PRVENSTVO EVROPE: Anja i Nina izborile plasman u polufinale

06.12.2023. 10:01
Anja Crevar
Anja Crevar / Izvor: Profimedia

Nikola Aćin rezerva na 50 metara slobodno.

Srpska plivačica Anja Crevar plasirala se danas u polufinale trke na 200 metara delfin na Evropskom prvenstvu u malim bazenima, koje se održava u rumunskom Otopeniju.

DUPLA POBEDA PROTIV ČEHINJA: Crvena zvezda u plej-ofu Kupa CEVŽOK Crvena zvezda

DUPLA POBEDA PROTIV ČEHINJA: Crvena zvezda u plej-ofu Kupa CEV

VATERPOLO: Zvezda pobedila Jadran u poslednjem kolu Lige šampionaVK Crvena zvezda

VATERPOLO: Zvezda pobedila Jadran u poslednjem kolu Lige šampiona

DALEKO OD MEDALJE: Anja Crevar sedma u finalu na 400 metara mešovito na EPAnja Crevar

DALEKO OD MEDALJE: Anja Crevar sedma u finalu na 400 metara mešovito na EP

Crevar je 200 metara u kvalifikacijama isplivala za dva minuta, 12 sekundi i 47 stotinki. Najbolje vreme u kvalifikacijama imala je Britanka Kina Makins (2:05.51). bila je 17. ukupno,. ali pošto su tri Britanke bile ispred nje (mogu samo dve akmičarke iz jedne zemlje da prođu dalje) našla je svoje mesto u poslepodnevnoj trci. Polufinalne trke u ovoj disciplini na programu su od 17.23 i 17.28 časova po srednjeevropskom vremenu, a još nije poznato u kojoj grupi će nastupiti Srpkinja.

Još jedna Srpkinja je izborila mesto u polufinalu. To je Nina Stanisavljević koja je kao 14. ukupno završila kvalifikacije na 100 metara mešovito. Imala je rezultat 1:00.53, dok je prva bila Nele Šulce iz nemačke (59.14).

Polufinalne trke u toj disciplini će biti održane u 18.26 i 18.30.

Srpski plivač Nikola Aćin nije uspeo da se plasira u polufinale trke na 50 metara slobodnim stilom. Aćin je zauzeo 21. mesto u kvalifikacijama, pošto je ostvario rezultat od 21,70 sekundi. Srpski plivač će zajedno sa Grkom Serhijosom Bilasom biti rezerva u polufinalnim trkama.

Najbolji rezultat u kvalifikacijama ostvario je Britanac Bendžamin Praud sa 20,97 sekundi. Polufinalne trke na programu su danas od 17.16 časova.