

Kraj meča.

Srbija je savladala Hrvatsku (13:11) i osvojila zlatnu medalju u Parizu.

4. ČETVRTINA

Sve je gotovo!

Srbija ima plus tri i ide ka zlatnoj medalji.

SRBIJA-HRVATSKA 12:10

Smanjuju Hrvati.

SRBIJA-HRVATSKA 12:9

Ostao je jedan minut i 13 sekundi do kraja. Hrvatska ima igrača više, ali će se teško od ovoga oporaviti.

Nikola Dedović. Tako je! Imali smo sada i malo sreće, ali i neka smo. Ostala su tri minuta do kraja.

SRBIJA-HRVATSKA 11:9

Josip Vrlić smanjuje prednost Srbije.

SRBIJA-HRVATSKA 11:8

Završena je treće deonica. Srbija ima prednost od tri gola.

3. ČETVRTINA

SRBIJA-HRVATSKA 11:7

Evo te bombe. Dušan Mandić konačno postiže pogodak.

SRBIJA-HRVATSKA 10:7

Iz četvrtog pokušaja su Hrvati uspeli da daju gol. Loren Fatović je još jednom pogodio.

SRBIJA-HRVATSKA 10:6

Idemo. Drašović postiže deseti gol za Srbiju. Izvanredno je fintirao protivnika i pogodio mrežu.

SRBIJA-HRVATSKA 9:6

Postiže Hrvatska svoj šesti gol. Marinić Kragić je strelac.

SRBIJA-HRVATSKA 9:5

Prvi gol u nastavku postiže Viktor Rašović.

SRBIJA-HRVATSKA 8:5

Završena je druga četrvtina. Hrvatska je na kraju poluvremena propustila da realizuje dva igrača više.

2. ČETVRTINA

Nikola Dedović je strelac, imamo ponovo plus tri.

SRBIJA-HRVATSKA 7:5

Promenili su Hrvati golmana i to im se isplaćuje. Popadić je uspeo da odbrani dva udarca, za razliku od Bijača koji nije imao nijednu odbranu. Marinić Kragić postiže novi gol.

SRBIJA-HRVATSKA 7:4

Imali su Hrvati sreće. Fatoviću se odbila lopta i pogodio je za smanjenje prednosti Srbije.

SRBIJA-HRVATSKA 7:3

Strahinja Rašović! Srbija je imala dva igrača više i uspela to da iskoristi. Selektor Hrvatske Ivica Tucak traži tajm-aut.

SRBIJA-HRVATSKA 6:3

Fenomenalno koristimo igrača više. Nemanja Vico postiže sedmi gol na turniru.

SRBIJA-HRVATSKA 5:3

Smanjuju Hrvati iz prvog napada u drugoj deonici. Lončar je bio strelac.

SRBIJA-HRVATSKA 5:2

Završena je prva deonica, odlična za Srbiju.

1. ČETVRTINA

Bravo, bravo, bravo. Naš kapiten Nikola Jakšić postiže drugi gol zaredom.

SRBIJA-HRVATSKA 4:2

Nemanja Vico je sjajan. Izborio je naš centar igrača više, da bi Nikola Jakšić mirno pogodio mrežu protivnika. Imamo plus dva.

SRBIJA-HRVATSKA 3:2

Uzvraćaju Delfini. Miloš Ćuk postiže još jedan pogodak.

SRBIJA-HRVATSKA 2:2

Branili smo se sa igračem manje, ali je nažalost Hrvatska to iskoristila.

SRBIJA-HRVATSKA 2:1

Dedović je izborio peterac, a Ćuk bio siguran realizator. Preokret Srbije.

SRBIJA-HRVATSKA 1:1

Izjednačili smo. Nemanja Ubović je strelac, fenomenalno se snašao iz teške pozicije i pogodio gol.

SRBIJA-HRVATSKA 0:1

Loren Fatović je postigao prvi gol na meču. Vode Hrvati.

Krećemo

Počelo je finale Olimpijskih igara. Hrvatska će imati prvi napad.

Čitav tok meča mogli ste pratiti na našem sajtu.

BESMISAO: Amerikanac trčao u Parizu, iako su svi znali da je dopingovan
Erion Najton

16.08.2024. 09:34
CURA I PO: Bokserka za koju tvrde da je muško pokazala kakva je kad se sredi i našminka (VIDEO)
Imane Kelif

15.08.2024. 17:59
Damir Mikec: Osvajanje zlatne medalje je osećaj koji ne može da se opiše
Damir Mikec

15.08.2024. 17:20
Pol Džordž čija je žena Srpkinja ispričao kako su zajedno gledali meč: Za*****ala me, ali sam ja PONOSNI AMERIKANAC

19.09.2024. 21:15
SPAJIĆ ŽALI ZA PROPUŠTENIM: Sabili smo jednu Benfiku u 16 metara...
Uroš Spajić

19.09.2024. 21:14
"Benfika nema veze s mozgom" Delije žale zbog poraza, na udaru je i Milojević

19.09.2024. 20:45
UŽIVO

KONAČNO OTKRIVENO kako će da izgleda služenje VOJNOG ROKA u SRBIJI - da li su telefoni NAJVEĆI PROBLEM?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11

SNIMCI KOJI LEDE KRV U ŽILAMA! Rusi izvršili žestok napad u Kursku - Plamen progutao ukrajinsku defanzivu (VIDEO)