ALKARAZ DOBIO RIVALA: Zverev lako protiv Ruda za finale Rolan Garosa

07.06.2024. 22:43
Aleksandar Zverev
Aleksandar Zverev / Izvor: Tanjug/AP Photo/Jean-Francois Badias

Nemački teniser Aleksandar Zverev plasirao se u finale Rolan Garosa, pošto je u polufinalu pobedio Norvežanina Kaspera Ruda sa 3:1 (2:6, 6:2, 6:4, 6:2) posle dva sata i 38 minuta igre. Zverev će u finalu igrati protiv Karlosa Alkaraza kji je bio bolji posle pet setova od Janika Sinera.

Ovo je najveći uspeh Zvereva u karijeri na Rolan Garosu. Ipak, početak nije bio obećavajuć. Zverev je prvo propustio brejk loptu, a Rud je u narednom gemu odmah iskoristio prvu i poveo sa 3:0. Do kraja seta Norvežanin je uspeo da još jednom oduzme servis Nemcu i osvoji prvi set, ali ispostavilo se da je to sve od njega u ovom meču

Usledio je brzi odgovor Nemca koji je već u prvom gemu bnapravio brejk i potom poveo sa 2:0. Tu prednost je Zverev uspešno čuvao sve do petog gema kada je ponovo došao do prilike da napravi brejk. Iskoristio je drugu i poveo sa 5:1, a zatim brzo priveo set kraju za izjednačenje 1:1.

Imao je priliku Zverev u trećem gemu trečg seta priliku da napravi brejk, ali se Rud izvukao. Međutim, Nemac je do brejka ipak stigao u petom gemu i ta prednost mu je bila dovoljna za osvajanje trećeg seta i prednosti 2:1. Veliki korak ka pobedi i plasmanu u finale Zverev je napravio već na početku četvrtog seta pošto je napravio brejk. Nemac je prilično lako održavao tu prednost, da bi završni udarac zadao u sedmom gemu još jednim brejkom posle kojeg je stavio tačku na ovaj meč.