Kolaković: Ostaje nam da se borimo za nove pobede i bodove

09.06.2024. 10:09
Igor Kolaković
Igor Kolaković / Izvor: MN Press

Selektor muške odbojkaške reprezentacije Srbije Igor Kolaković izjavio je danas da žali zbog poraza od Argentine, ali je dodao da njegov tim mora da se bori za pobede u Ligi nacija.

Odbojkaši Srbije poraženi su jutros u Otavi od selekcije Argentine rezultatom 3:2, po setovima 28:26, 25:18, 18:25, 22:25 i 15:13 u trećem meču na turniru druge sedmice Lige nacija.

- Olako smo dali prva dva seta, nismo bili kompletno u igri i tek u trećem smo shvatili da možemo da igramo protiv njih. Ponovo nas je uhvatila ta euforija, dobro smo igrali, naročito na elementima servisa i odbrane. U petom setu smo pokazali inicijativu na samom startu. Šteta zbog jedne kontre na 5:2, jer mislim da bi nas to prilično odvojilo od rivala. Ovako su se oni brzo vratili, već na 6:6 - rekao je Kolaković, prenosi zvanični sajt OSS.

Odbojkaši Srbije će poslednju, četvrtu utakmicu druge sedmice Lige nacija u Otavi odigrati protiv Kanade u noći između nedelje i ponedeljka.

- Možemo da žalimo koliko god hoćemo, ali sutra je novi dan, nova prilika, igramo protiv Kanade koja je 'oduvala' Ameriku sa 3:1. Sledi još jedan naporan dan za ove momke jer će iziskivati puno energije. Ostaje nam da zaboravimo ovo, ako možemo, i da se borimo za nove bodove i pobede - dodao je selektor Srbije.

Uprkos porazu, srpski tim je i dalje u borbi za plasman na FIVB rang listi koji vodi na Olimpijske igre u Parizu.

- Timski da smo došli do rezultata od 2:2 i ušli u taj-brejk, bilo je krize u završnici četvrtog seta. Međutim, uspeli smo timski da se izdignemo. Drago mi je što su svi igrači dobili šansu. Nije još smak sveta, igramo protiv Kanade, pa imamo još jedan turnir na kom ćemo se sresti sa Kubom. Voleo bih da taj duel odluči o tome ko će ići na OI - istakao je Kolaković.

DRAMA: Kik-bokser upucan u svojoj kući
Mihael Dut

19.09.2024. 21:45
SJAJAN START: Fenomenalan rezultat Zvezde na startu kvalifikacija za LŠ
OK Crvena zvezda

19.09.2024. 20:07
Adriana Vilagoš nominovana za nagradu "Zvezda u usponu"
Adriana Vilagoš

19.09.2024. 16:20
OSS PRELOMIO: Kolaković i Gvideti NISU više selektori odbojkaških reprezentacija Srbije

19.09.2024. 11:15
MALO JE NEDOSTAJALO ZA REMI: Benfika savladala Zvezdu na Marakani
FK Crvena zvezda

19.09.2024. 18:27
NIJE SAMO RODIĆ POVREĐEN: Milojević OTKRIO da su još dva fudbalera Zvezde bila ONEMOGUĆENAda igraju
Vladan Milojević

19.09.2024. 22:02
PRIMIO JE GOL U SVOJ UGAO: Evo šta Glazer kaže o slobodnjaku Kokčua (VIDEO)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31
LIGA ŠAMPIONA: Zvezda sa Barsom, Šturnom i Lajpcigom na deobi 22. mesta
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00

KONAČNO OTKRIVENO kako će da izgleda služenje VOJNOG ROKA u SRBIJI - da li su telefoni NAJVEĆI PROBLEM?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Benfika nema veze s mozgom" Delije žale zbog poraza, na udaru je i Milojević

19.09.2024. 20:45
SNIMCI KOJI LEDE KRV U ŽILAMA! Rusi izvršili žestok napad u Kursku - Plamen progutao ukrajinsku defanzivu (VIDEO)