POKLONIMO SE NAJVEĆEM: Nole posle epske borbe doneo Srbiji zlato

04.08.2024. 13:00
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Tanjug/AP Photo/Andy Wong

Srpski teniser Novak Đoković pobedio je Karlosa Alkaraza 7:6(3),7:6(2) i osvojio je zlato na Olimpijskim igrama u Parizu.

Nole je posle dva sata i 52 minuta igre doneo Srbiji olimpijsko zlato i osvojio jedino što mu je nedostajalo u karijeri.

Neverovatan duel dva velika borca. U prvom setu je Đoković imao prve prilike da oduzme servis protivniku. U trećem gemu je propustio čak tri vezane brejk lopte… doduše nije imao i mnogo šanse pošto je Alkaraz izvanredno servirao u tim trenucima. U već narednom gemu je uzvratio Španac. Imao je nekoliko prilika, ali je ovoga puta Novak uspeo da se izvuče.

Najuzbudljivije je bilo u devetom gemu koji je trajao preko deset minuta i na kraju je pripao Novaku. Srbin je pri rezultatu 6:5 imao i set loptu, ali je ponovo Alkaraz pronašao servis i obezbedio taj-brejk. Nije bilo mini-brejkova i prvih šest poena, ali na promeni strana sve se promenilo. Đoković osvaja četiri poena za redom i dolazi do prvog seta.

U drugom delu igre je nivo tenisa malo opao, ali kao i u prvom setu nije bilo brejkova. Samo jednu priliku smo videli i to ju je imao Novak, pa je sve rešeno u taj-brejku.

U 13. gemu se pojavio samo Srbin i sa 7:2 pobedio velikog rivala i obradovao Srbiju.

Novak Đoković je osvojio zlato u Parizu

I drugi taj-brejk je pripao Novaku i Đoković je doneo Srbiji zlatnu medalju.

7:6, 6:6

Kao i u prvom setu, odluka će pasti u taj-brejku.

7:6, 5:6

Brz gem za Alkaraza, bez izgubljenog poena. Obezbedio je igranje taj-brejka.

7:6, 5:5

Nastavlja se borba u drugom setu.

7:6, 4:5

Strašan gem. Vratio se Novak posle 40:0. Presudan je bio poen na đusu koji je pripao Špancu i kasnije je osvojio gem.

7:6, 4:4

U kritičnim momentima pronašao je Novak servis i nije dozvolio Alkarazu brejk šanse. Novi gem za Đokovića.

7:6, 3:4

Ništa se ne menja. Bez brejkova i dalje.

7:6, 3:3

Došao je Alkaraz do prvog poena na protivnikov servis, ali ništa više od toga. Poravnava Novak.

7:6, 2:3

Ne da se Alkaraz. Još jedan problematičan gem za Španca. Ipak, drži i dalje prednost.

7:6, 2:2

Sigurno, autoritativno. Još jedan gem sa nulom pripada Novaku.

7:6, 1:2

Imao je Novak brejk priliku, ali je Alkaraz pronašao prave udarce i sačuvao servis gem.

7:6, 1:1

Bravo, bravo. Bez izgubljenog poena osvaja gem Đoković.

7:6, 0:1

Uspeo je Novak da zakomplikuje gem posle 40:0, ali ipak Alkaraz osvaja uvodni servis gem drugog seta.

Bravo majstore, vodi Novak

Odličan taj-brejk Đokovića i rezultatom 7:3 u odlučujućem gemu dolazi do vođstva u setovima.

6:6

Šteta, šteta. Imao je Novak set loptu, ali je Alkaraz odlično odservirao i sledi nam 13. gem.

6:5

Obezbedio je Đoković makar taj-brejk. Na potezu je Alkaraz.

5:5

Bilo je 30:30, ali nije Alkaraz dozvolio Đokoviću brejk priliku. Nastavlja se borba u prvom setu.

5:4

Najnapetiji gem do sada, imao je Alkaraz mnogo prilika za brejk, ali nije uspeo. Izvukao se Novak, nestvaran gem. Idemo!

4:4

Izjednačio je Karlos Alkaraz na 4:4. Lako je i u ovom gemu došao do poena, ali mu je pomogao Novak brojnim greškama.

4:3

Osvaja sada i Đoković lakim servis gemom. Deluje dobro, nije Alkaraz bolji, može se reći da je naš as za sada za nijansu kvalitetniji. Ide Srbin po to zlato!

3:3

Najkraći gem do sada, Alkaraz je lako dobio i izjednačio na 3:3.

3:2

Nije bilo lako, i Srbin je sada sačuvao brejk lopte, ali na kraju osvaja gem i vodi 3:2. Žestoka borba se vodi na terenu.

2:2

Izvukao se Karlos. Imao je Novak tri brejk lopte, pri 0:40, ali Srbin nije uspeo da dođe do brejka. Idemo dalje.

2:1

Suočio se Nole sa prvim problemo, poveo je protivnik 0:30, ali četiri vezana poena Đokovića za vođstvo od 2:1.

1:1

Mučio se Alkaraz na svoj servis, spasao brejk loptu, ali je na kraju osvojio gem. Iako ga je uzeo, bio je ovo pokazatelj da Španac nije toliko siguran, i da je ranjiv. Idemo Novače!

1:0

Dobro je počelo, osvaja Novak uvodni gem. Vodio je 40:0, Španac je uzeo dva poena, ali to je bilo to. Dve neiznuđene greške Alkaraza.

Počinje!

Neka je sa srećom Novače! Prvi servis na meču imaće Đoković.

Na terenu su

Novak Đoković i Karlos Alkaraz su iz tunela izašli na parisku šljaku!

Spektakl

Sve je spremno za spektakl. Uskoro će na teren izaći Srbin i Španac. Cela nacija sa nestrpljenjem očekuje meč Novaka Đokovića i veruje u pobedu.

Druga medalja za Srbiju

Đoković je samim ulaskom u finale doneo našoj zemlji drugu medalju, ali se svi nadamo da će i ona biti zlatna!

Oko 14 časova

Đoković i Alkaraz će na teren oko 14 časova, odmah nakon finala ženskog dubla koje igraju Češka i Španija.

Detaljan tok meča mogli ste pratiti na našem sajtu.

BESMISAO: Amerikanac trčao u Parizu, iako su svi znali da je dopingovan
Erion Najton

16.08.2024. 09:34
CURA I PO: Bokserka za koju tvrde da je muško pokazala kakva je kad se sredi i našminka (VIDEO)
Imane Kelif

15.08.2024. 17:59
Damir Mikec: Osvajanje zlatne medalje je osećaj koji ne može da se opiše
Damir Mikec

15.08.2024. 17:20
Pol Džordž čija je žena Srpkinja ispričao kako su zajedno gledali meč: Za*****ala me, ali sam ja PONOSNI AMERIKANAC
Pol Džordž

15.08.2024. 14:02
MALO JE NEDOSTAJALO ZA REMI: Benfika savladala Zvezdu na Marakani
FK Crvena zvezda

19.09.2024. 18:27
NIJE SAMO RODIĆ POVREĐEN: Milojević OTKRIO da su još dva fudbalera Zvezde bila ONEMOGUĆENAda igraju
Vladan Milojević

19.09.2024. 22:02
PRIMIO JE GOL U SVOJ UGAO: Evo šta Glazer kaže o slobodnjaku Kokčua (VIDEO)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31
LIGA ŠAMPIONA: Zvezda sa Barsom, Šturnom i Lajpcigom na deobi 22. mesta
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00

KONAČNO OTKRIVENO kako će da izgleda služenje VOJNOG ROKA u SRBIJI - da li su telefoni NAJVEĆI PROBLEM?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Benfika nema veze s mozgom" Delije žale zbog poraza, na udaru je i Milojević

19.09.2024. 20:45
SNIMCI KOJI LEDE KRV U ŽILAMA! Rusi izvršili žestok napad u Kursku - Plamen progutao ukrajinsku defanzivu (VIDEO)